Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Wątek: Shogun z MI - dyskusje ogólne

  1. #31
    Gość

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    Jest różnica i to znaczna pomiędzy poszczególnymi klanami, jakie mają swoje unikatowe jednostki. Bonusy? Wspomniane wcześniej było AI mądrzej zarządza w zależności od poziomu trudności.

  2. #32
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    o ile pamiętam to :
    .
    Na najwyższym poziomie po 2-3 bitwach w tym samym stylu komp ma juz taktyczny pomysł na inne rozegranie bitwy - tak żeby nie dac się wmanewrować jak dziecko, i jest to pomysł dośc skuteczny. Ponadto będzie tez po kilku turach i "wyczuciu" twojej armii rekrutował te jednostki które z twoja armia nalepiej sobie poradzą, Mało tego jeśli trzeba rozbuduje sobie odpowiednie budowle wojskowe zeby jeszcze lepsze jednostki do zwalczania twojej armii rekrutować. Jak masz rusznikarzy na pewno zaatakuje cię w desaczowy dzień, masz łuczników - poczeka na wiatr, konnicę ? - wciąganie cię w las albo na most.
    co więcej będzie miał głęboko w d. chwilowe zwycięstwo lub klęskę jeśli w ciągu następnych 2 -3 tur dzięki temu będzie mógł cię zmiażdżyć jednym skokiem. Będzie tez ostro korzystał z wszelkich innych opcji jak np szpiedzy , mordercy itd. - nie zostawiaj żadnego swojego generała bez opieki własnych szpiegów!
    .
    na najniższym poziomie robi to samo z tym ze: dużo wolniej się "uczy" dużo mniej agresywnie gra, bardziej zachowawczo, w ogóle jest mniej aktywny jako dowódca i zarządca gospodarczy, zwykle zanim jakiś komputerowy Dajmio zdąży się czegoś nauczyć / stwardnieć to juz "nie żyje".
    ---------------
    jakiś wielkich różnic w przydzielonych na początek jednostkach nie pamiętam

    edycja: mam na myśli ilość lub jakość jednostek twoich i kompa w porównaniu wysokiego i niskiego poziomu trudności, różnice specyficznych jednostek między frakcjami to zupełnie inna kwestia - o czym już pisano powyżej
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  3. #33
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Wysłannik

    Cytat Zamieszczone przez Sorgokaine
    Gdy wysyłam wysłannika do klanu, z którym mam wojnę czasem "wraca częściowo". Czy ja też mam możliwość zabić wysłannika w trakcie kiedy on przyłazi do mnie, do tej sali całej? Bo nigdzie tego nie znalazłem
    Na sali nie , ale już ture potem tak!
    Poszukaj gdzie "siedzi" twój DAJMIO (może byc w jakimś zamku albo w prowincji "w terenie" - w tej samej prowincji MUSI być wysłannik wroga. "upuść" na niego swojego "ninję" - najlepiej doświadczonego i każ mu zaszlachtować drania.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  4. #34
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    Witam! To jest mój pierwszy post.
    Mam taki mały problem w grze że nie mogę rekrutować samurajów no-dachi(czy jakoś tak). Od razu mówię że gram klanem Shimazu i mam prowincję w której wyszkoleni no-dachi mają bonusy ale co trzeba postawić żeby ich rekrutować?
    Z góry dzięki za odpowiedź!

  5. #35
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    Dojo szermierzy, które otrzymasz, gdy jedna z jednostek osiągnie wysoki poziom honoru. Nie pozostaje nic innego jak walczyć, walczyć i walczyć, aż osiągniesz warunek. Jak to się stanie otrzymasz stosowany komunikat z filmikiem.



  6. #36
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Biała Podlaska
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    Mam nietypowy problem. Podczas włączania gry nie wyświetla mi się intro sklejone z urywków z filmu Ran. W folderze movies nie ma tego filmu, jest za to stare dobre intro, które nie wiedzieć czemu się nie włącza podczas gry. Jest jakiś sposób, żeby to zmienić?

  7. #37
    Gość

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez Grand Admiral Thrawn
    Mam nietypowy problem. Podczas włączania gry nie wyświetla mi się intro sklejone z urywków z filmu Ran. W folderze movies nie ma tego filmu, jest za to stare dobre intro, które nie wiedzieć czemu się nie włącza podczas gry. Jest jakiś sposób, żeby to zmienić?
    To jest typowy problem...Dane sprzętu, najprawdopodobniej musisz zrobić to co ja zrobiłem z bardzo podobnym błędem, wywaliłem kodeki i intro, i inne filmiki, i sala tronowa bez problemu chodziła, procedura jak przy medku 1.

    http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=704&p=1504

    Dodam od siebie, że nie tylko te kodeki przeszkadzają, ale czasami wystarczy ten sposób....

  8. #38
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Biała Podlaska
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    Kurcze tam wkradła się duża literówa u mnie. Chodziło mi, że to właśnie ten filmik z Ranu mi się włącza choć go nie ma w zasadzie w folderze movies. Stare intro tam jest ale nie włącza się.


    Sala tronowa chodzi bez zarzutu.

  9. #39
    Gość

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne

    :roll: Powiem krótko, to się ciesz że przy takim ( dobrym) sprzęcie chodzi, wiem że pisałeś na twencenter, ale jeżeli sala tronowa gdy ją odwiedzasz nie wiesza ci gry, to jest ideał. Co do intro tak już jest, jak ktoś wie, niech podpowie, ale te intra filmowe mi odpowiada,pamiętam te stare, inne było, ale cóż....

  10. #40
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Shogun z MI - dyskusje ogólne




Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 05:58
  2. Dyskusje Ogólne
    By Avasil in forum WKO XXXIV
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 12:27
  3. Dyskusje ogólne
    By McAbra in forum Rome KO III
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 15:41
  4. Dyskusje Ogólne
    By Avasil in forum WKO XXXIII
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •