Strona 32 z 42 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 419

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #311
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rbk23 Zobacz posta
    Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na pokonanie jazdy strzeleckiej Hunów? Gram Gotami na modach Radious na jednostki również.
    Staczać z Hunami bitwy w terenie niwelującym zasięg ich łuczników i zwiększającym zasięg Twoich jednostek strzelniczych a więc staraj się zajmować pozycje na wzniesieniach a dodatkowo trzymaj 2-3 jednostki orangerów zwłaszcza że pełno ich jest dostępnych w formie wojsk najemnych.
    Po za tym po wystrzelaniu swoich magazynków i tak zaatakują w bezpośredniej walce zatem możesz się również uzbroić w cierpliwość i kosztem pewnych własnych strat poczekać do tej fazy bitwy.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #312
    Chłop Awatar Rbk23
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki za odpowiedź, szkoda. Myślałem ze istnieje jakiś sposób. Dziwne ze w Skandynawii tak malo lasów w których można wciągnąć Hunów i ich spowolnić.

  3. #313
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zacząłem niedawno kampanie Wizygotami, zmieniłem wiarę frakcji na chrześcijaństwo. Chwile później dostałem misje od Papieża, która polega na zabiciu wodza-heretyka. Niestety posiadam tylko jedną armię, która jest na froncie. Więc mam pytanie co daje przychylność Papieża ?

  4. #314
    Asuryan
    Gość
    W ostatnim dodatku + 80 do relacji dyplomatycznych z chrześcijanami, w podstawce nie wiem.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  6. #315
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Widziałem kilka postów wyżej pytanie o Hunów, ale chciałbym się dowiedzieć czy da się jakoś skutecznie z nimi walczyć wykorzystując głównie piechotę walczącą w zwarciu i konnice walczącą w zwarciu 4-6 oddziałów?

  7. #316
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Z pieszymi jednostkami większych problemów nie ma jednak problemy powstają w przypadku jazdy Hunów której jest (co zrozumiałe) pełno w każdej armii nomadów.Do tego jeszcze nalezy wziąć uwagę w liczne oddziały strzelnicze oraz potężną szarżę podwładnych Attyli.
    http://www.honga.net/totalwar/attila..._fact_hunni&i=

    Ewentualnie dokładnie się zapoznaj z treścią poniższego materiału video gdyż pomimo przegranej bitwy jego autor zadał znaczne straty Hunom:

    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 06-01-2016 o 16:11


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #317
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Przeszedłem już trochę prologu i mam pewien problem,jak zostawić część armii żeby pilnowała miasta?Bo mam tylko 2 wodzów i nawet na ekranie wczytywania pisało żeby zostawiać część armii w podbitych wioskach a jak na razie widzę tylko możliwość zobaczenia garnizony danego miasta ale jak tam coś dodać?

  9. #318
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 837
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 047
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Nie możemy już dzielić armii w inny sposób jak tylko przez powołanie nowego wodza. Wtedy najeżdżasz jednym na drugiego kursorem (tak jak polecenie ruchu) i dzięki strzałkom dokonujesz podziału jednostek. Jeżeli chodzi o hasła czytane w trakcie wczytywania są często tylko luźno powiązane z aktualną sytuacją. Nie musisz się nimi sugerować literalnie, są tylko wskazówkami (choć przyznam się szczerze że przy tej odsłonie prolog mnie totalnie znudził i nigdy go nie ukończyłem, więc może jednak wskazówki przy wczytywaniu są bardziej rzeczowe dla gracza? Nie pamiętam. Natomiast w trakcie kampanii nie zwracam na nie uwagi i gram swoje ). Jeżeli nie wejdziesz do miasta armią polową wzmocnienie garnizonu jest możliwe tylko przez budowanie konkretnych budynków które dodają poszczególne jednostki. Które budynki jakie jednostki dodają zobaczysz w drzewku rozwojowym.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #319
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Jeżeli nie wejdziesz do miasta armią polową wzmocnienie garnizonu jest możliwe tylko przez budowanie konkretnych budynków które dodają poszczególne jednostki
    Nie musisz stać w mieście by pomóc w obronie, jak będziesz stał w zasięgu pomocy (jak najedziesz na jakieś pole do sprawdzenia ruchu to powinna drobniejsza żółta kreseczka z miasta iść, wtedy wiesz że dostaniesz pomoc miejskiego garnizonu i vice versa). Wtedy tylko udana akcja agenta może to zmienić.



  11. #320
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki wielkie bo jednak myślałem że jest tak jak w shogunie 2 i czytam tą instrukcje i nic

Strona 32 z 42 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •