Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: EU4 - Nasze Imperia

  1. #1
    Cześnik Awatar Arris
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 40 podziękowań w 22 postach

    EU4 - Nasze Imperia

    Właśnie dojrzałem dział o EU a, że nie widziałem temaciku o imperiach, jakie się graczom udało utworzyć więc cóż, zakładam. Może ktoś też będzie chciał się pochwalić swoimi osiągnięciami w EU.

    Moje pierwsze podejście do Rzeczpospolitej w 1 grze SP na trybie Iron-Man i chyba 2 albo 3 ogólnie.

    Przez ostatnie lata niewiele się granica ruszyła ale już nie mam screena z tego niestety.


    Ekran końcowy.


    A tu moja druga kampania, tym razem Francją.

    Chciałem o wiele dalej zajść ale koalicje AI na to nie pozwoliły.


    Ekran końcowy dla Francji.


    Trzecia kampania, Wielka Brytania. Moja duma trochę bo udało się wygrać wojnę stuletnią i zagarnąć tron Francji dla siebie.

    Siła w Europie dzięki zdobyciu Skandynawii oraz Francji a także kolonialne imperium dzięki posiadaniu Ameryki północnej, Indii oraz...


    ... oczywiście Australii.


    Ekran końcowy dla Wielkiej Brytanii.

    Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze wrzuci swoje osiągnięcia. Ciekaw jestem jak u innych potoczyły się losy Europy.

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Też na początku grałem Polakami , zagrałem nimi na spróbowanie, nie miałem żadnych celów innych tego typu rzeczy xd, a wyszło z tego ogromne państwo z koloniami. Niestety posiadam tylko filmik, bez zdjęć .
    Potem zabawiłem się Omanami
    Cele jakie miałem:
    Zdobyć Rzym
    Rzym jest Islamski
    Podbić buta (włochy)
    Podbić wlk. Brytanię
    Wlk. Bryt Islamska
    Dojść do Indii
    Zająć półwysep arabski i Kaukaz by za 200 lat mieć rope
    Okrążyć Morze Czarne
    Podbić Hiszpanie
    Nie dopuścić do Stworzenia commorwealth.
    Posiadać kolonie (w tej grze zawsze chce mieć kolonie, bez nich gra wydaje mi się nudna )
    Niektóre cele spełniłem w całości inne po części xd
    Załącznik 786
    Załącznik 787
    Załącznik 788
    Posiadam/ posiadałem sojusz z Francją Dwie największe potęgi razem, niełatwo to było utrzymać, ale opłacalność była ogromna .
    Posiadałem 2 kolonie:
    Islamic state Australia
    Islamic state West America (tereny należące do alaski) (nie wiem czy to jest prawidłowo zapisane, ale miało być coś w stylu Stany Islamskie Australi oraz Stany Islamskie Zachodniej Ameryki)
    Nie podbiłem całej Brytanii, ale zdobyłem całą szkocję , zawsze coś . Buta nie udało się podbić, gdyż Francja podpisała sojusz z Wenecją, a dzięki temu nie mogłem sobie drogi do Włoch wyryć, przez co zdobycie buta przestało być priorytetem. Rzym z trudem udało mi się zislamizować, trwało to bardzo długo ok 70 lat stał tam misjonarz xd. Ogólnie fajna rozgrywka z tego wyszła i gdyby dało się czas wydłużyć to bym grał dalej, ale niestety nic nie trwa wiecznie


    Nie wiem czemu te zdjęcia są takie małe

  3. #3
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Moja Rosja w pierwszej rozegranej (jeszcze nie skończonej) grze MP - rok 1731. Węgry, Circassia, Szwecja, Mołdawia i to żółte na północy Chin są moimi wasalami, Brandenburgia jest pode mną w unii personalnej. Pozostali gracze to Austria i Ottomanowie. Dograliśmy kilkanaście lat dłużej, rozebrałem w tym czasie Polskę do końca pomiędzy siebie, Brandenburgię i Węgry oraz wbijam się dalej w Chiny. Mam ponad 1,2 mln manpowera, jakieś 450 tys wojska, 25k w skarbcu i skończone prawie wszystkie idee militarne poza Offensive (jestem w połowie) i Aristocracy, którego nie brałem. Po odpaleniu policies dodających morale (są dwie łączone Religious + Quality/Quantity) mam pewnie z 9.0 morale, więc Europa Zachodnia czeka - zwłaszcza, że Austriak przepchnął już prawie wszystkie reformy HRE i zaraz moja Brandenburgia zostanie jego wasalem.. (tak chyba działa revoke privilegia).

    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #4
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Moja Polska Trudny + lucky nations




  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Czyli co by było gdyby Zygmunt III Waza przyjął koronę carską dla swojego syna

  6. #6
    Cześnik Awatar Arris
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 40 podziękowań w 22 postach
    Oto kolejna odsłona mojej gry Polską. Bardzo podobna do Rzeczpospolitej Pitera ale poszedłem ciut dalej


    Rzeczpospolita jako Cesarz nieistniejącego już praktycznie cesarstwa, które wchłonęła. Nie ma też Skandynawii ani Rosji a rosyjska kultura została wypleniona aż do Uralu. Dopiero za górami Rosjanie mają swój rezerwat.


    I ekran końcowy. Milionowa armia, wielka flota i ogromne bogactwa. O taką Rzeczpospolitą Walczyłem!

  7. Użytkownicy którzy uznali post Arris za przydatny:


  8. #7
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    to jest wersja, na której możesz dziedziczyć tron tylko od swojej dynastii czy od wszystkich, z którymi masz mariaż?

  9. #8
    Cześnik Awatar Arris
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 40 podziękowań w 22 postach
    Moja ogromna Rzeczpospolita to wersja gdzie unie są tylko z własną dynastią ale nie pamiętam czy miałem unię jakąś poza Litwą na początku.

  10. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arris Zobacz posta
    Moja ogromna Rzeczpospolita to wersja gdzie unie są tylko z własną dynastią ale nie pamiętam czy miałem unię jakąś poza Litwą na początku.
    No to w takim razie szacunek

    Ja za to Litwa, Czechy, Austria, Węgry, system elekcyjny się sprawdził

  11. #10
    Cześnik Awatar Arris
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 40 podziękowań w 22 postach
    Możliwe, mi bardzo pomogło to, że AI jako cesarz przepchnęło sporo reform a kiedy byłem już bardzo silny, mi wpadła korona więc kiedy przepchnąłem reformę o zwasalizowaniu HRE, cóż, szybko pacyfikowałem państwa, które się nie zgodziły a resztę anektowałem bo nie chciałem zmieniać się w HRE.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •