Strona 48 z 49 PierwszyPierwszy ... 3846474849 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 487

Wątek: Megasubmod do BC 7 dyskusja i błędy

  1. #471
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Poczytaj temat o instalacji modów na wersji steam jest w Zbrojowni. W wersji steam nie ma pliku kingdoms.exe.

  2. #472
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    No zajrzałem, tylko większość co tam jest napisane ja ogarnąłem wcześniej problemu z instalacją moda i jego uruchomieniem nie było uruchamiam przez americans. Problem leży u mnie w instalce megasubmoda2, launcher nie dość że nie generuje żadnego folderu docelowego to nie mam dostępu do wpisania/wyboru konkretnej ścieżki dosłownie w nic nie mogę w samym launcherze kliknąć.
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

  3. #473
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Już kiedyś ktoś miał ten problem. Jest to spowodowane tym, że masz, o ile dobrze pamiętam, albo czcionkę większą niż standardowa albo coś w ten deseń. W każdym razie chodzi o to, że wszystkie napisy nie mieszczą się w tym oknie. Okno nie dopasowuje się do wielkości czcionki (chyba), bo ma stały wymiar.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #474
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Dzięki za podpowiedź. Dziś do tego wróciłem i mim o iż w nic normalnie kliknąć nie można to prawym się da w obwódkę launchera aby wybrać opcję poszerzenia na cały ekran windy i wtedy miałem już dostęp do wyboru lokalizacji.
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

  5. #475
    Chłop Awatar jarek1231231231
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Z racji reaktywacji forum chciałbym przedstawić własną wersje pliku EDU kompatybilną z Megasubmodem 2. Wersja Vino nie bardzo mi podeszła, gdyż wprowadzała dysbalans cenowy zwykłych jednostek względem tych lepszych.

    Podstawowe zmiany w moim EDU:
    - Standaryzacja punktów życia jednostek na 1.
    - Zwiększenie czasu rekrutacji dla jednostek tieru II do 2 tur, tieru III do trzech tur, 4 tury dla dział i machin oblężniczych, poza balistami werbowanymi w 3 tury.
    - Wzrost znaczenia piechoty na polu bitwy (wcześniej np. feudalni mogli rozjechać wschodnich włóczników praktycznie bez strat własnych) poprzez zwiększenie jej liczebności: 55->80 (na największej skali daje to 202 ludzi) 50-> 70 (177) 45->64 (162) 40->52 (132) 35-> 48 (122).
    - Wzrost znaczenia łuczników i kuszników (wcześniej ze względu na 2 HP większości jednostek słabo sobie radzili, teraz już znacznie lepiej) również przez zmianę ich liczebności 55->70 50->64 45->52 40 i 35->48 ( wszystkie jednostki mające 16 obrażeń zasięgowych dostały nerfa na 14 ze względu na wzrost liczebności).

    W przyszłości będę jeszcze coś kombinował z cenami jednostek, oraz ze statystykami niektórych np. Kurlandczyków czy kuszników z Wołynia, bo są trochę zbyt potężne.

    link:https://drive.google.com/open?id=1IP...iCxYncaUDT6hDq

  6. Użytkownicy którzy uznali post jarek1231231231 za przydatny:


  7. #476
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Po latach wróciłem zainstalowałem samego megasubmoda gra odpala i mam opisy jednostek po włosku i nazwy niektórych jednostek są jakieś inne dawniej to wszystko po polsku było jest jakiś sposób na to. Dawniej jak grałem to wsio było przetumaczone i czy jest jakiś sposób aby odpalić w rozdzielczości hd w opcjach jak zmieniam to podczas ładowania do gry wywala error.

  8. #477
    Wojski Awatar radax
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    87
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez jarek1231231231 Zobacz posta
    Z racji reaktywacji forum chciałbym przedstawić własną wersje pliku EDU kompatybilną z Megasubmodem 2. Wersja Vino nie bardzo mi podeszła, gdyż wprowadzała dysbalans cenowy zwykłych jednostek względem tych lepszych.

    Podstawowe zmiany w moim EDU:
    - Standaryzacja punktów życia jednostek na 1.
    - Zwiększenie czasu rekrutacji dla jednostek tieru II do 2 tur, tieru III do trzech tur, 4 tury dla dział i machin oblężniczych, poza balistami werbowanymi w 3 tury.
    - Wzrost znaczenia piechoty na polu bitwy (wcześniej np. feudalni mogli rozjechać wschodnich włóczników praktycznie bez strat własnych) poprzez zwiększenie jej liczebności: 55->80 (na największej skali daje to 202 ludzi) 50-> 70 (177) 45->64 (162) 40->52 (132) 35-> 48 (122).
    - Wzrost znaczenia łuczników i kuszników (wcześniej ze względu na 2 HP większości jednostek słabo sobie radzili, teraz już znacznie lepiej) również przez zmianę ich liczebności 55->70 50->64 45->52 40 i 35->48 ( wszystkie jednostki mające 16 obrażeń zasięgowych dostały nerfa na 14 ze względu na wzrost liczebności).

    W przyszłości będę jeszcze coś kombinował z cenami jednostek, oraz ze statystykami niektórych np. Kurlandczyków czy kuszników z Wołynia, bo są trochę zbyt potężne.

    link:https://drive.google.com/open?id=1IP...iCxYncaUDT6hDq

    Twoje zmiany bardzo mi się podobają, konnica nie ma już takiego znaczenia i trzeba ją rozsądnie używać (oszczędzać i atakować tam, gdzie nie ma włóczników), można mieć dużo dobrej piechoty, a tą zwykłą rekrutować tylko, gdy masz nóż na gardle i musisz szybko zorganizować obronę swoich miast lub zamków. Produkcja najlepszego wojska trwa 3 tury - fenomenalny pomysł zamiast niebotycznej ceny zakupu i utrzymania. Cieszę się, bo w końcu mogę mieć dużo zakonników Joannitów, Templariuszy i Lazaretów oraz Bożogrobców w Królestwie Jerozolimy. Jestem w szoku bo przegrałem bitwę dolinie Nilu i musiałem wykupić króla z niewoli za 10 000 - te zmiany są niesamowite!

  9. #478
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Po długiej przerwie w temacie, mam pytanie. Jeśli chodzi o inwazję Mongołów...W którym miejscu oni się pojawiają i mniej więcej w której turze?

  10. #479
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Miałem chwilę pograć i mnie natchnęło do paru zmian w AI.

    Poniżej nowa wersja AI nieuwzględniona w megasubmodzie. Bot oblega większymi siłami. Lepiej sobie radzą duże frakcje, które wcześniej zostawiały puste granice przez brak sił (zwłaszcza na początku gry). Usunięty skrypt kasujący część dochodu w zależności od ilości prowincji. W zamian zwiększona korupcja.
    Mniejszy ruch kawalerii na mapie + wolniejszy w bitwie dzięki czemu nie jest aż taki silna, bo małe liczby kawalerii mogły łatwo wszystko niszczyć. Była zbyt potężna.
    Megasumod to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem Żaden nowy medieval zwłaszcza z podejściem producenta temu nie dorówna. To prawdziwa perełka.

    Wersja 4.3 (20.12.2023)

    https://drive.google.com/file/d/1NRz...hkRlYOuY7/view

    Wypakować do folderu moda: katalogu BellumCrucis7 (...\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis7\


    Dobrze wyczyścić przed startem nowej kampanii: https://drive.google.com/file/d/16t0...usp=drive_link

  11. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  12. #480
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Wrzuciłem jeszcze aktualizację, bo zmieniałem AI dla kilku modów na raz i widzę, że nie było jednej ważny zmiany, która mocna wpływa na zachowanie bota. Link w pierwszym poscie lub powyżej.

  13. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


Strona 48 z 49 PierwszyPierwszy ... 3846474849 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •