Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Początki multiplayer-opinie

  1. #21
    Wojski Awatar bebecho
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    73
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Dla mnie walorkowanie jest ok, problemem są same koszty jednostek. Widoczne jest to szczególnie w piechocie. Piechota z małą ilością umiejętności, ale z dobrymi statami jest dużo tańsza od piechoty dużą liczbą umiejętności i przeciętnymi statystykami. Płacimy często za mało potrzebne skille. Dlatego często lepiej dopakować tańszą piechotę walorkami i tak koszt będzie niższy, niż droższej jednostki. I to wymaga balansu. Koszty jednostek powinny być bardziej uzależnione od podstawowych statystyk, a mniej od dodatkowych umiejętności. Przez to w grze znajduje się wiele jednostek, których nikt nie używa np. Konni Oszczepnicy, niektóre elitarne oddziały jazdy i piechoty. Jak jeszcze zbalansują - podwyższą koszty podstawowych germańskich jednostek i obniżą koszty włóczników to będzie super

    Poza tym na walorowanie jednostek zawsze jest za mało kasy. Ja wolę wypełnić 19-20 slotów, jak zostanie to dołożyć walorki. Zresztą ten element też nie jest dopracowany bo strzelcy nie zyskują na walorach tego co najważniejsze czyli szybkości ostrzału.

  2. #22
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    .....nie lekceważ konnych oszczepników. Ja już mam moich faworytów. Jak podjechałem nimi na skirmish, to się mało nie obs.ałem z wrażenia na widok tego co zrobili w chwilę po zapoznaniu się z wdzięcznie ich lekceważącą jednostką kawalerii przeciwnika. Nie działali na Romku 2, ale tutaj ..... uhuhu.... jest progresik.

  3. #23
    Wojski Awatar bebecho
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    73
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Konne oszczepy są za drogie, nie strzelają do tyłu, mają mały zasięg, są przeważnie wolne i jak sam zauważyłeś wolno się odwracają, w praktyce nie zdążą nawet raz rzucić gdy szarżuje na nich kawaleria. Faktycznie zlekceważone mogą zrobić krzywdę szczególnie wrogiej jeździe. Kosztują przeważnie więcej od dobrej kawalerii do walki w zwarciu no i trzeba ich pilnować. Gdyby cena podstawowych jednostek tego typu byłaby mniejsza średnio o 200, a elitarne oddziały tego tyłu potrafiłyby uciekać i rzucać oszczepami, to na pewno warto by było zabrać kilka oddziałów na pole bitwy. Teraz można się pobawić, ale większych sukcesów nie wróżę

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Po dwóch dniach na multi sądzę, że gra jest niesamowicie schematyczna i mało pojemna - choć gra się w nią miło i jest duży progres. Potrzebny jest rebalancing, bo inaczej sens ma tylko granie jednym rodzajem jazdy jako podstawą, a do tego na dokładkę bierze się jakichś dwóch lansjerów do szarży na piechotę, lub germańska brygadę na szybki objazd. Kto weźmie inne koniki - dziwi się i przegrywa...... najczęściej.

  5. #25
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nic dodać, nic ująć. Gra jest bardzo schematyczna, armie klonów. Oczywiście, jeżeli chcesz zaryzykować i zwiększyć swoje szanse na przegraną - możesz zagrać inaczej.

  6. #26
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach
    Mam nadzieje, że to kwestia patcha te strice germańskie jednostki powinny być jednostkami uzupełniającymi dla jednostek frakcyjnych a nie odwrotnie.

  7. #27
    Wojski Awatar bebecho
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    73
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Z drugiej strony i tak nie jest źle, pomijając nieszczęsne germańskie jednostki, przynajmniej bitwy nie są spamem piechoty czy jazdy. Jazda jest ważna, strzelcy dają radę, piechota jest potrzebna, jazda szturmowa do czegoś się przydaje, piechota szturmowa ma swoją moc, piki i oszczepnicy też mają swoje miejsce w bitwie. Tak naprawdę potrzebny jest solidny balans w kosztach jednostek i czasami drobne zmiany w statystykach np. większy bonus w elitarnych włócznikach do walki z jazdą. Mam nadzieję, że kolejny patch coś tam dobrego zrobi dla multi.

  8. #28
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Ale generalnie, jak na grę dopiero co wypuszczoną - jest bardzo dobrze. Albo inaczej, po tej becie na Romku 2, wreszcie wypuścili normalny produkt.
    Dokładnie tak - zgadzam się w 200%.

    Wczoraj po raz pierwszy włączyłem sobie kampanie single i....zakochałem się w Atylli. Ilość zmiennych nareszcie tworzy głębię strategiczną.

    Pamiętajmy przecież także o tym że gra może być jeszcze lepsza!

    Jedyne co w multi mnie bardzo razi to poruszany przez Was w tym wątku system valorów/chevron'ów.

    Moim zdaniem nie powinno być tak że każda jednostka ma taki sam koszt (15) jednego ulepszenia.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez IPL_mackoff Zobacz posta
    Pamiętajmy przecież także o tym że gra może być jeszcze lepsza!
    Devsi nie dają nam o tym zapomnieć..... niestety w tym przypadku nie jest to komplement

    może...... jaką to słowo ma głębię dla potrzeb dyskusji o wyczynach CA
    Robią grę od piętnastu lat i każdą jej odsłonę na starcie balansują tak samo beznadziejnie

  10. #30
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Pamiętajmy, że może być też gorsza
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •