Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Gra Partią

  1. #11
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    450
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    jak sobie wyobrażasz oblężenie Rzymu przez Partia :roll:
    Piżamy górole i łucznicy nie mają szans z hasti czy triarii a co dopiero z Kohortami :roll:
    Właśnie w Pari to jest wkurzające że nie mają dobrej piechoty do oblężeń więc trzeba czekać aż wróg zaatakuje.Gdy zostanie jedna tura do wzięcia głodem.To wystarczą Karpatki i Perscy łucznicy.
    .de mortuis aut bene aut nihil - o zmarłych należy mówić dobrze albo nic. Chilon ze Sparty.

    Divide et impera


    http://www.youtube.com/watch?v=u6KXgjLqSTg

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    No tu masz racje...

    Grajac Partia faktycznie zadziej niz w innych nacjach szturmujesz miasta. Ale i na to jest sposob: lucznikow i machiny Partia ma takie jak i inne nacje. Do pchania tarana to wschodnia piechota jest nawet lepsza od innych jednostek - bo nie szkoda jak polowe wystrzela obrona z murow. A do wal na ulicach trzeba uzbierac sobie kilka dobrych jednostek najemnikow. To na poczatek potem sprawa staje sie prostsza - widziales co robi oddzial sloni z obroncami w waskich uliczkach...? Nawet najlepsza kohorta nie wytrzyma ataku sloni bojowych...

    Ze nnie wspomne ze zdarzalo mi sie kilka razy ze po rozbiciu murow trzeba bylo szturmowac jazda perska i katafraktami - nie jest to najlpesze rozwiazanie, straty spore ale jak trzeba to sie da...
    SomeBodyElse

  3. #13
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Gra Partią

    Partowie są dość ciekawą nacją najpierw proponuje podbić Armenię, potem wziąć się za Pont, zdobyć cała Azję Mniejsza. W między czasie podbić Selucję i rozwalić Scytów, którzy uwielbiają się pchać do byłej Armenii. Jak grałem Armenią często posyłali tam swoje armię choć nie wiem po co. Nie ma co rekrutować piechoty. całe wojsko należy oprzeć na konnych łucznikach. Reszta to odpowiednie manewrowanie w bitwach
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    CoH- Crusaders of Hell
    Postów
    49
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    Hehe... Panowie, chyba wasza partia różni się od tej mojej... Ta frakcja jest cudowna. Nie dość, że gra się nią bardzo ciekawie, dzięki dużej liczbie otaczących nas wrogów, to jeszcze ma cudowne jednostki. Kompletnie nie rozumiem waszych problemów z tą frakcją, jak dla mnie jest jedną z najpotężniejszych w grze. Jest 2 w potędze militarnej, czyli ma prawie najlepsze jednostki ze wszystkich z dostępnych. Sytuacja ekonomiczna też nie jest zła, bo dzięki tej armii szybko podbijamy egipt i selucydów(jakieś 10-15 lat), a potem gra idzie jak po maśle. A o co mi chodzi? A o konnych łuczników. Wystarczy rekrutować sobie takich 10-15 oddziałow do jednej armi... i podbijać nią wszystko po kolei. Moje jednostki konnych łuczników, po podboju egiptu były już tak znakomicie wyszkolone, że miały 3 złote paski doświadczenia. Dawało im to atak rzędu 17, co stanowiło niesamowitą siłę rażenia. Potem do akcji wchodziła jazda perska. Dluższy zasięg łuków, opancerzenie... Cóż chcieć więcej? Wystarczyło mieć 15 perskiej jazdy i 5 katafraktów, a bitwa była wygrywana bez strat. Pamiętam, że podczas podboju grecji natknąłem się na armię rzymian, złożoną z, uwaga: kohort pretorianów i kohort miejskich, wypełnioną nimi po brzegi.(czyli 20 jednostkek) Ustawilem swoją jazdę przed armią rzymską i zacząłem strzelać. W owym czasie moja jazda perska miała srebrne doświadczenie i złoty atak. To wystarczyło, by po zużyciu całego magazynku z całej armii rzymian zostało 5% składu. Wystarczyła szybka szarża, a niedobitki rzuciły się do ucieczki. Komiczny był widok po zakończeniu bitwy: straty przeciwnika: 1200, straty własne: 0. Tak, dokładnie. Cała armia rzymian została zmieciona z powierzchni ziemi bez straty ani jednego człowieka. Żadna inna armia nie mogłaby dokonać czegoś takiego. I dlatego partia jest świetną frakcją, dla tych, którzy znają się na tej grze i prowadzą bardzo agresywne kampanie, podbijając jak najszybciej nowe tereny. Mobilna, silna armia złożona wyłącznie z jazdy może ma problemy z rydwanami(konni łucznicy musieli przed nimi wiać), ale potem nic nie jest w stanie jej zatrzymać.

  5. #15
    Maharbal
    Gość

    Re: Gra Partią

    Hehe, dokładnie. Kiedy miotacze osiągają atak dystansowy powyżej 15 miażdżą wszystko. Moi kreteńscy łucznicy(2-3 srebrne pagony i jakieś ulepszenia z kuźni i hut) masakrowali nawet rzymskie jednostki ustawione w formacji żółw
    Problem partami jest wtedy, kiedy nie ma wyjścia i zostaje do zdobycia duże miasto z dużą załogą....ale pozostaje jeszcze możliwość jego wygłodzenia(tylko komu się chce czekać 10-12 tur?).

  6. #16
    Witia
    Gość

    Re: Gra Partią

    Ja zazwyczaj przekupuje Nawet najbardziej szlachetny dziedzic frakcji odda się za odpowiednią sumę denarów

  7. #17
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Partią

    Od kiedy wróciłem do RTW po kilku latach przerwy, we wszystkich kampaniach przeprowadziłem jeden (dosłownie) szturm na miasto. Tak to zawsze oblegam i czekam aż zostanę zaatakowany przez posiłki - rozwalasz w polu dwie armie naraz i do tego ze stratami dużo mniejszymi niż podczas szturmu. Nie musisz tak długo uzupełniać armii przed kolejnym podbojem i wychodzi na to, że głodząc miasta i czekając na odsiecz szybciej podbijesz państwo niż robiąc od razu ataki.

    Jeśli chodzi o Partię, to właśnie nią gram - coś za szybko wam doświadczenie leci u tych konnych łuczników, mam zamiar to sprawdzić.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  8. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Ja zazwyczaj przekupuje Nawet najbardziej szlachetny dziedzic frakcji odda się za odpowiednią sumę denarów
    Pierwsze słyszę, żeby była możliwość przekupienia dziedzica... Zwykłych generałów tak, ale dziedzica nigdy.

    EDIT: btw. super avek, Witia

    A.K.A. Askorti

  9. #19
    Witia
    Gość

    Re: Gra Partią

    Pierwsze słyszę, żeby była możliwość przekupienia dziedzica... Zwykłych generałów tak, ale dziedzica nigdy.
    Żartuje chodziło o wydźwięk.

  10. #20
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Partią

    Właśnie skończyłem grę Partią.

    Jest to chyba najtrudniejsza frakcja - o ile każdą inną walkę z Rzymem można nawiązać niemal od razu, Partią udało mi się wylądować w Grecji po, bodaj, 30 latach gry, gdy Rzym zdążył już wyprodukować swoje kilkadziesiąt tysięcy legionistów (do tego w dużej części z - nie wiadomo skąd wziętą - sumą doświadczenia). I właśnie ze względu na to, że Partią nie można Rzymu pokonać zanim ten się rozwinie, jest to najtrudniejsza frakcja. Choć, oczywiście, nadal pokonanie armii rzymskiej pozostaje stosunkowo proste, to jest niezwykle czasochłonne, czy tego chcemy czy nie, i trzeba być nastawionym bardzo ofensywnie, żeby zająć miasta. Chyba po tej kampanii zbrzydł mi wreszcie Rome.


    259 p.n.e


    253 p.n.e


    228 p.n.e


    216 p.n.e


    209 p.n.e
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Partią
    By szrama86 in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 17:14
  2. Partia
    By czwarnom in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 09:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •