Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129

Wątek: Dyskusja ogólna

Stolnik Awatar marko1805
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 103 podziękowań w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gnejusz Zobacz posta
    No... krótko, bez spolszczenia nie ogarniam gry, bardzo podoba mi się oprawa graficzna, może jednak przesadziłem. W Dei zagrywałem się latami, około 100-tnej tury jak to w TW, gra monotonnieje, jeżeli któryś mod nie wpisuje się w ten schemat ma szanse stać się epicki. W AE urzeka klimatyczność, chętnie pobawię się modem ale jeżeli powstanie spolszczenie.
    Koło 100 tury ? W nowsze wersje DeI raczej nie grałeś bo spolszczenie nie jest juz b. dawno kontynuowane, a weszło sporo nowości w ostatnich latach W Dei stagnacja zaczyna się po zdobyciu 6,7 poziomu imperium i niestety jest to związane z partactwem CA czego nie da się niestety obejść , przynajmniej twórcom DeI do tej pory ta sztuka się nie udała. Dla mnie to zabija sens dalszej gry , bo fatycznie robi się nudno. . AE ma dużo ciekawych smaczków i mechanik których niestety nie da się wprowadzić w DeI, jednak gra wymaga w dalszym ciągu balansu i dopracowania. Choćby sprawa stabilności gry.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

Si vis pacem, para bellum

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    W DeI rozegrałem nie setki ale tysiące tur, grałem różnymi nacjami ale tylko Rzymem podbiłem całą mapkę, jesień/zima to dla mnie okres w którym mam wiele wolnego czasu, niestety większość marnuję przy komputerze. Stare spolszczenie które jeszcze jest w internecie (choćby na steam) umożliwia w miarę komfortową grę. Gdyby takie powstało do AE zagrywałbym się nim tygodniami.
    Co do klepaniny o której piszę po rozegraniu ponad 100 tur - marko, gdy Rzymem podbijemy całego buta i Galię Przedalpejską, już tylko zastanawiamy się nad kierunkiem dalszych podbojów. Gram zawsze na p. bardzo trudnym, oczywiście korzystam z zapisów gry, zwłaszcza dlatego, że praktycznie nie rozgrywam bitew na mapkach - 95% rozstrzygam automatycznie. Do DeI używam kilku submodów uatrakcyjniających rozgrywkę, większość ją utrudnia, jak choćby zwiększone koszty rekrutacji i utrzymania wojska. Zęby zjadłem na DeI marko i napiszę Tobie i innym, że ten mod uratował Rome 2, nie wyciągnął całkowicie głupoty AI z dołka ale nadał grze sens, wyeksponował klimat starożytności.
    Nie wiem, czy powstanie kiedykolwiek spolszczenie do AE, gdyby jednak istniało takie, które przetłumaczy te najważniejsze - żywotne części moda dotyczące mechaniki rozgrywki, to tacy fani TW jak ja zatopią się w modzie na setki a może tysiące tur.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

Stolnik Awatar marko1805
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Cytat Zamieszczone przez Gnejusz Zobacz posta
    Zęby zjadłem na DeI marko i napiszę Tobie i innym, że ten mod uratował Rome 2, nie wyciągnął całkowicie głupoty AI z dołka ale nadał grze sens, wyeksponował klimat starożytności.
    Mnie tego mówić nie musisz. Sam na DeI mam nabite ponad 1000h i uważam, iż jest to najlepsza i najambitniejsza podukcja pod Rome 2. Twórcy zresztą nie powiedzieli ostatniego słowa, mod jest cągle rozwijany.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Jak zatem wypada porównanie DeI do AE? Graficznie AE wydaje się ciekawszy, wiem, że jest jeszcze niedopracowany, interesuje mnie Ai komputera, klimatyczność, dynamika kampanii? I oczywiście, czy po XXX turze kampania nie powiewa nudą?

Cześnik Awatar Cadet3377
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    31
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Witam gram Egiptem mam już za sobą 100 tur i powiem że Ai komputera jest jak do tej pory dobre.Poczynania Ai na główne mapie i podczas bitwy jest bardzo dobre.Najlepiej jak Sam pograsz i zobaczysz "Veni, vidi, vici

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Bez spolszczenia nie pogram, żałuję szczerze.

Stolnik Awatar marko1805
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Cytat Zamieszczone przez Cadet3377 Zobacz posta
    Witam gram Egiptem mam już za sobą 100 tur i powiem że Ai komputera jest jak do tej pory dobre.Poczynania Ai na główne mapie i podczas bitwy jest bardzo dobre.Najlepiej jak Sam pograsz i zobaczysz "Veni, vidi, vici
    Jak ze stabilnościa moda ? Jaki poziom trudności?

Stolnik Awatar marko1805
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Pytanie do tych , którzy grali w AE. Jak zainstalować dodatkowe słoty na budynki ?

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Widzę, że Noyan gra, https://www.youtube.com/watch?v=rS9-T3ENuvA wspomniał nawet, że przydałoby się spolszczenie do moda ale powiedział, że z racji ogromu tekstu do tłumaczenia nie weźmie się za to. Kampanię ma fajną, Kartagina jest ciekawą nacją, mówił też, że automatyczne rozstrzyganie bitew jest w modzie skopane, dla mnie to zła wiadomość.
    W kampaniach Noyana mod wydaje się stabilny.

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów