Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Budowanie, rozbudowa prowincji

  1. #11
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Ja też jestem za tym systemem budowy bo ten choćby z medievala był inny lecz aż za bardzo budowało się wszystko na pałę po kolei. Nie chcę ułatwień. Chodzi o to, że ten system z Attili jest dobry, ale nie jest dopracowany - a przynajmniej to wychodzi z tego co wczoraj sprawdzałem. Wynik jest taki, że każdy z nas będzie miał problemy w każdej prowincji jak już ją rozbuduje (chyba, że zastosuje tą jedną kombinację, która jest bez sensu bo jak kolega wyżej trafnie zauważył, odpuszczamy część wojska, agentów i innych budynków). System z Attili polega na tym, że mamy myśleć i zachować te różne czynniki na plusie, pilnować ich - a jednocześnie się tego zrobić nie da nie kombinując i nie rezygnując np. z ulepszania budynków.

    Takie proste ćwiczenie dla każdego, wejdźcie w swoją prowincję w kampanii jaką gracie i obliczcie jaki poziom brudu, ładu, żywności itd. będziecie mieli jak już wszystko wybudujecie i ulepszycie do najwyższego poziomu. Ciekaw jestem czy ktokolwiek będzie mieć na plusie

  2. #12
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Ty nadal nie kminisz, choć po części masz rację (z tym, że system można dopracować... ale bez ułatwień, a bardziej zrobić tak, żeby było to bardziej z sensem na wyższych poziomach)....

    Specjalizacja prowincji, poczytaj sobie o tym w poradniku do RTW2. Ty chcesz, żeby w każdej prowincji było wszystko, wszystko grało, nie było żadnych minusów... a mi się podoba to, że są minusy za brak żarcia (chociaż 25% z dochodu to za dużo, powinno być 10-15% i bez sensu minus do ładu, ten powinien wystąpić jak będą problemy w transporcie żywności); podoba mi się, że trzeba wybrać albo higiena, albo kasa; podoba mi się, że jest mało slotów i trzeba wybierać (Ty narzekałeś na ilość slotów)...

    Visca el Barca!!!

  3. #13
    Pampa
    Gość
    Mimo tego że gram już od 50 godzin jedną kampanię Rzymem, to jestem przeciwny obniżaniu trudności. Trzeba się bardzo napocić żeby Zachód jako tako funkcjonował a i tak dobrze nie będzie. Dla mnie jedyne co można zmienic to poziom korupcji na powiedzmy 50% i ta kara od żywności tak jak Barsa mówi.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


  5. #14
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    To jest bez sensu. Według Ciebie głód i zarazy to standard i normalka w każdej prowincji i tak powinno być. To może od razu olać WSZYSTKIE budynki do żywności, higieny i walić samych rzemieślników czy inne budynki na przychód?

    Specjalizacja prowincji powinna polegać na tym, że wybieramy handel rezygnując z przemysłu albo po prostu dochód/zarobki rezygnując z wojska czy wojsko a rezygnując z dochodów itd. A nie, że jedna prowincja będzie głodować a druga będzie zarażona, przecież to nie ma żadnego sensu. Sama gra już od prologu po doradcę i opisy podczas kampanii nam cały czas przypomina, że MUSIMY zachowywać poziom higieny, ładu i żywności na plusie, ale przecież Ty twierdzisz, że jak prowincja głoduje albo pada z wycieńczenia zarazy to wszystko jest jak należy. Też mi się podoba, że jest mało slotów i trzeba wybierać, ale nie podoba mi się to, że mimo stawiania budynków niwelujących minusy w zasadzie nie jesteśmy w stanie ich zniwelować. To po co te budynki?

  6. #15
    voitek
    Gość
    Trzeba być wybitnie uzdolnionym, żeby mieć problemy z utrzymaniem ładu i żywności w prowincjach. Ja tam gram Bizancjum na wysokim poziomie trudności posiadając wszędzie maksymalne zadowolenie, higienę i nadwyżkę żywności ponad 500.

  7. #16
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    @hummels

    Jak to głodować? Przecież żywność jest rozdzielana na wszystkie prowincje (prowincja, gdzie jest niedobór nie głoduję, tylko płaci 25% dochodu za transport i ma karę do ładu)... Ty nie umiesz zapanować nad żywnością w całym państwie ;/

    Higiena jak pisałem dużo graczy olewa, a ja idę za zdaniem Samicka, że lepiej zapanować nad tym w prowincjach nadgranicznych, a dalsze rejony można lekko odpuścić...

    Naprawdę Ty byś chciał, żeby wszystko było piknie i ładnie... wróć do MTW2 czy ETW i to uzyskasz. W Attyli może nie ma ideału, ale jest trudno, jest fajnie... i dobrze, że nie można zniwelować wszystkich minusów (dla mnie ideałem jest Wiedźmin, gdzie nie ma konkretnej dobrej drogi, jest tylko mniejsze zło ).

    @Pampa

    Masz rację z tym poziomem korupcji, to jest przesadzone.... nie powinno to zależeć tylko od wielkości państwa.

    Visca el Barca!!!

  8. #17
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Postarajcie się zrozumieć o co mi dokładnie chodzi zamiast odbierać to negatywnie. Otóż nie o to aby wszystko było pięknie i ładnie tylko o to, że twórcy tworzą pewne czynniki i budynki dające te czynniki, chcą aby gracze musieli się trochę wykazać i je utrzymywali na odpowiednim poziomie a nie olewali i pakowali wszystko w dochód bo co mi tam zaraza czy głód i -25% z przychodu wszystkich budynków. To w takim razie po co te czynniki typu higiena i po co budynki do nich. Niech od razu wszędzie będzie brud i głód od startu, wyjdzie na to samo skoro teraz i tak każdy ma to gdzieś a nawet jeśli się stara wykombinować to nic nie wymyśli bo jest tylko jedna kombinacja, która z resztą nie przy każdej prowincji zdaje egzamin. Twórcy od nas wymagają - a jednocześnie nie dają możliwości tego wykonać.

    Sam system budowania nie jest zły, ale go nie zbalansowali. Opłaca się tutaj bardziej pakować wszystko w dochód i olać higienę i całą resztę, przez co część budynków jest zbędna a gracz nie ważne jak się stara i co buduje - efekt jest ten sam.

    Voitek, od początku mówię o żywności dla każdej prowincji z osobna, ogólny wskaźnik jest banalnie utrzymać na plusie a Ty masz 500 nadwyżki ogólnej a nie w jednej prowincji. Ja też przy budynkach 1-3 stopnia mam wszystko ładnie i czyściutko. Nie wiem jak ma się Bizancjum bo może to dotyczyć tylko frakcji barbarzyńskich. W każdym razie zakładam, że nie masz ulepszonych wszystkich budynków w 3 osadach prowincji na maksymalny poziom. Rozsuń sobie listę i zobacz jak rosną minusy za każdy kolejny poziom. Na chwilę obecną chyba każdy gracz, który dojdzie do IV poziomów budynków będzie miał głodujące prowincje lub pełne zarazy, buntów itd. nie ważne co i jak by budował. A takie zarazy mogą się przenosić i zabijać nawet członków naszego rodu także olewanie tego jest wbrew zamierzeniom tych co robili tą grę tylko szkoda, że inaczej się nie da.

    Tyle ode mnie nie ma sensu chyba więcej pisać bo kto ma oczy ten zauważył o co chodzi. Nawet teraz jak wchodzę do gry to jeden pies co postawię to i tak wyjdzie na to samo gdy dojdę do IV poziomów budowli. I tak będzie na minusie i tak a rozpisywanie i obliczanie przez godzinę aby dojść do jednej kombinacji, która pozwoli nam wyjść na plus jest głupie bo wtedy wszędzie mamy te same budowle.

  9. #18
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Masz rację co do balansu, to można poprawić... ale nadal widzę u Ciebie chęć, żeby np. każda prowincja była samowystarczalna, tak nie było, nie jest i nie będzie. Są rejony obfitsze w pożywienie i te do których trzeba sprowadzać żywność... dla mnie jest tutaj kwestia tylko "kosztów", 25 % to za dużo...

    Tak samo z higieną, nikt chyba nie piszę o olewaniu, ale raczej każdy stara się wykombinować to tak żeby było jak najlepiej i liczyć się z kosztami takich a nie innych decyzji, bo te koszty powinny być!

    Zbyt demonizujesz to wszystko.

    Dla mnie o wiele lepiej wygląda to co jest w Attyli niż to co było w RTW2 po 15 patchu.

    Visca el Barca!!!

  10. #19
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Dzialam wedlug jednego schematu ktory czasem naginam w zaleznosci od sytuacji w trakcie rozgrywki i umiejscowienia na Mapie Kampanii.Stolica prowincji ma dostarczac jednostki wojskowe oraz utrzymywac porzadek administracyjny w regionie a pozostale osady maja sie skupic na ekonomii(hodowla,przemysl,uprawy,zbieractwo),relig ii oraz higienie.Tak samo w kazdej kolejnej prowincji jednak im dalej od dzialan wojennych mozna sie pokusic o zastapienie jednego slotu militarnego na ekonomiczny lub inny w zaleznosci jak przedstawia sie dana sytuacja w prowincji.
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 15-03-2015 o 10:06


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  11. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Naj ważniejsze są i tak ład i żywność, one najbardziej komplikują grę. Higienę po prostu trzeba mieć na oku. Też próbowałem utrzymać wszystkie wskazniki na plusie ale teraz już wiem że trzeba szukać kompromisu.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •