Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak rekrutować dyplomatów w Call of Warhammer / RoDG: Battle for the Empire.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach

    Jak rekrutować dyplomatów w Call of Warhammer / RoDG: Battle for the Empire.

    Witam!

    Grając Księstwami Granicznymi miałem nadzieję na to że w końcu uda mi się zwerbować w którymś z budynków dyplomatę niestety myliłem się a w momencie kiedy prócz Nocnych goblinów, Orków i Goblinów zaatakowali mnie jeszcze Krasnoludki postanowiłem znaleźć odpowiedź na pytanie odnośne dyplomacji.

    Sprawa wygląda tak że dyplomatów nie można werbować w żadnym budynku a nie które frakcje mają po jednym z przedstawicieli dyplomacji na start. Jak więc ich dodać i odmienić losy wojny? Sposób nie jest wcale trudny i nawet mi się udało to zrobić a rozwiązanie znalazłem na stronie http://www.twcenter.net/ ale z powodu że wiele osób może nie znać angielskiego lub po prostu może nie wpaść na to żeby tam zajrzeć(sam o tym pomyślałem dopiero po paru godzinach od rozpoczęcia poszukiwań) postanowiłem opisać w tym temacie jak umożliwić rekrutacje dyplomatów.

    Pamiętajcie że jeśli chcemy ingerować w jakieś pliki tekstowe w grze najbardziej optymalną opcją jest zrobienie ich kopi zapasowych przed rozpoczęciem edycji.

    Na początek trzeba znaleźć plik export_descr_building w folderze data w folderze moda następnie go otworzyć i dodać te linijki "agent diplomat 0 requires factions { faction(wybrana przez nas frakcja), }" oraz "agent_limit diplomat 1" w budynku w którym chcemy rekrutować dyplomatów, czynność pokazana na przykładzie tawerny:

    tavern requires factions { england, eastern_european, southern_european, } and not factions { papal_states, }
    {
    capability
    {
    agent diplomat 0 requires factions { england, }
    agent spy 0 requires factions { england, }
    agent assassin 0 requires factions { england, } and event_counter assasins_turn_on 1
    agent spy 0 requires factions { eastern_european, }
    agent assassin 0 requires factions { eastern_european, } and event_counter assasins_turn_on 1
    agent spy 0 requires factions { southern_european, }
    agent assassin 0 requires factions { southern_european, } and event_counter assasins_turn_on 1
    happiness_bonus bonus 3
    recruit_pool "Kislev Kvas" 0 0.15 1 0 requires factions { eastern_european, }
    agent_limit diplomat 1
    agent_limit spy 1
    agent_limit assassin 1
    }
    material wooden
    construction 4
    cost 6400
    settlement_min city
    upgrades
    {
    coaching_house
    }
    }

    Jeśli wybrany przez nas budynek posiada drzewko rozwoju dyplomatę trzeba dodać na każdym wyższym stopniu w przeciwnym razie po ulepszeniu tawerny na wyższy poziom nie będziemy mogli rekrutować już dyplomaty.

    Frakcje w grze figurują jako

    BYZANTIUM- Ostland
    DENMARK-Chaos Undivided
    EGYPT-Beastmen
    NORWAY-Khorne
    NOVGOROD-Nurgle
    TEUTONIC-Slaanesh
    LITHUANIA-Tzeentch
    ENGLAND-High Elves
    FRANCE-Ostenmark
    HRE Reikland
    SAXONS-Stirland
    HUNGARY-Sylvania
    MILAN-Hochland
    MOORS-Night Goblins
    POLAND-Dwarfs
    PORTUGAL-Wissenland
    RUSSIA-Kislev
    SCOTLAND-Middenland
    SICILY-Nordland
    SPAIN-Talabecland
    TURKS-Orcs
    VENICE-Averland
    MONGOLS-Dark Elves
    KALMAR UNION-Border Princes

    Po tym zabiegu możemy już spokojnie najmować dyplomatów ale to jeszcze nie koniec otóż trzeba zmienić parę wartości w descr_cursor_actions tak żeby nasza postać mogła przeprowadzać jakieś akcję na innych obiektach w grze.Więc na początek otwieramy plik descr_cursor_actions a następnie znajdujemy sekcję odpowiedzialną za dyplomatę a żeby to ułatwić wybieramy w notatniku opcję "znajdź" i wpisujemy podaną frazę "selected diplomat". Autor posta na TWcenter podaje żeby tak z edytować wartości w tabelce Enemy żeby były identyczne z tymi z sekcji Allied. Tak powinna wyglądać poprawnie przerobiona tabelka:

    over enemy
    {
    default Na tooltip cannot_perform_mission

    land Mov Mov
    sea Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    army TB Na tooltip diplomacy_mission
    diplomat T Na tooltip diplomacy_mission
    princess T Na tooltip diplomacy_mission
    family T Na tooltip diplomacy_mission
    settlement T Na tooltip diplomacy_mission
    fort T Na tooltip diplomacy_mission
    rally_point Mov
    naval_rally_point Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    garrisoned_settlement TB Na tooltip diplomacy_mission
    garrisoned_fort TB Na tooltip diplomacy_mission
    port Mov
    }
    over allied
    {
    default Na tooltip cannot_perform_mission

    land Mov Mov
    sea Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    army TB Na tooltip diplomacy_mission
    diplomat T Na tooltip diplomacy_mission
    princess T Na tooltip diplomacy_mission
    family T Na tooltip diplomacy_mission
    settlement T Na tooltip diplomacy_mission
    fort T Na tooltip diplomacy_mission
    rally_point Mov
    naval_rally_point Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    garrisoned_settlement TB Na tooltip diplomacy_mission
    garrisoned_fort TB Na tooltip diplomacy_mission
    port Mov
    }
    }

    Po wykonaniu tych czynności będziemy mogli rekrutować dyplomatów i przeprowadzać dzięki nim pożądane operacje.

    Pozdrawiam Dymitr.
    Ostatnio edytowane przez Dymitr ; 05-03-2015 o 23:23
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  2. Użytkownicy którzy uznali post Dymitr za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •