Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Rewolucyjne odświeżenie klimatycznej podstawki.

  1. #21
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Mała rada i prośba zarazem, na przyszłość umieszczaj swoje screeny w spoilerach, bo strona skacząca w górę i w dół podczas ich ładowania jest strasznie irytująca
    Ostatnio edytowane przez HellVard ; 15-04-2015 o 16:14

  2. #22
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Świeże screeny, pozostawiam dostępne bezpośrednio. Stare natomiast umieszczam w spoilerach ( zaraz się tym zajmę ).

    Nowe/stare ui huskarlów

    Spoiler: 



























































    Patch 1.61 https://www.sendspace.com/file/6auw10 (1.3MB)
    - poprawiłem imię polskiego szlachcica na Pomorzu
    - usunąłem straż przyboczną bez lorda, Anglii
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 14-04-2015 o 23:04

  3. #23
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Z tym spamem to chodzi tylko o to, że jeśli AI ma kontrolować ponad 3 duże armie na małym obszarze to zaczyna głupieć.

  4. #24
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Ściągałeś Piter?
    Przyjrzę się temu zjawisku o którym piszesz. Może występują jakieś symptomy, może masz rację.
    Na pewno Maurowie są pasywni, ale to za sprawą zbyt dużej granicy, wynikającej z niepodzielenia prowincji Kordoby na więcej części ( może dodam prowincję ).
    Również, pozbyłem się układu wasalnego, Si nigdy go nie założy. To natomiast wywoływało całkowitą bierność.
    Robiłem co prawda symulację, w tejże próbie, Anglia zdominowała zachodnią Europę, organizując pokaźną armię i dynamicznie podbijając sąsiadów. Mówię tutaj o ponad 5-9 pełnych armiach. Si grało naprawdę aktywnie.
    Byłem pod wrażeniem.
    Przeprowadzę 300 turową symulację, bacznie przyglądając się każdemu regionowi.
    Spoiler: 





    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 15-04-2015 o 21:05

  5. #25
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    No ja dobrze wiem, że SI działa bardzo agresywnie i ma inicjatywę nawet przy wielu armiach, w porównaniu do innych SI ale przy ponad 3 dużych armiach działa gorzej i to nie jest bolączka tego SI, to jest bolączka silnika pod medka, każde SI głupieje Przecież to wszystko nie jest napisane do strzału, to wiele godzin testów i poprawek. Na to SI poświęciłem na pewno kilkanaście/dziesiąt razy więcej czasu niż Ty na swojego submoda. Lecz po prostu głupieje, nie potrafi wykorzystać potencjału tak dużych armii, nie potrafi zaatakować wszystkimi na raz, a jak chodzi o oblężenia, to potrafi oblegać tylko jedną armią, nie rozumiem dlaczego twórca oryginału zablokował AI możliwość oblegania miasta przez kilka armii, a gracz ma taką możliwość.

    Co do układu wasalnego to nie powoduje on bierności, frakcja działa tak samo tylko ma znacząco zmniejszone priorytety ataku na seniora oraz zwiększa się prawdopodobieństwo ataku na wrogów wspólnych z seniorem. Jeśli AI zbyt rzadko tworzy takie układy to jest to do naprawienia ale wydaje mi się, że działa to poprawnie, bo takie układy się pojawiają ale bardzo rzadko, to taki smaczek, nie ma sensu żeby pojawiała się lawina wasalizacji, tak było na wcześniejszych wersjach i nie sprawdziło się.

    Narazie nie mam czasu grać Ale kiedyś na pewno się pobawię na tym submodzie. Mam już jakąś wcześniejszą wersję ściągniętą ale tylko tak ją przejrzałem ale rzucaj screeny zawsze to miło się przypatrzeć jak AI się zachowuje gdy sam nie mam czasu testować.

  6. #26
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Zastanowię się nad korektą ambicji wyzwoleńczych wasala, zastępując obecny status. Jestem krytyczny co do samej idei, zwłaszcza w warunkach cokolwiek ograniczonej i małej mapy.
    Szkocja, regularnie stawała się marionetką Anglii, co eliminowało ją z rozgrywki niemal na zawsze. Pojawiały się też egzotyczne protektoraty.

    Edycja plików EDB i battle models zajęła mi kilkadziesiąt godzin ( siermiężna robota, sam na sam ), badałem każdą frakcję pod kątem błędów pliku EDB, odnośnie przydzielonych jednostek do miast i zamków, w ramach systemu etc.

    Ściągnij sobie świeżą wersję koniecznie, przed instalacją.

  7. #27
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Zastanowię się nad korektą ambicji wyzwoleńczych wasala, zastępując obecny status. Jestem krytyczny co do samej idei, zwłaszcza w warunkach cokolwiek ograniczonej i małej mapy.
    Szkocja, regularnie stawała się marionetką Anglii, co eliminowało ją z rozgrywki niemal na zawsze. Pojawiały się też egzotyczne protektoraty.

    Edycja pliku EDB i battle models zajęła mi kilkadziesiąt godzin ( siermiężna robota, sam na sam ), badałem każdą frakcję pod kątem błędów pliku EDB, odnośnie przydzielonych jednostek do miast i zamków, w ramach systemu etc.

    Ściągnij sobie świeżą wersję koniecznie, przed instalacją.
    Wasalizacja jest gdy przeciwnik jest naprawdę potężniejszy od frakcji, która zgadza się być wasalem więc gdyby nie to, to Szkocja najpewniej byłaby zniszczona. Zwiększenie ambicji wyzwoleńczych całkowicie zniszczy sens wasalizowania przez gracza, bo wasale będą ciągle zdradzać.

  8. #28
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Pozostawianie przez rozrastające się, ekspandujące państwo SI zdruzgotanej frakcji, obejmując ją de facto asekuracyjnym bezpieczeństwem, w mojej ocenie jest pozbawione uzasadnienia.
    Gracz zniszczyłby tę frakcje, zjednoczył wyspę( passus Anglia-Szkocja ), wzmocnił siły i ze zdwojoną mocą uderzył na kontynent. Frakcję SI powinny rosnąć w siłę mechanizmem kuli śniegowej. Stawać się rywalem wschodzącej frakcji gracza. Taki nowy podmiot na arenie międzynarodowej, będący realnym zagrożeniem, dla hegemonistycznego gracza jest dla mnie atrakcyjnym ćwiczeniem wyobraźni.
    Mój balans, jednakże wyklucza rychłą aneksję całej ziemi przeciwnika. Wyczerpanie wojną, uniemożliwia często wkroczenie w głąb ojczyzny wroga.
    Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji.

    Nawiasem mówiąc, w mojej kampanii Danią, byłem wielokrotnie zmuszony "łatać" moje armie, słabszymi jednostkami, straty uniemożliwiały efektywne wykorzystywanie zwycięstwa.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 15-04-2015 o 19:06

  9. #29
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Dlatego wasalizaja jest rzadka.

  10. #30
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Zwycięstwo nad Niemcami - pokój w Pradze. Reorientacja na linii Szczecin( stolica )-Kraków, sojusz wymierzony w Ruś.
    Aktywność V kolumny( rzeź jenerałów ), doprowadziła do zmiany mojego stosunku do agentów. W każdej nadgranicznej osadzie oraz Armii, mam jednego szpiega. Zainteresuję się również, od zawsze przeze mnie lekceważonymi zimnymi mordercami.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •