Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak rekrutować dyplomatów w Call of Warhammer / RoDG: Battle for the Empire.

  1. #1
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach

    Jak rekrutować dyplomatów w Call of Warhammer / RoDG: Battle for the Empire.

    Witam!

    Grając Księstwami Granicznymi miałem nadzieję na to że w końcu uda mi się zwerbować w którymś z budynków dyplomatę niestety myliłem się a w momencie kiedy prócz Nocnych goblinów, Orków i Goblinów zaatakowali mnie jeszcze Krasnoludki postanowiłem znaleźć odpowiedź na pytanie odnośne dyplomacji.

    Sprawa wygląda tak że dyplomatów nie można werbować w żadnym budynku a nie które frakcje mają po jednym z przedstawicieli dyplomacji na start. Jak więc ich dodać i odmienić losy wojny? Sposób nie jest wcale trudny i nawet mi się udało to zrobić a rozwiązanie znalazłem na stronie http://www.twcenter.net/ ale z powodu że wiele osób może nie znać angielskiego lub po prostu może nie wpaść na to żeby tam zajrzeć(sam o tym pomyślałem dopiero po paru godzinach od rozpoczęcia poszukiwań) postanowiłem opisać w tym temacie jak umożliwić rekrutacje dyplomatów.

    Pamiętajcie że jeśli chcemy ingerować w jakieś pliki tekstowe w grze najbardziej optymalną opcją jest zrobienie ich kopi zapasowych przed rozpoczęciem edycji.

    Na początek trzeba znaleźć plik export_descr_building w folderze data w folderze moda następnie go otworzyć i dodać te linijki "agent diplomat 0 requires factions { faction(wybrana przez nas frakcja), }" oraz "agent_limit diplomat 1" w budynku w którym chcemy rekrutować dyplomatów, czynność pokazana na przykładzie tawerny:

    tavern requires factions { england, eastern_european, southern_european, } and not factions { papal_states, }
    {
    capability
    {
    agent diplomat 0 requires factions { england, }
    agent spy 0 requires factions { england, }
    agent assassin 0 requires factions { england, } and event_counter assasins_turn_on 1
    agent spy 0 requires factions { eastern_european, }
    agent assassin 0 requires factions { eastern_european, } and event_counter assasins_turn_on 1
    agent spy 0 requires factions { southern_european, }
    agent assassin 0 requires factions { southern_european, } and event_counter assasins_turn_on 1
    happiness_bonus bonus 3
    recruit_pool "Kislev Kvas" 0 0.15 1 0 requires factions { eastern_european, }
    agent_limit diplomat 1
    agent_limit spy 1
    agent_limit assassin 1
    }
    material wooden
    construction 4
    cost 6400
    settlement_min city
    upgrades
    {
    coaching_house
    }
    }

    Jeśli wybrany przez nas budynek posiada drzewko rozwoju dyplomatę trzeba dodać na każdym wyższym stopniu w przeciwnym razie po ulepszeniu tawerny na wyższy poziom nie będziemy mogli rekrutować już dyplomaty.

    Frakcje w grze figurują jako

    BYZANTIUM- Ostland
    DENMARK-Chaos Undivided
    EGYPT-Beastmen
    NORWAY-Khorne
    NOVGOROD-Nurgle
    TEUTONIC-Slaanesh
    LITHUANIA-Tzeentch
    ENGLAND-High Elves
    FRANCE-Ostenmark
    HRE Reikland
    SAXONS-Stirland
    HUNGARY-Sylvania
    MILAN-Hochland
    MOORS-Night Goblins
    POLAND-Dwarfs
    PORTUGAL-Wissenland
    RUSSIA-Kislev
    SCOTLAND-Middenland
    SICILY-Nordland
    SPAIN-Talabecland
    TURKS-Orcs
    VENICE-Averland
    MONGOLS-Dark Elves
    KALMAR UNION-Border Princes

    Po tym zabiegu możemy już spokojnie najmować dyplomatów ale to jeszcze nie koniec otóż trzeba zmienić parę wartości w descr_cursor_actions tak żeby nasza postać mogła przeprowadzać jakieś akcję na innych obiektach w grze.Więc na początek otwieramy plik descr_cursor_actions a następnie znajdujemy sekcję odpowiedzialną za dyplomatę a żeby to ułatwić wybieramy w notatniku opcję "znajdź" i wpisujemy podaną frazę "selected diplomat". Autor posta na TWcenter podaje żeby tak z edytować wartości w tabelce Enemy żeby były identyczne z tymi z sekcji Allied. Tak powinna wyglądać poprawnie przerobiona tabelka:

    over enemy
    {
    default Na tooltip cannot_perform_mission

    land Mov Mov
    sea Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    army TB Na tooltip diplomacy_mission
    diplomat T Na tooltip diplomacy_mission
    princess T Na tooltip diplomacy_mission
    family T Na tooltip diplomacy_mission
    settlement T Na tooltip diplomacy_mission
    fort T Na tooltip diplomacy_mission
    rally_point Mov
    naval_rally_point Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    garrisoned_settlement TB Na tooltip diplomacy_mission
    garrisoned_fort TB Na tooltip diplomacy_mission
    port Mov
    }
    over allied
    {
    default Na tooltip cannot_perform_mission

    land Mov Mov
    sea Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    army TB Na tooltip diplomacy_mission
    diplomat T Na tooltip diplomacy_mission
    princess T Na tooltip diplomacy_mission
    family T Na tooltip diplomacy_mission
    settlement T Na tooltip diplomacy_mission
    fort T Na tooltip diplomacy_mission
    rally_point Mov
    naval_rally_point Na Na tooltip characters_cannot_go_on_sea
    garrisoned_settlement TB Na tooltip diplomacy_mission
    garrisoned_fort TB Na tooltip diplomacy_mission
    port Mov
    }
    }

    Po wykonaniu tych czynności będziemy mogli rekrutować dyplomatów i przeprowadzać dzięki nim pożądane operacje.

    Pozdrawiam Dymitr.
    Ostatnio edytowane przez Dymitr ; 06-03-2015 o 00:23
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  2. Użytkownicy którzy uznali post Dymitr za przydatny:


  3. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Księstwa Graniczne dostawały dyplomatę z eventu po sojuszu z Imperium.
    Pytanie czy dyplomaci złych nacji są w stanie negocjować cokolwiek, np. z Chaosu czy Mrocznych Elfów.
    Skoro istnieją dyplomaci w oryginalnym modzie to nie wiem czy konieczna jest operacja na descr_cursor_actions

    I pytanie czy np. taki dyplomata Chaosu ma odpowiednią teksturę i jak wygląda na mapie. Tych dyplomatów dla wielu nacji nie ma ze względu na realia świata gry, z Chaosem się nie negocjuje.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 06-03-2015 o 22:23

  4. #3
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Sprawa wygląda tak że czas gry to 25 lat i zauważyłem że generałowie starzeją się też wolniej niż w normalnym medku więc frakcje dobra dostając po jednym z dyplomatów spokojnie mogą nim się posługiwać przez całą grę jednak nie mogą zwerbować nigdzie drugiego dyplomaty gdyż rekrutacja tej jednostki nie odbywa się w żadnym budynku. Księstwa Graniczne może i dostają dyplomatę po wejściu w sojusz dobra jednak moja sytuacja przedstawia się tak że mam 16 turę i właśnie toczę wojnę z Orkami i Goblinami, Goblinami, a do tego jeszcze doszły Krasnoludy(te dobre) które są w sojuszu z imperium i nie posiadają chyba dyplomaty więc szansę na to że ja go kiedyś dostanę są nikłe bo nigdy nie skończę wojny z nimi. Kontynuując grę bez dyplomaty koniec może być tylko jeden czyli prędzej czy później wszystkie frakcje z którymi graniczę wypowiedzą mi wojnę i może to odzwierciedla realia młotka jednak mnie nie będzie bawiło zaczynać kampanię po raz kolejny bo ci którzy powinni być moimi sojusznikami stają się moimi wrogami i zamiast otrzymywać jakieś wsparcie(nawet przypadkowe tzn. np. Krasnoludy zatrzymają armię Orków idącą na mnie od wschodu) od nich to będę widział tylko kolejne armie idące na moje miasta ze wszystkich stron. Sam jestem jakoś nie przekonany do końca czy używać tego dyplomatę jednak w decr_strat ustawiłem liczbę tur na ponad 25000 a dobrze znając medka wiem że nie jest możliwe utrzymanie pokoju z kimś kto z tobą graniczy i w końcu skończy się to tak że z każdej strony przyjdzie wojna a z kimś wtedy będę musiał zawrzeć pokój lub sojusz czego nie da się zrobić bez dyplomacji. Jeśli chodzi o dyplomację z technicznego punktu widzenia to czytałem na TWcenter że raczej odradzają dodawania dyplomatów bo gra jest strasznie zaskryptowana jednak dodanie takiego tylko dla swojej frakcji nie powinno zaszkodzić kampanii. Ponieważ siły zła nie posiadają dyplomatów to oczywiście twórcy moda też nie robili dla niego specjalnych tekstur. Aravenie strasznie się rozpisałem a jeszcze chciałby dać szybką odpowiedź do twojego posta czyli w skrócie Księstwa Graniczne dostaną dyplomatę jeśli dojdzie do sojuszu z Imperium, dyplomaci złych frakcji na pewno będą mieć takie samo okno dyplomacji jak ci dobrych a sama dyplomacja w medku jest tak zbudowana że za odpowiednio dużą kwotę Imperium byłoby wstanie odkupić wszystkie miasta Chaosu lub na odwrót , gdyby dyplomatów naprawdę dałoby się najmować to by nie było tego tematu ani tu ani na TWcenter, o teksturach już pisałem wyżej i takie moje przemyślenie na koniec czyli ciekawe co by się stało gdyby dać każdej frakcji po dyplomacie

    Skoro istnieją dyplomaci w oryginalnym modzie to nie wiem czy konieczna jest operacja na descr_cursor_actions - tak bo jak dodałem tylko ich w pliku buldings to nie można było ich ani wysłać do miasta ani rozpocząć rozmowy z kimś( na postaci\obiekcie pokazywał się czerwony X taki jak przy próbie wysłania postaci na obszar niedostępny).
    Ostatnio edytowane przez Dymitr ; 07-03-2015 o 00:47
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  5. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Jak pododawałeś dyplomatów to zagraj testowo Chaosem i zobacz jak ten ichni dyplomata działa i wygląda, to samo u mrocznych elfów np.
    Ten plik descr_cursor_actions możesz dać do pobrania ludziom będzie łatwiej.

  6. #5
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Na razie dodałem sobie dyplomatę tylko do Księstw Granicznych żeby za bardzo nie mieszać w grze ale zaraz sprawdzę Chaos i Mroczne Elfy, mogę dodać wszystkim frakcją możliwość rekrutacji jednak jest to odradzane na TWcenter i myślę że najlepszym rozwiązanie byłoby dodawanie dyplomaty tylko do frakcji którą prowadzimy kampanię a plik descr_cursor_actions oczywiście mogę dać do pobrania tylko nie wiem gdzie go wrzucić bo strasznie dużo takich plików przepada lub linki wygasają na darmowych stronach...

    Dodałem dyplomatów do tawerny dla frakcji Wyznawców Khorna i wszystko działa, można ich nająć i i wysłać z misją do każdego obiektu na mapie. Poniżej zamieszczam screen z gry i co mnie zadziwiło dyplomata chaosu ma własną teksturę może to skin dla kapłana

    dyplomaci.jpg

    od razu dodałem dla Mrocznych Elfów możliwość rekrutacji w wierzy szpiegów(chyba tak to się nazywa, nie mogą budować tawern?) ale jeszcze nimi nie grałem, zaraz to sprawdzę ale przypominam że odradzane jest dodawanie dyplomatów dla każdej frakcji ze względu na ilość skryptów w grze i o ile po prostu wpłynie to na historię świata młotka to nic się nie stanie, gorzej jednak jeśli ma to powodować jakieś bugi lub wywalanie do windy. Nie mogę się wręcz powstrzymać od napisania iż mod jest robiony przy ścisłej współpracy z młotkowym workshopem i założeniem autorów było możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie realiów świata Warhammer Fantasy

    i screen przedstawiający dyplomatę elfów - korzysta z grafiki szpiega więc tragedii nie będzie jeśli ktoś zdecyduje się grać z opcją dyplomaty u siebie

    elf.jpg
    Ostatnio edytowane przez Dymitr ; 07-03-2015 o 00:50
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  7. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Na ikonce mamy wesołego muzułmanina
    Jak kto woli ale takie dodawanie dyplomatów czy ułatwianie rozgrywki poprzez usuwanie spamu armi jest dla mnie bez sensu. Chodzi tu o klimat młotka który przez skrypty autorzy odwzorowali niemal idealnie. Dyplomatów dla frakcji ,,dobra'' jeszcze można przełknąć.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  8. #7
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez Adrian15o Zobacz posta
    Na ikonce mamy wesołego muzułmanina
    Jak kto woli ale takie dodawanie dyplomatów czy ułatwianie rozgrywki poprzez usuwanie spamu armi jest dla mnie bez sensu. Chodzi tu o klimat młotka który przez skrypty autorzy odwzorowali niemal idealnie. Dyplomatów dla frakcji ,,dobra'' jeszcze można przełknąć.
    Nie usuwam spamu armii bo dzięki nim właśnie zadurzyłem się w tym modzie i uważam że jest jednym z najlepszych bo większość z modów odnosi się do średniowiecza a medek2 jest już nim naprawdę przesycony jest jeszcze TATW ale dla mnie nie umywa się nawet do świata młotka . Poziom trudności po prostu zachwycił mnie w tym modzie i co tu dodać dzięki niemu postanowiłem poznać świat Warhammer Fantasy a jeśli chodzi o dyplomatów i księstwa graniczne to nie mogę znaleźć nic na ich temat żeby zweryfikować jak bardzo by dodanie dyplomaty do Księstw odbiegało by od rzeczywistego przedstawienia świata. Mam jedno pytanie skoro Krasnoludy z Karaz Ankor wypowiedziały mi wojnę to czy to zgodne z realiami młotkowego świata Wydawało mi się że Wysokie Elfy, Ludzie i Krasnoludy trzymają się tam razem a jeśli wypowiedzenie Księstwom Granicznym wojny nie jest młotkowym faktem to znaczy że ten mod pierwszy mnie oszukał i wtedy chyba dodanie dyplomaty do mojej frakcji nie będzie takim wielkim ułatwieniem bo w tej sytuacji na mapie nie ma już nikogo kto by zawarł sojusz ze mną za to wszyscy chętnie wypowiedzą mi wojnę. Gra sama wybrała jak chce poprowadzić kampanie i zamiast Imperium mieć sojusznika w Księstwach na południu zyskało wroga który zaleje jego ziemie wraz z hordami Orków, i Nocnych Goblinów walcząc z Chaosem o panowanie nad starym Światem
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  9. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    A jak zamierzasz sojusz z Orkami zrobić?
    To bardzo specyficzna frakcja i opisałem ci z Arroyem w innych działach o co w niej chodzi.
    Co do spamu armi TO git. A dyplomata no to no cóż w takiej sytuacji możesz ich dodać ale do zlych to abslutnie nie raczej.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  10. #9
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Chciałem jeszcze tylko dodać do instrukcji Dymitra, że jeśli chcecie dodać dla dyplomatę dla Border Princes. To KALMAR UNION musicie w notatniku wpisywać z pauzą: kalmar_union
    Btw. Dymitr świetna robota, bo jak dla mnie bez owego dyplomaty Księstwa Graniczne są niegrywalne. Niski przychód, słabe jednostki a jak jeszcze Averland lub Krasnoludy wypowiadają nam wojnę to jest sodomia i gomoria. Dzieje się to nazbyt często. 8 na 10 przypadków miałem wojnę z Cesarstwem zamiast sojuszu :/
    I nikt mi nie wciśnie, że to specyfika Młotka, bo w ani jednej książce się nie spotkałem żeby krasnale lub któryś z elektorów atakował Księstwa

  11. #10
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Bo nikogo nie obchodzą, a szczególnie GW.
    Dyplomaci jednak się przydają, a w ogóle Alvaro proszę wróć.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •