Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: [Rekrutacja] Niech żyje Król!

  1. #51
    Chłop Awatar Sesjator
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Może z państwami masz rację, ale co mam tłumaczyć? Liczby są tylko bym ja miał prościej, ale to storytelling!

  2. #52
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Czyli nie masz żadnej mechaniki tylko storytelling? Mnie interesuje mechanika, wspominałeś, że ją masz, na pytanie o zasady zasłaniasz się storytellingiem. Ja jestem tolerancyjny ogólnie, ale czysty storytelling bez żadnych zasad mechaniki mi nie leży. Pełna uznaniowość w grze polegającej na rywalizacji państw, wg mnie się nie sprawdzi. Do rozstrzygania bitew i konfliktów powinny być zasady, np. na Fate Core powstał setting o grze państwami to darmowa beta. Ja na Fate prowadzę swoje PBF-y, to Fate 3.0 z elementami Fate Core. Do bitew w PBF mam zasady własne Mała Wojna, do samych bitew, kilkadziesiąt stron, mechanika autorska.

    Oto link do gry o jakiej wspomnaiałem Wrath of the Autarch: http://grue-fodder.blogspot.com/2014...f-autarch.html

    Tam są zasady Dyplomacji, szpiegostwa i walk. Nie żaden storytelling, czyli uznaniowość MG. Storytelling to może być na upartego w grze RPG o wampirach np. W grze walczącymi państwami powinny być twarde zasady. Ja tak uważam. Jak nie ma mechaniki, albo jest tajna, to ja dziękuję za udział. Ale powodzenia życzę, zawsze to nowa inicjatywa. Najpierw ustal ilu masz Graczy.

  3. #53
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Jeżeli ma nie być mechaniki to też rezygnuję, Araven dobrze prawi, sam storytelling się nie sprawdzi przy takim sposobie grania.

  4. #54
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Tak dodam też od siebie, storytelling sprawdza się dużo mniej niż np. mechanika Fate stosowana na naszym forum. Piszę to jako gracz mający doświadczenie w sesjach na fate i storytellingu. W ST wszystko jest mniej przejrzyste i zależy od widzimisie MG co ciekawe nie jest i często zdarzają się durne sytuacje.
    Również powodzenia życzę, ja może zagram dopiero gdy poobserwuję grę, bo tak w ciemno nie bardzo chcę lecieć nie wiadomo w co.

    Niech żyje Gwardia!

  5. #55
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Zasady by się znalazły. Link do Małej Wojny mogę Ci podać, do bitew i pomóc Ci je robić to proste w sumie, zasady podstawowe to kilka stron i są łatwe. Zaawansowane mają kilkadziesiąt stron, a Kartę Rodu łatwo na Fate poprowadzić. Sam może coś takiego poprowadzę za jakiś czas, jak to przemyślę dobrze.

  6. #56
    Chłop Awatar Sesjator
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ech.. czyli nie mam chętnych. No cóż trudno. Nie chce mi się szukać kolejnego forum, do tej sesji, ale pewnie poprowadzę tu jeszcze jakąś sesję

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •