Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Wątek: Najważniejsze polskie księstwa w XIII wieku

  1. #21
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Nie i jakbyś się nie starał nie uda Ci się tego osiągnąć, nie na tym silniku i tej grze. Żeby było w miarę realistycznie to już rok później powinno móc się wszystko zmienić. W samej chwili startu wszystko może wyglądać jeszcze w miarę, ale już po kilku turach jasne będzie że to sztuczny układ sił a nie realistyczny. Choć to też zależy od tego co właściwie chcesz osiągnąć. Na wierne odwzorowanie okresu rozbicia dzielnicowego nie ma szans, nawet gdybyś mapkę ograniczył tylko do Polski i nastukał ile wlezie prowincji i państewek. Z drugiej strony twórcy modów nie przejmują się odwzorowywaniem podziałów na Rusi i jakoś wielkiego krzyku z tego powodu nie ma.

  2. #22
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Wiem, że nie da się tego wiernie odwzorować, dlatego nawet nie próbuję I pytam tylko o tą konkretną datę startową, 1232 rok, czy te pięć frakcji: państwo Henryków Śląskich, Księstwo Wielkopolskie, Mazowieckie i dwa księstwa pomorskie to najlepszy MOŻLIWY wybór?

  3. #23
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Myślę że możesz tak pozostawić, choć w tej chwili przemawia przeze mnie Wigilia rodzinna i mogę się z tego wycofać!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #24
    Asuryan
    Gość
    Nie. Zamiast drugiego księstwa pomorskiego dałbym już raczej Zakon Krzyżacki.

  5. #25
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Spokojnie, slot na Krzyżaków dawno zaklepany Wszystko już mam ładnie pozajmowane, pytam tylko i wyłącznie o Polskę.

  6. #26
    Asuryan
    Gość
    A to w zasadzie tak, choć chyba lepszy byłby 1233 rok jako startowy.

  7. #27
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Dlaczego?

  8. #28
    Asuryan
    Gość
    Nawet jeszcze późniejszy - kwestia Księstwa Opolsko-Raciborskiego, którego wojska odegrały jakąkolwiek rolę w zmaganiach Konrada Mazowieckiego. Choć w sumie rok wcześniej (w 1232 roku) to jeszcze nie musisz dzielić kujawsko-mazowieckiego na trzy. Szczerze powiedziawszy to dałbym nawet bardziej opolsko-raciborskie zamiast któregokolwiek z pomorskich.

  9. #29
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Ale wszak Opolsko-Raciborskim do '39 władał Brodaty, jako regent.

  10. #30
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Cytat Zamieszczone przez HellVard Zobacz posta
    Wiem, że nie da się tego wiernie odwzorować, dlatego nawet nie próbuję I pytam tylko o tą konkretną datę startową, 1232 rok, czy te pięć frakcji: państwo Henryków Śląskich, Księstwo Wielkopolskie, Mazowieckie i dwa księstwa pomorskie to najlepszy MOŻLIWY wybór?
    Siłą rzeczy brakuje Małopolski. Wiem że tak akurat wtedy było i cofanie się do Leszka żeby dać tą dzielnicę jako niezależny twór państwowy pewnie nie wchodzi w grę, choćby ze względu na Krzyżaków. Ogólnie jednak będzie taki niedosyt że główne regiony są jako niezależne państwa, a podajże najbogatszy robi niejako za część Śląska.

    Dwa księstwa pomorskie nie wydają mi się być najlepszym możliwym wyborem, miejsce jednego z nich mogłoby zająć jakieś ważniejsze państwo nie z okolicy Polski. Gdyby Gdańsk pozostawić buntowniczy zostałby zajęty przez któregoś z sąsiadów i to byłoby raczej nawet do przyjęcia.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •