Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 190

Wątek: PBF Droga z której się nie wraca (realia Wiedźmina)

  1. #21
    Pampa
    Gość
    Hmmm z tego co mi wiadomo to krasnolud. Ale nieważne. Zwę się Mehir ap Calep - rzekł Mehir kłaniając się - a ci tutaj to kolejno: krasnolud Kielon Wychylon, Nilfga...Tfu! Temerczyk Adrian oraz Cintryjka Veronika. I masz rację Pani, przysłał nas aby ci pomóc. Więc, co się dzieje? Nie udzielono nam wielu szczegółów.

  2. #22
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Miło mi was poznać jestem Visenna, a to jest Korin [wskazała na najemnika obok niej].
    Na wasze szczęście kupiec Hook, to rzeczywiście krasnolud, nie człowiek jak powiedziałam
    . Czyli macie mnie ochraniać, hm, nie jest mi to potrzebne ale Krąg się uparł dać mi obstawę.

    Chodźmy do chaty starszego osady Topina, tam pogadamy, dopiero przyjechaliśmy, sama wiem niewiele więcej niż wy.

    Techniczny
    Froya daj znać czy awansujesz zmieniając Sprawność z 3 na 4 co kosztuje 4 punkty. Czy podnosisz Zastraszanie na 2 i zostają Ci 2 w rezerwie. Czy np. kupujesz za 3 punkty Sztuczkę Eksperta w walce buzdyganem?, co zwiększy skutecznosć w walce Twoją i zostanie Ci 1 Punkt ?
    Dam jeszcze wpis z chaty Topina i rozmowy z nim, i czekam z dalszymi wpisami na resztę Hanzy. I ewentualne pytania do Topina lub Visenny czy Korina.

    Poniżej Skala Umiejętności używana w Fate, na której to mechanice gramy. Tak dla orientacji, np +5 to wasz najwyższy poziom Umiejętności, w praktyce macie niekiedy +6 dzięki bonusom ze Sztuczek. Czyli mają Walkę mieczem na poziomie 5, to Ktoś jest Wybitny w walce mieczem. Przetrwanie na poziomie 3 to Dobry tropiciel, tak to działa.

    +10 Boski (opcjonalny)
    +9 Mityczny (opcjonalny)
    +8 legendarny
    +7 heroiczny
    +6 fantastyczny
    +5 wybitny
    +4 świetny
    +3 dobry
    +2 niezły
    +1 przeciętny
    0 mierny
    -1 słaby
    -2 fatalny
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 10-12-2014 o 11:14

  3. #23
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Topin, starszy osady, był już na podwórku i właśnie zastanawiał się, co począć z widłami, które trzymał w pogotowiu. Wreszcie zgarnął nimi ze schodów kurze łajno.
    - Wybaczcie - rzekł, odstawiając widły pod ścianę chałupy. - Pani. I wy, wielmożni. Czas niepewny taki... Do środka proszę. Na poczęstunek upraszam.
    Weszli.

    Topinowa kobieta, holując uczepioną spódnicy dwójkę słomianowłosych dziewuszek, podała jajecznicę, chleb i zsiadłe mleko, po czym znikła w komorze. Visenna, w odróżnieniu od Korina i wygłodniałej hanzy, jadła mało, siedziała zasępiona i cicha. Topin przewracał oczami, drapał się w różne miejsca i gadał.
    - Czas niepewny. Niepewny. Bieda nam, wielmożni. My owce na runo hodujem, na sprzedaż to runo, a nynie kupców nie ma, tedy wybijamy stada, runne owce bijem, by do garnka co włożyć. Dawniej kupce po jaszmę, po kamień zielony chodzili do Amellu, przez przełęcz, tamój kopalnie są. Tamój jaszmę dobywają. A jak kupce szli, to i runo brali, płacili, różne dobro ostawiali. Nie ma nynie kupców. Nawet soli nie ma, co ubijem, we trzy dni zjeść musim.

    - Omijają was karawany? Dlaczego? - Visenna w zamyśleniu co jakiś czas dotykała opaski na czole.
    - A omijają - burknął Topin. - Zamknięta droga do Amellu, na przełęczy rozsiadł się przeklęty kościej, żywej duszy nie przepuści. To jak tam kupcom iść? Na śmierć?
    Korin zamarł z łyżką zawieszoną w powietrzu.

    - Kościej? Co to jest kościej?
    - A bo to ja wiem? Kościej, mówią, ludojad. Na przełęczy pono siedzi.
    - I nie przepuszcza karawan?
    Topin rozejrzał się po izbie.
    - Niektóre ino. Mówią, swoje. Swoje puszcza.
    Visenna zmarszczyła czoło.

    - Jak to... swoje?
    - Ano swoje - zamruczał Topin i pobladł. - Ludziskom z Amellu jeszcze gorzej niźli nam. Nas choć bór nieco pożywi. A tamci na gołej skale siedzą i ino to mają, co im kościejowi za jaszmę sprzedadzą. Okrutnie, po zbójecku pono za każde dobro płacić każą, ale co tamtym z Amellu czynić? Przecie jaszmy jeść nie będą.
    - Jacy "kościejowi"? Ludzie?

    - Ludzie i vrany, i insi. Zbiry to, pani. Oni do Amellu wożą to, co nam pobiorą, tam na jaszmę i kamień zielony mieniają. A nam siłą biorą. Po siołach, bywało, grabili, gwałcili dziewki, a przeciwił się kto, mordowali, z dymem puszczali ludzi. Zbiry. Kościejowi.
    - Ilu ich? - odezwał się Korin.
    - Kto by ich tam, panie wielmożny, liczył. Bronią się sioła, kupy trzymają. Co z tego, kiedy w nocy nalecą, podpalą. Lepiej już nieraz dać, czego chcą. Bo mówią...
    Topin pobladł jeszcze bardziej, zadygotał cały.

    - Co mówią, Topin?
    - Mówią, że kościej, jeśli go rozeźlić, wylezie z przełęczy i pójdzie ku nam, ku dolinom.
    Visenna wstała raptownie, twarz miała zmienioną. Korina przeszył dreszcz.

    [Macie jakieś pytania?]

  4. #24
    sadam86
    Gość
    -Magiczka coście tak pobladli, zdaje mi się, ze wiecie co to ten Kościej? zapytał Kielon łypiąc podejrzliwie. No ludkowie widzi mi się, że już lepiej było położyć głowę w tamtym lesie cośmy się wyratowali, bo to chyba tera jeszcze grubsza afera, a i z magią wziąć się za bary chyba trza bedzie rzekł do kompanów. I ciekawicie mnie mości Korin, ktoś ty, czasem nie jaki szpieg lub insza cholera?

  5. #25
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    [Visenna]
    Może i wiem co to kościej, ale nim się nie upewnię to nie powiem nic o nim.

    [Korin]
    A to dobre mości krasnoludzie, Ty będąc w towarzystwie dwóch Nifgardczyków na ziemiach Temerii zarzucasz mnie szpiegowanie, no ładnie. Niczyim szpiegiem nie jestem, Visenna mnie opatrzyła takoż na razie mam u niej dług, a że nie mam nic lepszego do roboty to jestem tutaj. Kto szpieg a kto nie się okaże rychło. Wojna się skończyła, pokój zawarto w kwietniu ponad rok temu, to o szpiegach mówić nie wypada, bo to niepolitycznie.

  6. #26
    Pampa
    Gość
    Tu jest tylko jeden Nilfgaardczyk -rzekł z wyraźnym przekąsem Mehir- Ja. A tamten mądrala jest wiewiórko-temerczykiem. -Następnie zwrócił się do Visenny- Mówcie Pani cóż to takiego, abyśmy potem w jakoweś kłopoty nie wpadli. Musimy znać zagrożenie.

  7. #27
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    [Visenna]

    Pan Hook, miał przysłać moją ochronę, by dług spłacić wobec Kręgu jaki miał. Nic mi nie wiadomo, by mi też dobierał towarzystwo w jakim się obracam. Od spraw magii jestem ja. Wy zaś od robienia mieczem i inszym żelazem. Jak rezygnujecie, możecie odejść, nikt was siłą zatrzymywał nie będzie, a Hook dług spłaci innym razem, co mi z ochrony kogoś kto sam się obawia nieznanego ?. Sama jeszcze nie wiem z czym się nam mierzyć przyjdzie. Jak znam Hooka, to musiał Wam rzec, że to niebezpieczne, czy jednak nie uprzedził?

  8. #28
    Pampa
    Gość
    I po co te nerwy? Pytam z ciekawości. Kościej czy nie urżnie się mu łeb i po sprawie. Jeszcze żaden, nawet najbardziej magiczny stwór, nie sprostał braku głowy na karku- Zaśmiał się na cały głos Mehir.

  9. #29
    sadam86
    Gość
    -Strach to dobra rzecz czasem pozwala głowę unieść cało, a wroga wypada poznać, wtedy wiadomo czym i gdzie go ukuć, żeby bolało najbardziej. I zawsze lepiej działać z jakimś planem tu Kielon zasępił się przypominając sobie poprzednie niefortunne zdarzenia i ich skutki i aż się wzdrygnął.

  10. #30
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    [Visenna]
    Zjemy, to do kowala ruszymy, mój koń podkowę zgubił. Planować iście będziemy, ale popytamy tu i tam. I sprawdzimy kilka tropów. Ustalimy co to ten cały kościej, może to być silna iluzja jeno. A może i nie. A czasu ostatniej wojny po w jakich to armiach walczyliście?

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •