Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Gra Cesarstwem Wschodniorzymskim

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Łódź/Den Haag
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie wiem czy koledzy zauważyli ale często to jak będzie wyglądała kampania spowodowane jest tym, jak nam się gra wczyta (w sensie rozpoczynając nową kampanię). Mianowicie na starcie gry mamy często losowe stosunki dyplomatyczne z innymi Państwami(sprawdzone wielokrotnie na różnych poziomach trudności). I tak np. z taką Abachazją możemy mieć stosunki + 50 albo -90 na starcia kampanii. I albo zaraz będzie wojna albo po kilku turach sojusz wojskowy ( przydatni są w walce z marionetkami Sasanidów). Idąc dalej. Garamantowie albo od razu wypowiadają wojnę albo od razu chcą paktu o nieagresji i handlu lub są neutralni przez kilkadziesiąt tur. Podobnie sytuacja wygląda z Ces.Zach, który na starcie albo nas kocha albo nienawidzi. Lepiej jak nas nienawidzą bo wtedy mamy lepsze stosunki z innymi państwami-hordami. Najlepszym tego przykładem są Hunowie, którzy pod warunkiem zerwania paktów z Ces.Zachodnim (oprócz handlowego), po 3-4 turach są już naszymi sojusznikami obronnymi(sic!). A po kilkunastu turach sami proponują sojusz wojskowy! Opłaca się podpisać tylko sojusz obronny bo tacy Jazygowie, Gepidowie czy jakaś inna frakcja z północy będzie się bała wypowiedzieć nam wojnę a jeśli już nawet to zrobią to Hunowie lubią pomagać Nie opłaca się natomiast podpisywać z nimi sojuszu wojskowego bo co chwilę wypowiadają wojnę jakiś mini-państewką a potem przy założeniu chęci utrzymania sojuszu wojsk., złazi się to całe tałatajstwo z północy do nas. Gram na wysokim p.trudności.

  2. #12
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Dzięki, dla mnie jako laika takie info jest cenne. Wciągnęło mnie jak nie wiem. Gram na normalnym na razie. Można jakoś dać własny region jeden innemu państwu? Bo nie widzę takiej opcji.

  3. #13
    Pampa
    Gość
    Od czasów Rome II nie można dawać innym państwom swoich osad. Znaczy jest pewna furtka, ale tylko wtedy gdy jest to plemię w trybie hordy kiedy to masz opcję podarowania im regionu do osiedlenia.

  4. #14
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Tak jak wiekszosc osob rozpoczynajacych rozgrywke Bizancjum spisalem na straty zachodnia flanke oprocz Salonik i Konstantynopola oczywiscie.Jednak wprowadzilem w zycie tryb daniny krwi wobec barbarzyncow osobiscie broniac sie garnizonem w kazdym zaatakowanym miescie.Oczywiscie to z gory przegrane bitwy jednak majac wsparcie w CKM na wiezyczkach mozna bylo zadawac dzikusom spore straty.Co jednak nie zmienilo faktu ze po kilku turach utracilem cale Balkany z wyjatkiem w/w osad.

    Na starcie jest krucho z kasa zatem nalezy metoda drobnych kroczkow rozbudowywac infrastrukture ekonomiczna prowincja za prowincja.Tak wiec na poczatek poszly osady lezace nad morzem,nastepnie lezace na zyznych glebach oraz majace na swoim terytorium surowce a dopiero na samym koncu pozostale ktore wobec rosnacych dochodow mogly zaczac wznosic obiekty militarne.Handel z innymi frakcjami wyglada wrecz tragicznie gdyz po za 5-6 jestesmy z wszystkimi na noze.Jednak rodzima produkcja,hodowla,gornictwo oraz uprawy przy umiejetnym wydawaniu funduszy na kolejne obiekty oraz armie jest w stanie szybko osiagnac 10k na ture.

    Majac calkowity spokoj na wschodzie z Sasanidami i trzymajac tam zaledwie dwie armie podjalem sie odbicia utraconych na poczatku gry prowincji co po kilku turach stalo sie faktem chociaz te hordy monozyly sie jak szczury a w dodatku AI jeszcze wypluwalo albo rebeliantow albo separatystow z ktorymi rowniez trzeba sie bylo uzerac.Jednak obecnie sytuacja na Balkanach jest w pelni opanowana a stacjonujace tam 4 legiony sa gwarantem bezpieczenstwa i juz niedlugo zostana poddane ciezkiej probie gdyz od pl-zach nadciagaja hordy w liczbie 5-8 ale nie Hunow tylko wszystkiego innego talatajstwa ktore po obroceniu zachodniej Europy w ruine ostrzy zeby na przepych i dobrobyt Bizancjum.
    W miedzyczasie rozpoczalem cos w okolicach 90 tury wojne z Sasanidami z ktorymi to juz inna kampania gdyz ich armie w polaczeniu z satrapiami to prawdziwa mnogosc przeciwnikow do eleminacji.

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 


    Wiecej o tej rozgrywce:
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...onika-Kampanii


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #15
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mam kilka pytań, na początku miałem 70% poparcia senatorów, po śmierci cesarza pierwszego mocno spadło potem było zero. Jak się zdobywa poparcie senatorów. Skupiałem się na wojnie i ekonomii, a potem po śmierci I go cesarza komp mi wybiera samych starców i tak co chwila zmiana na tronie.

    Nie zajmowałem się dynastią sądząc, ze to jest losowe, ale to mnie wkurza. Jakieś rady? W Rome II mało grałem to doświadczeń stamtąd nie mam.

    W sensie jakieś małżeństwa polityczne czy coś? By cesarz miał następców ze swojej krwi, a nie adpotowanych. Wojan domowa parę razy wybuchła stłumiłem. Zostało mi 5 regionów do zwycięstwa, jakoś domęczę, Sasanidzi zaorani i ich marionetkowi sojusznicy w większości także.

  6. #16
    Pampa
    Gość
    Używaj opcji ,,zdobądź poparcie" swoimi członkami rodu, to bardzo mi pomagało Zachodnim. Tylko trzeba uważać żeby nie wypsztykać się z punktów bo potem może być problem z pozyskiwanie lojalności.

  7. #17
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    81
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Masz drzewko genealogiczne, możesz mianować następców tronu. Żeby dziedzic był z krwi poprzednika musisz zadbać o żonkę i liczyć, że Twój władca nie będzie stukał po kątach wszystkiego co się w trawie nie chowa i na drzewo nie ucieka (są jakieś cechy które mają negatywny wpływ na to, tzn., np +20% szansy na dziecko z nieprawego łoża czy coś takiego) tylko porządnie zajmie się swoją niewiastą. Tak ogólnie, bo w kampanie nie grałem dużo ale tyle zdążyłem zaobserwować, jeśli nie mam racji niech ktoś mnie poprawi.

  8. #18
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Dzięki, teraz rozumiem skąd moje problemy. zaczynam rozumieć jak to działa.

  9. #19
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zacząłem sobie przedwczoraj kampanię Bizancjum i szczerze? Jak będziemy szybcy w eliminowaniu problemów wewnętrznych, to możemy w 3-4 tury zniszczyć Wizygotów. Teraz jednak czeka mnie ubicie niepokojów i Sasanidów. Co do walki z Hunami, jakieś porady? Mają mnóstwo konnych strzelców, do których ja mam dostęp w późniejszej fazie gry.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #20
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Co do walki z Hunami, jakieś porady? Mają mnóstwo konnych strzelców, do których ja mam dostęp w późniejszej fazie gry.
    Zasadzki, fortyfikacje, krycie się w miastach. Po prostu stosuj taktykę obronną, żebyś w polu nie musiał walczyć. W walkach na otwartej przestrzeni frakcje typu Hunowie mają naturalną przewagę.
    ,,Vae Victis"


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •