Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z unią

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Problem z unią

    Mam problem w eu4 ponieważ grając Hiszpanią zawiązałem mariaż z Portugalią, po krótkim czasie zginął im potomek a tron został pusty (nie ma dziedzica ani króla) moje stosunki z nimi to 200 oni lubią mnie na 200 (czyli na max) a nie mam opcji by związać z nimi unię personalną , nie mogę wadzić mojego władcy na ich tron co jest dobijające. Muszę w dyplomacji coś kliknąć? czy co? i jeszcze co to jest claim throne?- nie chcę tego tłumaczenia tylko co to daje. Chciałem przejąć Portugalię drogą pokojową a argonian podbić by półwysep Iberyjski był pod jedną banderą Castyli

  2. #2
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach
    Ja gram Polską i mam podobną sytuację co ty, tzn. sojusz i małżeństwo z Czechami. Tylko, że mi po śmierci króla Czech(któregoś tam) mój władca objął tam władzę(Kazimierz Jagiellończyk chyba). Przy okazji nie spodobało się to Austrii, która wypowiedziała wojnę o sukcesję. Dobrze, że mam Szwecję i Litwę za sojusznika to się jakoś wygrać udało, nawet musieli Czechom prowincje jedną oddać. Jakoś automatycznie mi to wskoczyło, nic robić nie musiałem. Pozostaje na więc tylko czekać aż ktoś obeznany z EU IV nam wytłumaczy jak to dział i pomoże ci w twojej sytuacji.


  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Generalnie unie tworzą się losowo gdy nie ma się potomka na tron i jakiś mariaż, zupełnie losowo. Co się u was dzieje? Nie wiem. Chciałbym zobaczyć screena tej sytuacji gdzie nie ma władcy ani potomka. Natomiast Claim Throne daje CB na dane państwo i w wyniku wojny można utworzyć unię (jedyny wyjątek od tego co powiedziałem powyżej, no poza wojną o sukcesję ale ona też jest dość losowa), lecz pogarsza to relacje z państwami z którymi mamy mariaż.

    Dopisek:
    Wojna o sukcesję tworzy się gdy jakiś kraj no generalnie jak już wspomniałem losowo wchodzi w unię a drugi kraj który miał dość podobne pretensje do tronu to może wypowiedzieć lub nie wojnę o sukcesję.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czyli jak chce unię to muszę claim throne zrobić? Mam teraz trcohę dziwną sytuację ponieważ mój Król ma "nazwisko" Trastamanta czy coś podobnego,a na tronie Portugali siedzi jakiś inny gostek o takim samym "nazwisku" co mój król, ale to nie te same osoby :/
    Jak grałem Polską to tylko raz robiłem unie per i tą drugą ale z z Litwinami i dzięki misjom się z nimi połączyłem ^^

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Nie musisz, ona może pojawić się też losowo. Claim throne można zastosować tylko w stosunku do państw z władcą z tej samej dynastii co Twój, czyli prościej mówiąc z tym samym "nazwiskiem"
    A Polska ma event do unii z Litwą tak jak Kastylia z Aragonią. Zaprogramowane.

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Castylia ma event z Aragornią? , szkoda że mnie lubią na -150 przeklęta wojna i moja chciwość do prowincji
    Dzięki za wyjaśnienie mam jeszcze jedno pytanko gdzie sprawdzić poziom agressive expansion? xd Jak Polską grałem to często ok 10-15 państw było przeciw mnie w koalicji, nikogo nie można atakować bo wszyscy się rzucą , Chce tego uniknąć w Castyli bo walka na 360 stopniowym froncie łatwa nie jest

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    http://www.eu4wiki.com/Spanish_events jeżeli znasz angielski to sobie poczytaj. To o unii z Aragonią to Iberian Wedding Masz tam opisane i wymagania, skutki, kiedy się może zdarzyć, wszystko generalnie.
    Agressive expansion sprawdzisz gdy przejdziesz na tryb mapy koalicji i najedziesz na dany kraj. Wtedy pokaże się ile u nich masz agressive expansion.

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki wielkie

  9. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Alvadan Zobacz posta
    Castylia ma event z Aragornią? , szkoda że mnie lubią na -150 przeklęta wojna i moja chciwość do prowincji
    Dzięki za wyjaśnienie mam jeszcze jedno pytanko gdzie sprawdzić poziom agressive expansion? xd Jak Polską grałem to często ok 10-15 państw było przeciw mnie w koalicji, nikogo nie można atakować bo wszyscy się rzucą , Chce tego uniknąć w Castyli bo walka na 360 stopniowym froncie łatwa nie jest
    Sprawdź czy grasz na świeżej części na której wystarczą powiązania rodzinne czy już musi być ta sama dynastia, jeśli jest to nowa wersja i ta sama dynastia to zalecałbym możliwie najsilniejsze poprawianie relacji nawet jeśli sąsiad jest rywalem, ogólnie doktryna dyplomatyczna to podstawa, wiadomo wasale ale i właśnie mariaże z co silniejszymi sąsiadami, bez kar do pkt dyplomacji, później musisz przynajmniej co rok zerkać czy władca ma prawowitego następce, jeśli nie, możesz wypowiedzieć wojnę o sukcesję, ważne tylko żeby pilnować wskaźnika pkt za agresję, bo ja u niektórych państw, z którymi zrobiłem unię narobiłem sobie po -300 i do końca gry ich nie wchłonąłem

  10. #10
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Czy da się jakoś unię z innym państwem zerwać, oprócz opcji z wojną o niepodległość?
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •