Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 96

Wątek: Wymagania sprzętowe i wasze konfiguracje.

  1. #21
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    A mi nie. Chodzi gorzej niż Rome 2 choć to moze być wina mojej uszkodzonej karty graficznej.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  2. #22
    Pampa
    Gość
    Pewnie tak, bo ja jestem w stanie wyciągnąć 35-38 klatek na wymaksowanym praktycznie wszystkim. W Rome II był pokaz slajdów nawet na minimalnych. Pewnie tak czy inaczej dodadzą jeszcze patche optymalizacyjne.

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Dzisiaj wreszcie zagrałem w Attilę pierwsze na co zwróciłem uwage po uruchomieniu to płynność gry na mapie kampanii i w bitwie, przyznaje że gra jest dobrze zoptymalizowana, najlepsze jest to że różnica w ilości klatek między minimalnymi a maksymalnymi ustawieniami grafiki jest dość duża, na mapie kampani jest to ok. 15 klatek gdzie w Rome było to u mnie ok 3 do 5 klatek, w bitwach jest jeszcze lepiej, różnica miedzy maksymalnymi a minimalnymi ustawieniami wynosi 25 a 70( co ciekawe w rome 2 przy zmianie detali gra mi sie zawieszała a tu nie). Jestem pozytywnie zaskoczony tym że gra nie jeździ na samym procesorze jak Rome 2, stąd taka różnica w płynności miedzy min. a maksymalnymi ustawieniami graficznymi, w końcu mam przyrost wydajności po podkręceniu karty graficznej, w Rome 2 i w Shogunie 2 podkręcanie grafiki nic nie dawało a w Attili taka niespodzianka. Porównując Rome2 i Attile pod tym względem moge śmiało powiedzieć że Rome 2 nawet ze wszystkimi patchami jest kaleką technologicznym.
    Tak na koniec po cichu miałem nadzieję, że twórcy umieszczą mur Hadriana a tu proszę uruchamiam kampanie i oto i jest.

  4. #24
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Właśnie zrobiłem sobie małe teściki benchamarkowe i potwierdzam, że gra nie jest już tak uzależniona od procka jak R2. Po zmianie na moim 2500k z 3.3 ghz na 4.2 ghz nic nie podskoczyło klatek, no może jakaś 1 klatka.

    Druga sprawa to domyślnie miałem przy tym procku i karcie hd7870 ustawione na jakość, zrobiłem bencha i wyszło coś tam około 35 klatek średnio.... zrobiłem jednostki, budynki, tekstury, drzewa na najwyższy oraz włączyłem MLAA i anizotropie na 2x i mam 33 klatki, ale nie skacze tak wykres jak przy "jakości". To, że do góry klatki nie idą to ok, ale, że nie spadają tak jak wcześniej to jest śmiesznie

    Tak czy inaczej, do singla starczy mi niekręcony 2500k i hd 7870.... miałem kręcić ale na wiedźmina to zrobię

    ps. oczywiście to tylko bench, ale jakiś tam obraz daje...

    Visca el Barca!!!

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Też macie takie dziwne przycinki że gra i dźwięki w bitwie stają na sekundę lub dwie.

  6. #26
    Asuryan
    Gość
    Gra nie, ale dźwięk (muzyczka w tle) i owszem.

  7. #27
    Pampa
    Gość
    Nie mam takich problemów

  8. #28
    Asuryan
    Gość
    Wczoraj w nocy miałem pierwszą dłuższą ścinę. Myślałem już, że gra się zawiesiła, a to tylko komp przez jakąś minutę (czy nawet dwie) myślał czym mnie zaskoczyć na początku mojej nowej tury.

  9. #29
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Też tak miałem, ale może z 30-45 sec to trwało.

    Visca el Barca!!!

  10. #30
    Pampa
    Gość
    Freezy sie zdarzają ale trwają około 15 sekund. Widzę duże rozbieżności.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •