Strona 2 z 148 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1477

Wątek: PBF Bitwa pod Szkłowem (18+ !)

  1. #11
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Michał

    Roześmiał się głośno widząc jak Hiszpan o mało co z konia nie spadł, po czym podszedł do niego, pomógł uspokoić konia i powiedział: Co kolega pierwszy raz Husarię widzi?
    Ostatnio edytowane przez Il Duce ; 03-03-2015 o 18:19

  2. #12
    sadam86
    Gość
    Czanbars

    Objechawszy obóz, tatar stępem podjechał do Zdzisława nowo wcielonego szlachcica Coś waćpan taki markotny, rozchmurzcie się panie bracie, wojenka to rzecz ryzykowna, ale dobra na wszelkie troski i frasunki, sławę zyskać można, winy odkupić, nie spuszczajcie nosa na kwintę, ino raźno patrzcie wprzódy. Jam nienawykły ludzi narażać, stawajcie waszmość dzielnie w boju to i szacunek chorągwi zyskacie.

  3. #13
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Zdzisław
    Ano waszmości czasy niespokojne a sakwa pusta. Wojenka okazyję daje sporą ale dużo od opatrzności boskiej zależy. Ino przez to wszystko trza jako przejść i może kiedy jeszcze bede dziatkom swym wąsem kręcąc historyje opowiadał, Pewny żem, że jako uda się wojnę wygrać. A potem niechaj będzie jak Bóg chce.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  4. #14
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Fernando de Henares
    A tak pierwsz...sz... Jeden już raz, panie. Ci caballeros, husarżree jak ich tam zwiecie, to piękny widok dla oczu, ino mam nadzieję, iż w ostrzu też biegli. Ale Wichra mogliby nie strasz... ehh, kij z tym. Jam jest Fernando de Henares z Hiszpanii, widzę żeś ty teższ z rodu dostojnego, to miano me pszedstwawić mogę. Wyciągnął rękę do Michała. A tak jeszcze... Jakim tam pocz...pocz... to...w.. www... No me jodas... Tym czymś być mam, nie wiesz panie, cószż za obowion...ą..onzki zatem mam?


    Techniczny
    Oczywiście trudności z wymawianiem wielu słów celowo

    Niech żyje Gwardia!

  5. #15
    sadam86
    Gość
    Czanbars

    Ano prawda tedy pokładajcie wiarę w Bogu mości Zdzisławie, a o sakwę się nie martwcie ino na moskali ruszym szybko się zapełni, może tam lud ciemny, ale bojary bogate, a inszego dobra pełno, ino z głową poczynajcie to i dziatki i wnuki piastować będziecie

  6. #16
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Zdzisław
    Jakoby waćpan potrzebował tłumacza na łacinę to niech po mnie śle. Oczytany jam i pisać też potrafiję. Ano by wszystko jako dobrze poszło.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  7. #17
    sadam86
    Gość
    Czanbars

    Toć widzę, żeś Mi waszmość z nieba spadł, ja w łacinie nijak wyznać się nie mogę. A teraz wybaczcie obowiązki wzywają.

  8. #18
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Michał

    Michał Ponierawski - przedstawił się,mocno ściskając jego rękę. A co do husarii bez obaw szanowny panie, najlepsza jazda na świecie. Jako pocztowy musisz o ochraniać plecy pana w bitwie a i na ekwipunek i konia mieć baczenie.
    Ostatnio edytowane przez Il Duce ; 03-03-2015 o 18:20

  9. #19
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Fernando de Henares
    Zrobił wielkie oczy na ostatnie słowa Michała. Czy żem, w suabej znajomosśsśći jenzyka, jako giermek jaki śę zaci...zacii ongnoł? Ehhh, oby sacunkiem me pochodzenie darży..hmm.. darzyli! (wykrzyknął tryumfalnie prawidłowo wymówione, ciężkie słowo). Do bitki mi prędko, w karakol alibo szsz... Cobrar, szarży! A nie opieki nad rumakiem wyrżżej postawionego nobilisa.

    A co do tych caballeros, hmm imponujonce! Dobrze, gdybyśś siem ssla...noble panie nie zmylił.

    Niech żyje Gwardia!

  10. #20
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Michał

    Nie mylę mości panie, nawet najlepsze pułki padają pod kopiami naszej husarii. Karakol nie przejdzie,tylko pułki rajtarii u nas tak walczą, chorągwie husarskie szarżują bezpośrednio na wroga, z szyku się nie wyłamuj i wszystko dobrze pójdzie. A o szacunek bądź spokojny. Pocztowym być to żadna ujma ino wstęp do dalszej kariery wojskowej.
    Ostatnio edytowane przez Il Duce ; 03-03-2015 o 18:19

Strona 2 z 148 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •