Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: [Rekrutacja] Niech żyje Król!

  1. #1
    Chłop Awatar Sesjator
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [Rekrutacja] Niech żyje Król!

    Hej! Nie znacie mnie, ale ja obserwowałem już kiedyś to forum, więc udało mi się poznać niektórych z was. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze pracowało. Chciałbym poprowadzić tu sesję w średniowieczu, sesję historyczną, ale nie do końca, bowiem gracze wcielą się w rolę rodu szlacheckiego i będą tworzyć własną, alternatywną historię. Sesja toczy się w roku około 900, jest to bardzo dobry czas, gdyż właśnie wtedy kształtowały się prawdziwe mocarstwa, Imperium Rzymskie upadło ponad 400 lat temu i teraz czas walczyć o swoje! Gracze grają w prawdzie rodami, ale zaczynają jako przywódcy frakcji. Dlaczego tak? Ponieważ uważam, że będzie wam dość trudno zdobyć tron i chcecie mieć jak największy wpływ na rozgrywkę. Oczywiście może się skończyć, że dojdzie do wybicia całego waszego rodu, ale komuś uda się was obalić. I jeszcze jedna ważna rzecz. Gracie "Głową Rodu", a nie wszystkim jego członkami. Możecie wydawać im rozkazy, ale nie muszą was posłuchać, mogą spróbować zająć wasze miejsce jako "Głowa Rodu" itp. Sesja będzie opierała się na dwóch grach (w tym jednej na pewno wszystkim na tym forum znaną) na grze Mediaval II Total War i Crusader Kings 2. Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany za nawiązanie do gry Paradoxu, który jest wydaje mi się konkurentem dla serii Total War. Na początku nasz ród składa się tylko z jednej osoby. Gdy będziecie wychodzić za mąż, żenić się i rozmnażać, wtedy będziecie powiększać was ród (co jest ważne, bo nawet jeśli ród się nienawidzi, to członkowie rodu i tak staną prędzej po stronie znienawidzonego kuzyna niż dadzą odebrać swojemu rodowi tron). Mechanika tworzenia swojej pierwszej postaci będzie podobna do tej z Crusader Kings, na wasze następne pokolenie będzie miało wpływ:
    -Podejmowane przez was decyzje,
    -Cechy ich rodziców i ludzi z ich najbliższego otoczenia,
    -To w jaki sposób będą spędzać wolny czas

    Sesja będzie ekonomiczno-polityczno-strategiczna, ale wbrew pozorom prosta, ponieważ będę starał się wam wszystko upraszczać i nie będzie konkretnej mechaniki (jednak nie martwcie się, spiski, intrygi, wojny, polityka itp. będzie prosta tylko jeśli chodzi o mechanikę, ogólnie będzie trzeba wytężyć umysł).

    Na razie nie dałem wzoru na karty postaci, nie dałem kart państw, nie opisałem wszystkiego dokładnie, nie dałem wam mapek itp. ale to z tego powodu, że najpierw chcę wiedzieć czy są w ogóle chętni, czy będę musiał poszukać szczęścia na innym forum.. Jeszcze jedno, na razie nie rezerwujcie sobie państw, nawet jeśli je znacie. Zrobicie to, gdy już wam podam szczegółowe informacje na ich temat. Mam nadzieję znaleźć co najmniej trzech graczy. Nie mogę też was jednak przyjąć za dużo.. tak wstępnie przyjmę do pięciu osób, chyba że człowiek, który ma być pomocniczym MG wreszcie się do mnie odezwie. Co jeszcze mam powiedzieć? To tyle. Czekam na wasze zgłoszenia, mam nadzieję, że pojawi się choć jedno jeszcze do najbliższego piątku (tak, do tego piątku 13 )

  2. #2
    Pampa
    Gość
    Zmień tylko ten upadek Rzymu, bo w roku 900 to bylo już ponad 400 lat

  3. #3
    Chłop Awatar Sesjator
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Okey, już zmienione, mój błąd. Nie wiem jak mogły mi się pewne daty pomylić, skoro nawet dziś czytałem o upadku Rzymu.. A Pan, Panie Pampa jest zainteresowany ?

  4. #4
    Pampa
    Gość
    Jeszcze nie wiem, zależy jak z czasem będę stał

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Jak częstych wpisów oczekujesz? Przybliż coś mechanikę jak będą rozstrzygane decyzje, wojny itp. Są gry RPG jak np. Dwory Końca Świata jakie pozwalają grać rodem właśnie. Grałem w Królestwa Salama, autorską grę o podobnych założeniach tam były ścisłe tury. Przybliż założenia mechaniki jak pisałem, ile czasu zajmie robienie tury? To bardziej strategia będzie czy bardziej RPG ? Mechanika jest Twoja autorska ew. można się zapoznać?

  6. #6
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Byłbym ewentualnie zainteresowany ale potrzebuję podobnie jak Araven więcej konkretów.

  7. #7
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Zajmuję to samo stanowisko co panowie powyżej.

    Niech żyje Gwardia!

  8. #8
    Chłop Awatar Sesjator
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cóż już śpieszę z odpowiedziami, pytania sobie ponumeruje, bo nie chcę robić ścian tekstu.

    1. Jak częstych wpisów oczekuję? To jest bardzo dobre pytanie! Otóż chciałbym rozbić tą sesję na dwie części (na dwa tematy). W jednym temacie wpisy mają pojawiać się częściej. Minimum raz w tygodniu. Będą w tym temacie toczyły się wasze rozmowy, będziecie targować się, a także jeśli będziecie chcieli prowadzić wojny osobiście, będziecie wydawać tam rozkazy. Jeden odpis w takim temacie to będzie od kilku minut, do kilku godzin. Wpisy nie muszą być tam długie, dlatego wpisanie w nim przynajmniej ten jeden raz na tydzień (choć zalecam robić to częściej, przynajmniej w weekendy) nie powinno sprawić problemu. W drugim zaś będzie większe przesunięcie czasowe, bowiem jeden odpis to tak jak w Mediaval II Total War, czyli pół roku. Będziecie tam widzieli np. długotrwałe skutki waszych decyzji. Musiałem ustalić konkretny czas (czyli te pół roku), ponieważ inaczej sesja mogła by upaść, przez to że płodzenie potomków okazywałoby się niepotrzebne, przecież nasz król żyje wiecznie. Odpisów oczekuje w tym tym drugim temacie raz na tydzień, ewentualnie raz na dwa tygodnie.

    2. Jak będą rozstrzygane? Otóż tak, na to czy to co robicie się powiedzie ma wpływ wiele czynników, ale największy wpływ ma to co dokładnie napiszecie i jakie macie statystyki, gdyż będzie to bardziej opierało się na storytellingu, ale będę opierał się na wszystkich statystykach, bo mają być jakby wyznacznikami.

    3. Opisanie mechaniki zajmie mi dużo czasu. Jest ona moja autorska, ale opiera się częściowo o grę Crusader Kings 2. Jeśli jednak chcecie mogę wam już powiedzieć jak będzie wyglądało tworzenie postaci (bo to jest w końcu częścią mechaniki). Jeśli chcecie dajcie znać pisząc o tym w tym temacie.

    4. Bardziej strategia czy RPG? Chyba bardziej RPG, ale nie jestem pewien.

  9. #9
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dobra to ja jestem wstępnie na tak, czekam z niecierpliwością na opis tworzenia postaci i jakie rody przewidujesz do gry.

  10. #10
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Jestem chętny. Czekam na mapę i dostępne państwa. W CKII dużo gram to wiem o co chodzi.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •