Strona 42 z 42 PierwszyPierwszy ... 32404142
Pokaż wyniki od 411 do 419 z 419

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #411
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Dokładnie - sam ogarnąłem temat

    Teraz gram Wenedami i mam od początku rzeźnię, ciągle ktoś mnie atakuje, straciłem Rygę na rzecz Gotów po kilku turach od jej zasiedlenia, a wraz z nią utonął uciekający przez morze następca, zatopiony przez Rugiów Właśnie przybyli Hunowie. Jest ogień. Gra jest super

    No i właśnie mam drugie pytanie. Następcę właśnie żrą ryby z Bałtyku. Żona jego wpadła w oko pewnemu arystokracie, no mają się ku sobie ewidentnie. Się ochajtali bo władca lubił tego hulakę zawadiakę, więc ma teraz z kim zapijać smutki po przybyciu Hunów. Jednak dopóki następca żył, to żonka stała u jego boku w menu frakcji. Jak mu się zmarło, to jego portret poszarzał, mimo to ona przy nim tkwiła. Kiedy jednak wyszła za tego arystokratę, to zarówno ona zniknęła z menu frakcji jak i ten arystokrata. Ten arystokrata jest dowódcą, więc na szczęście na mapie kampanii śmiga, ale to nie bug jakiś? W poprzedniej kampanii Gotami też miałem dziwną sytuację, że jeden gubernator w wyniku jakiegoś tam, już nie pamiętam, dziwnego splotu wydarzeń, był tylko widoczny w menu zarządców, nigdzie więcej. Chyba za duży burdel robię w swej familii, wszyscy z wszystkimi i potem takie efekty.

    No ale podsumowując - to jest normalne, że oni tak znikają? Jest w rogu przycisk do wyłączenie trupów, więc ta typiarka jak se znalazła chłopa to czemu on nie zastąpi tego topielca, a ona niech tam siedzi gdzie siedziała?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #412
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    wino
    Fajnie, że wnikasz w takie sprawy, bo może w przyszłości zrobi się jakiś aneks do poradnika Pana Samicka? Nic oczywiście nie ujmując bardzo dobremu poradnikowi jego autorstwa.
    ******************
    Może się komuś przyda? Normalne że znikają, kobiety były dodatkiem do panów, takie czasy
    ***************
    By żyło się lepiej:

    Moja rada, adopcja i chajtanie na potęgę, mniej nadań urzędów, ja np. wolę potencjalnego gnoja, co może mi zrobić burdę buntując się, adoptować i jest spokój.
    Choć warto zawsze zerknąć co dana osoba sobą prezentuje.
    btw
    Miałem rozbrat z Attilą, ale teraz nastąpił powrót, bo to dzięki dodatkom, paczom i ewentualnym modom to dużo lepsza i inna gra.
    Jakby można było edytować mapę kampanii, to wciąga nosem niejedną grę z serii Total War.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #413
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Ano wnikam, wnikam i problemów nie unikam, ba nawet trochę zacząłem się tematem modowanie interesować No i w sumie dziwię się, że nie można edytować mapy, na pierwszy rzut oka to jest podobnie jak w Medku drugim, czyli plik graficzny z dodatkową nakładką na góry/doliny, itp. Tylko że w Medku II był program - nakładka GeoMod i tam się przyjemnie to robiło. No ale co ja tam wiem, przy Medku trochę grzebałem tu tylko co zajrzałem o co biega, więc nie będę się wymądrzał, bo pewnie wyjdę na pajaca

    Co do adopcji - chajtanie na potęgę burzy balans między rodem a arystokracją, tym samym powiększa władzę, a jak ona jest za duża, to masz duże kary przecież.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #414
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Czy jest jakis mod, albo jakis sposób, zeby nie było kar typu -2 do porządku publicznego za zbudowanie pola albo pastwiska dla kóz. Wydaje mi sie to mocno naciągane przy niektórych budowlach.

  5. #415
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Zagrać Wenedami. Oni mają cechę frakcyjną, dzięki której nie mają kar za farmy.
    Mody? Poszukaj Może jest. Wpisz w wyszukiwanie "no penalties" czy coś w ten deseń i szukaj.
    Może i naciągane, ale chodzi o to, żeby każdy budynek miał bonusy i kary, tak, żeby trzeba było kombinować, a nie nastawiać tylko to co nam potrzebne
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  7. #416
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Nie mogę rozgryźć jednej rzeczy. Mam armię, której spada poczucie wspolnoty, jest tam ,,czynniki wpływu'' i mam tam np. -9 frakcje. O co chodzi z tymi frakcjami? Mialem buntowników, ale pokonalem, a dalej miałem te -9 frakcje.

    Kolejne pytanie. Co jest wg was lepiej postawić : pole pszenicy, stada owiec, stado wielbłądów, czy stajnie koni. Gram AKSUM .
    Ostatnio edytowane przez Pan Toranaga ; 08-06-2021 o 22:15

  8. #417
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2021
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam prośbe . Jestem już na roku 556 i nie mam możliwości wygrać przez '' boski triumf '' po zmianie na religii w cesarstwie zachodniorzymskim na pogaństwo . Wymagane jest postawienie bazyliki chrześcijańskiej co oczywiście jest niemożliwe. Czy ktoś zna rozwiązanie tematu.

  9. #418
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2022
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Barbarian tribes are starting campaigns with some land. Great wanderers, i.e. Visigoths, Ostrogoths, Alans and Vandals, start as a horde but can easily settle on the first abandoned settlement or, after being conquered, start a sedentary lifestyle.
    https://vidmateapp.win | Kolkata ff result
    Ostatnio edytowane przez alfred08089 ; 06-04-2022 o 16:30

  10. #419
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam.
    Są pytania. Gram w Attyle.

    1 Od czego są odejmowane / dodawane koszty utrzymania zarządcy prowincji ?
    Robiłem testy na nowej kampanii i brak różnicy.
    Myślałem że od podatków ale to nieprawda.
    O dziwo modyfikator zarządcy do korupcji działa i pokazuje różnicę w dochodzie od razu.

    2 Zauważyliście że tryb patrol dla armii lądowej na morzu nie działa ? W ogóle nie obniża kary do piractwa.

    3 Dlaczego liczba wpływów pokazywana przez SI na pasku power w okienku ród jest inna niż ta która wynika z dodania wpływów przy portretach postaci ?

    Wierzcie mi spędziłem mnóstwo czasu na testach i wiele rzeczy wyjaśniłem sam ale tego nie mogę rozkminić.
    Szlag mnie trafia jak czegoś nie rozumiem. Odbiera mi to całą przyjemność z gry.
    Niech przemówi mędrzec !

Strona 42 z 42 PierwszyPierwszy ... 32404142

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •