Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Gra Partią

  1. #21
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    Jeny, że też chciało Ci się tak długo grać Mi by pewnie się już dawno znudziło

    A.K.A. Askorti

  2. #22
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    450
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    Paris Hilton atakuje Arghhhhhhhhhhhhh........XD Tyle różu na mapce

    Mateusz szacun [przez wielkie SZ]
    .de mortuis aut bene aut nihil - o zmarłych należy mówić dobrze albo nic. Chilon ze Sparty.

    Divide et impera


    http://www.youtube.com/watch?v=u6KXgjLqSTg

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    niezły podgląd na mapkę szacunek za wytrwałość
    trzeba przyznać partia jest silna - i jej siła zawiera się w łucznikach konnych,
    raz grałem na v/h i nie byłem agresywny na starcie, potem egipt zaatakował; małym oddziałem konnych łuków wybijałem egipskie ataki raz za razem a jak było ich za dużo, to po wystrzelaniu wszystkich strzał - odwrót bez strat własnych,
    ale było to - długotrwałe, no i nie bardzo mogłem jak zaatakować ich miasta - raz brak kasy, dwa brak wojska
    ogólnie bardzo nużąca i powolna rozgrywka, choć mobilność partyjskich oddziałów konnicy duża
    (o piechocie to nie ma co wspominać)
    grając seleucydami używam łuczników i oddziałów jazdy by wyeliminować ich konnych łuczników i nie mam z tym jakichś bardzo wielkich problemów, tylko to uganianie się po całej mapie...

  4. #24
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Minas Morgul
    Postów
    285
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Gra Partią

    Partią to trzeba jak najszybciej podbić miasta, a później to tylko z górki. Dla mnie najlepiej rekrutować tylko konnych łuczników, perską jazdę i oczywiście katafraktów Najgorzej to walczyć z Egiptem bo jak będziesz miał ich przy granicy to od razu zaatakują, bez litości. Najlepiej na początku od razu zniszczyć Armenię.
    "Myślałem, że to jakiś nick wymyślony, a tu się okazuje, że to imię Wojtek tylko, że napisany przez v!" - nazgul3456 po odkryciu, że nick moderatora voitek to imię.

  5. #25
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    Witajcie, ja dziś zaczynam grać Partami, z patchem 1.5 to nie będzie spacerek, przynajmniej dla dyplomatów i zabójców. W Partii podoba mi się szybkość ruchu jednostek, mianowicie złożonych z samej kawalerii Gdyby do tego dodać brukowane drogi - było by elegancko, no szkoda. Oblężenia miast widzę tak, podejść armią zapełnioną w połowie konnymi łucznikami + 1, 2 katafraktów, jest spore prawdopodobieństwo, że obrońcy zechcą przerwać oblężenie, więc zostaje ich rozbić w polu i miasto zajęte. Oczywiście musi być w miarę silny garnizon, bo z milicją czy chłopami to ja tez bym się nie porywała heh. Od biedy blokować mosty też można, najemni hoplici czy "faceci w piżamach" zatrzymują natarcie, reszta strzela, byle by łucznicy mieli spory atak, czy to od doświadczenia czy od ulepszeń, najlepiej jedno i drugie. Zobaczymy w trakcie rozgrywki jakie partia ma słabe strony, mam zamiar przejść długą kampanie przy jak najmniejszych stratach w ludziach, biję rekordy Tak więc kartka i ołówek w dłoń

  6. #26
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Gra Partią

    Witam
    Dobry wybór, Partia jest według mnie przynajmniej jedną z najklimatyczniejszych i najciekawszych nacji. Też lubię sobie pomanewrować kawalerią, najlepiej jak się ma katafraktów, przyjemność z dowodzenia nimi jest niemała Ostatni raz grałem tą frakcją parę miechów temu, i pamiętam że początki były dość trudne, bo jednostki cienkie, ale później są z najwyższej półki
    Najlepiej na początku od razu zniszczyć Armenię.
    I to koniecznie, nic tak nie drażni jak co chwila wysyłają malutkie armie i oblegają miasta z dużym garnizonem, wrzody takie

    Niech żyje Gwardia!

  7. #27
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    118
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    Partia to super frakcja ! Nie dość że mają zwykłych katafraktów to jeszcze tych na wielbłądach, dla mnie najlepsza kawaleria w grze a żeby było mało mają tez dobre jednostki konnych łuczników.

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Partią

    Cześć! Gram kampanę Partią ok. tygodnia. Mam problem, a mianowice to chodzi mi o Selków, Pont i Egipt. Na początku kampanii zniszczyłem Armenie, po kilku turach bez wojny zaatakował mnie Egipt, Pont i Selki. Mają oni przymierze we trzech i starają się mnie pozbyć. Atakują co ture przynajmniej jędną armią ledwo się utrzymuję. Wiem tylko jedno, mam sie bronic, a może szukać pomocy u Scytów? Pomóż w potrzebie!

  9. #29
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Gra Partią

    Skorzystaj a ogromnego atutu swojej frakcji i prowadź wojnę za pomocą konnych łuczników, staraj się wywabiać pojedyńcze oddziały wroga, otaczać i wystrzeliwać, to skuteczne wierz mi Polegaj na sobie a nie na Scytach bo oni co najwyżej Tobie wbiją nóż w plecy A jak zdobędziesz dostęp do katafraktów to będziesz mógł świetnie szarżować na wroga, wyprowadzaj ich w pole, nie broń się w miastach bo masz słabą piechotę.

    Niech żyje Gwardia!

  10. #30
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Minas Morgul
    Postów
    285
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Gra Partią

    Najlepiej to może od nowa zrób kampanie ponieważ to armią z królem na górze partii atakujesz armenie tak? A tą na dole w tym mieście na dole atakuj miasto selucydów tylko czekasz, kiedy wyjdą z miasta i podbijasz, a potem tylko z górki. Niszczysz armenie i zabierasz się za selucydów. potem prawdopodobnie (napewno) egipt cię zaatakuje, więc posyłasz tam na front główną armię, a w międzyczasie wzmacniasz obronę na granicach pontu. Scytią się nie przejmuj bo za nim oni armię zbiorą to minie przynajmniej 20 tur.
    "Myślałem, że to jakiś nick wymyślony, a tu się okazuje, że to imię Wojtek tylko, że napisany przez v!" - nazgul3456 po odkryciu, że nick moderatora voitek to imię.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Partią
    By szrama86 in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 17:14
  2. Partia
    By czwarnom in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 09:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •