Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 142

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #121
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gnejusz Zobacz posta
    No... krótko, bez spolszczenia nie ogarniam gry, bardzo podoba mi się oprawa graficzna, może jednak przesadziłem. W Dei zagrywałem się latami, około 100-tnej tury jak to w TW, gra monotonnieje, jeżeli któryś mod nie wpisuje się w ten schemat ma szanse stać się epicki. W AE urzeka klimatyczność, chętnie pobawię się modem ale jeżeli powstanie spolszczenie.
    Koło 100 tury ? W nowsze wersje DeI raczej nie grałeś bo spolszczenie nie jest juz b. dawno kontynuowane, a weszło sporo nowości w ostatnich latach W Dei stagnacja zaczyna się po zdobyciu 6,7 poziomu imperium i niestety jest to związane z partactwem CA czego nie da się niestety obejść , przynajmniej twórcom DeI do tej pory ta sztuka się nie udała. Dla mnie to zabija sens dalszej gry , bo fatycznie robi się nudno. . AE ma dużo ciekawych smaczków i mechanik których niestety nie da się wprowadzić w DeI, jednak gra wymaga w dalszym ciągu balansu i dopracowania. Choćby sprawa stabilności gry.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  2. #122
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    W DeI rozegrałem nie setki ale tysiące tur, grałem różnymi nacjami ale tylko Rzymem podbiłem całą mapkę, jesień/zima to dla mnie okres w którym mam wiele wolnego czasu, niestety większość marnuję przy komputerze. Stare spolszczenie które jeszcze jest w internecie (choćby na steam) umożliwia w miarę komfortową grę. Gdyby takie powstało do AE zagrywałbym się nim tygodniami.
    Co do klepaniny o której piszę po rozegraniu ponad 100 tur - marko, gdy Rzymem podbijemy całego buta i Galię Przedalpejską, już tylko zastanawiamy się nad kierunkiem dalszych podbojów. Gram zawsze na p. bardzo trudnym, oczywiście korzystam z zapisów gry, zwłaszcza dlatego, że praktycznie nie rozgrywam bitew na mapkach - 95% rozstrzygam automatycznie. Do DeI używam kilku submodów uatrakcyjniających rozgrywkę, większość ją utrudnia, jak choćby zwiększone koszty rekrutacji i utrzymania wojska. Zęby zjadłem na DeI marko i napiszę Tobie i innym, że ten mod uratował Rome 2, nie wyciągnął całkowicie głupoty AI z dołka ale nadał grze sens, wyeksponował klimat starożytności.
    Nie wiem, czy powstanie kiedykolwiek spolszczenie do AE, gdyby jednak istniało takie, które przetłumaczy te najważniejsze - żywotne części moda dotyczące mechaniki rozgrywki, to tacy fani TW jak ja zatopią się w modzie na setki a może tysiące tur.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  3. #123
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gnejusz Zobacz posta
    Zęby zjadłem na DeI marko i napiszę Tobie i innym, że ten mod uratował Rome 2, nie wyciągnął całkowicie głupoty AI z dołka ale nadał grze sens, wyeksponował klimat starożytności.
    Mnie tego mówić nie musisz. Sam na DeI mam nabite ponad 1000h i uważam, iż jest to najlepsza i najambitniejsza podukcja pod Rome 2. Twórcy zresztą nie powiedzieli ostatniego słowa, mod jest cągle rozwijany.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  4. #124
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Jak zatem wypada porównanie DeI do AE? Graficznie AE wydaje się ciekawszy, wiem, że jest jeszcze niedopracowany, interesuje mnie Ai komputera, klimatyczność, dynamika kampanii? I oczywiście, czy po XXX turze kampania nie powiewa nudą?
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  5. #125
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Witam gram Egiptem mam już za sobą 100 tur i powiem że Ai komputera jest jak do tej pory dobre.Poczynania Ai na główne mapie i podczas bitwy jest bardzo dobre.Najlepiej jak Sam pograsz i zobaczysz "Veni, vidi, vici

  6. #126
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Bez spolszczenia nie pogram, żałuję szczerze.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  7. #127
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Cytat Zamieszczone przez Cadet3377 Zobacz posta
    Witam gram Egiptem mam już za sobą 100 tur i powiem że Ai komputera jest jak do tej pory dobre.Poczynania Ai na główne mapie i podczas bitwy jest bardzo dobre.Najlepiej jak Sam pograsz i zobaczysz "Veni, vidi, vici
    Jak ze stabilnościa moda ? Jaki poziom trudności?
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  8. #128
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Pytanie do tych , którzy grali w AE. Jak zainstalować dodatkowe słoty na budynki ?
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  9. #129
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Widzę, że Noyan gra, https://www.youtube.com/watch?v=rS9-T3ENuvA wspomniał nawet, że przydałoby się spolszczenie do moda ale powiedział, że z racji ogromu tekstu do tłumaczenia nie weźmie się za to. Kampanię ma fajną, Kartagina jest ciekawą nacją, mówił też, że automatyczne rozstrzyganie bitew jest w modzie skopane, dla mnie to zła wiadomość.
    W kampaniach Noyana mod wydaje się stabilny.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  10. #130
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gnejusz Zobacz posta
    Jak zatem wypada porównanie DeI do AE? Graficznie AE wydaje się ciekawszy, wiem, że jest jeszcze niedopracowany, interesuje mnie Ai komputera, klimatyczność, dynamika kampanii? I oczywiście, czy po XXX turze kampania nie powiewa nudą?
    Gnejuszu, pograłem troszkę w AE. Za mną 250 tur także można się pokusić o pierwsze wrażenia.
    Grałem oczywiście Rzymem , kampania na poziomie challenge. Początek super, sam półwysep iberyjski podbijałem prawie 25 lat. Jest sporo wydarzeń wpływających na politykę i postacie. Są gubernatorzy i cursus honorum. Tu mała uwaga kolejne urzędy wymagają sporo wpływu. A powinno być odwrotnie , czyli czym wyższy urząd to wpływ w czasie jego pełnienia powinien być wyższy. W dość szybkim czasie powstają wielkie imperia. U mnie to Celtowie ,Baktria i jedno z plemion germańskich. Na mapie sporo się dzieje. W końcu floty nie pływają lub stoją bezczynie jak to ma miejsce w Rome II.W początkowej fazie kampanii AI radzi sobie całkiem sprawnie, jest agresywne, nie pasywne. Tu muszę cię zmartwić balans automatycznych bitew jest jeszcze gorszy niż w DeI. Mnie to akurat nie przeszkadza bo większość dużych bitew i tak gram ręcznie. Co do samych bitew w moim subiektywnym odczucia system z DeI jest zdecydowanie bardziej dopracowany i spójny, tam gra jest zdecydowanie bardziej taktyczna. Naprawiono przy tym masę bogów W AE niestety wygląda to nieco gorzej. Szarże kawalerii potrafi wstrzymać jeden żołnierz pałętający się poza szeregiem. Tak samo jest przy odrywaniu kawalerii po szarzy itp. Co do jednostek, cóż w DeI są one bardziej różnorodne i dopracowane. No ale nad ty modem chłopaki pracują nieprzerwanie id ładnych kilku lat. Wracając do kampanii mam rok 146 pne, podbiłem Hiszpanię, Afryke do granic Egiptu, Grecję i Azję zaczynam kampanie w Galii Przedalpejskiej. Mam status imperium i tu kampania staje się już nudnawa. Podbijam miasta Seleucydów ci zamiast stawić mi czoło cofają swe jednostki walcząc Z Baktrią tak jakby zagrożenie z Mej strony nie istniało. Tak samo w Galii Przedalpejskiej. Dwoma legionami podbijam kolejne miasto naprzeciw nam 4 armie Celtów które na razie czekają. Na granicy półwyspu iberyjskiego w Akwitanii ma kolejne ich 3 armie które praktycznie nic nie robią mając naprzeciw siebie tylko mój jeden legion. Co ciekawe Celtowie po wypowiedzeniu mi wojny zgromadzili na mojej granicy 5 armii mając przeciw sobie jeden legion i co i nic. Przez około 15 tur czekali. Niestety widać tu skopane AI przez CA. Wystarczyło wprowadzić system, gdzie przy dużych imperiach AI komputera jest bardzie skłonne do jego atakowania , jednocześnie zaprzestając wojen z innymi frakcjami. To jest pieta Achillesowa RomeII i Atylli, brak możliwości modowania AI. Dla mnie to zabija grywalność po pewnym czasie .Na plus dla Ciebie zaliczyłbym jeszcze praktycznie brak aktywności wrogich agenów , wiem jak to drażniło Ciebie w DeI. Podsumowując mod ma spory potencjał jednak porównując go z DeI ten ostatni jest jednak zdecydowanie bardziej dopracowany. Przed ekipą jednak jeszcze bardzo dużo pracy. Pozostaje mieć nadzieję, że obecny zespól jest bardziej stabilny i utrzyma tempo prac z tego roku. Podobno trwają pracę nad przerobieniem frakcji rzymskiej, ma zostać wprowadzone więcej slotów na budynki, istnieje już zresztą przeznaczony do testowania submod.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  11. Użytkownicy którzy uznali post marko1805 za przydatny:


Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •