Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: SCREENY z Shoguna i MI

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Shoguna i MI

    Eh...te czasy gdy podbijało się inne klany. Teraz już nie robią takich gier
    "Si vis pacem para bellum"

    "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam" - Kato Starszy

    "Experto crede" - Wergiliusz

    http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...p=53256#p53256 - AAR Third Age

  2. #12
    Gość

    Re: SCREENY z Shoguna i MI

    Powróciłem do Shoguna, wziąłem się za chrześcijaństwo, żaden buddyjski dajmio mi nie zagrozi... Jedyna Wiara wsparta morderczym ogniem muszkieterów robi swoje
    Ten zielony to moje zdobycze




    Edit:
    Wiem, że łatwo się tym klanem gra, ale lubię nimi wygrywać

  3. #13
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: SCREENY z Shoguna i MI - Kensai

    Z tym łatwo się gra klanem skrajnym to się raz przeliczyłem: militarnie KONAN! a obce gejsze w 20 tur wytłukły mi WSZYSTKICH potomków i krewnych Dajmio no i klan przestał istnieć!

    Kensai
    W podstawowej wersji o ile pamiętam CAŁKOWICIE BRAK tej jednostki ale w wydaniu połączonym występuje praktycznie od razu (no prawie - wiadomo wymagane budynki, głownie dojo szermierzy na max)

    Ten tu akurat podrasowany na max (jak widać) => najsilniejsza jednostka w Shogun1



    Niestety Kensai jest śmiertelny. może zginąć od kuli albo od dłuuuuugiego ostrzału z kusz czy łuków, albo machin, albo od 30 fal męczących fal ataków oddziałów bojowych ninja

    ale...

    1) najpierw wróg musi dłuuuugo pożyć - a to w sąsiedztwie Kensai jest piekielnie trudne

    2) wróg musi go trafić - a to niełatwe - to tylko 1 człowiek

    3) trzeba przebić zbroję Kensai lub ją ominąć - a to prawie niewykonalne

    4) zdekoncentrować Kensai żeby nie nadążył mieczem odbijać strzał i kul ... nie, nie !!! To już żarcik primaaprilisowy

    Tak naprawdę Kensai ma tylko jedną wadę - jak nie stoi na moście albo w bramie to łatwo go ominąć, mimo ze dość szybko się porusza.

    no może 2 wady:
    druga: nie potrafi masakrować wroga na odległość

    -----------------
    edycja:

    (ciekawe czy skoro Kensai jest sam to może umrzeć ze starości jak generałowie innych oddziałów?- Tylko kto by taką jednostkę trzymał 30 lat /120 tur na tyłach? )
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  4. #14
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: SCREENY z Shoguna i MI

    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    Z tym łatwo się gra klanem skrajnym to się raz przeliczyłem: militarnie KONAN! a obce gejsze w 20 tur wytłukły mi WSZYSTKICH potomków i krewnych Dajmio no i klan przestał istnieć!
    Ja kiedyś przed gejszami namiętnie uciekałem. Wie ktoś czy gejsze mogą używać buntownicy? Ale tacy buntownicy co je mieli nim stracili swego daymio?

    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    Kensai
    W podstawowej wersji o ile pamiętam CAŁKOWICIE BRAK tej jednostki ale w wydaniu połączonym występuje praktycznie od razu (no prawie - wiadomo wymagane budynki, głownie dojo szermierzy na max)
    W podstawce brak tej jednostki, również nie ma bojowych ninja oraz kawalerii naginata.

    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    (ciekawe czy skoro Kensai jest sam to może umrzeć ze starości jak generałowie innych oddziałów?- Tylko kto by taką jednostkę trzymał 30 lat /120 tur na tyłach? )
    Nie wiem, nie próbowałem.

    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    Tak naprawdę Kensai ma tylko jedną wadę - jak nie stoi na moście albo w bramie to łatwo go ominąć, mimo ze dość szybko się porusza.
    Kiedyś na moście ustawiłem takich 6-8, straty wynosiły kilkuset zabitych do zera. ;]
    Niestety Kensai ma jeszcze jedną wadę, o której nie wspomniałeś - męczy się. Po kilku minutach walki na takim moście jest już zmęczony przez co nie porusza się już tak szybko i nie eliminuje przeciwników jak maszyna. Z drugiej strony nie pamiętam by kiedykolwiek wpadła mi ta jednostka w panikę. ;]


    PS.
    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    może zginąć od kuli albo od dłuuuuugiego ostrzału z kusz czy łuków, albo machin,
    To w Shogunie są jakieś machiny? :|



  5. #15
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: SCREENY z Shoguna i MI

    machiny w shogunie - oczywiście że " machin " nie ma! Nieprecyzyjnie się wyraziłem: ostrzał z zamku, arkebuzów i innych wynalazków miałem na myśli.

    A może ze starości mi się plącze z medievalem1? (tam jest bodajże "wiking" - też jednoosobowy oddział :roll: o ile dobrze pamiętam .... )
    ===========================
    edycja
    Screeny!! Racja Eutychesie!
    Na przykład takie wynalazki jak w mongolskiej ordzie
    Poniżej screen z "bitwy historycznej" Fukuoka.
    Bombardierzy to ci u dołu, podświetleni na pasku jednostek. Na screenie widać jedynie 2/3 wybuchów wywołanych celną salwą bombardierów (Mongolia). Pozostałe "bomby" rzucone na wroga, wybuchną za ułamek sekundy. To stopniowe wybuchanie ciekawie wygląda "w ruchu" / w grze. A ha, gdy już wszystkie "bomby" z tej salwy wybuchły, po oddziale wroga zostało 25%, no max 30% niedobitków. (reszta "bomb" zadała większe szkody bo trafiły bardziej centralnie)
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #16
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: SCREENY z Shoguna i MI

    A może ze starości mi się plącze z medievalem1? (tam jest bodajże "wiking" - też jednoosobowy oddział :roll: o ile dobrze pamiętam .... )
    Nie ma, nie było. Wikingowie i Piktowie mają oddziały Bersekerów liczące 12 osób. Uwielbiałem się nimi bawić puszczając 2-3 takie odziały na całe mrowie wrogów. To co chłopaki po grzybkach wyczyniali to koniec świata szczególnie z konnicą Ale trzeb pilnować żeby nie dostali się pod silny ostrzał.

  7. #17
    Gość

    Re: SCREENY z Shoguna i MI

    Szlachetni sympatycy najlepszej gry z serii Total War, przypominam o screenach Bo będę kasował posty, maja być obrazki....

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Wideo z Shoguna 2
    By Sara Temer in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 14-10-2020, 14:36
  2. Czy zamierzasz kupić Shoguna 2?
    By Gaius Julius in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 193
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 15:45
  3. (Kensai) Szczególny dodatek do Shoguna
    By zakjacku in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 12:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •