Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 142

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #131
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Na jakiej podstawie twierdzisz, że w Attyli nie można modować AI?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #132
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Na podstawie wypowiedzi Drezna , Kama, Melcora, Petellusa i kilku innych twórców modów. Można nieznacznie poprzez tabele db modyfikowac zachowanie AI, ale jego główne, że tak powien "zachowanie" jest zakodowane. Więc jak czytam na steamie że ktoś zmodyfikował zachowanie AI i jest ono super i bardzo agresywne, to sie tylko uśmiecham rozbawiony tym piarem dla naiwnych.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  3. #133
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Nie wiem na ile wyżej wymienieni mają pojęcia o modowaniu AI, ja też nie mam dużego, ale z tego co widzę, to można całkiem sporo modyfikować zachowanie AI na mapie kampanii. Często bywa tak, że się komuś coś wydaje, a inni powtarzają.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #134
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    No akurat Drezno zna sie na modowaniu jak mało kto ,wszak to jeden z twórców DeI . Uwiez mi gdyby to było możliwe ktos by to juz dawno zrobił. Moderzy doskonale zdają sobie sprawę ,że po osiagnięci pewnego poziomu przez AI, oraz gracza, AI przestaje sobie zupełnie radzić na mapie kampanii. Próbowano to ominąc zmieniając poszczególne wartości w db jednak bez wyraźnego efektu.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  5. #135
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Z medkiem 2 też tak było i jak powstały AI, które to zwalczyły to zostały przytłumione przez masę modów i setki innych AI, bo dobre samo się nie obroni i trzeba je wyreklamować. Widać Ci co się wylansowali jako znawcy AI wcale nie są tacy dobrzy.

  6. #136
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Panowie w takim razie do dzieła wszak nie słowa a czyny pokazują nasza wartość. Piter pokaż co potrafisz. Grałeś chociaż w Rome II lub Attylę nie wspominam o DeI ? Osoby o których wspomniałem zrobiły kawał dobrej roboty dla tych dwóch tytułów, a mówienie o lansie z ich stromy jest żenujące. Piter Twoją twórczość pod Medka znam i szanuję, niestety co do Twoich dokonań pod Rome II i Attyle niestety nie mogę nic powiedzieć.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  7. #137
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Marko, ja dalej nie ciągnę tej dyskusji, bo jak wspomniałem nie wiem na ile wyżej wymienieni znają się na modowaniu AI. Sam doskonale chyba wiesz, że jeśli ktoś się zna na modowaniu, to nie znaczy, że musi znać się na modowaniu AI Jeden jest moderem graficznym, inny skryptowym, jeszcze inny umie coś innego. Ja np. zaczynałem modować w Medievalu II, umiem tam grzebać w plikach tekstowych, ogarniam totalne podstawy skryptów, próbowałem nawet dopracować niedziałający skrypt Bulgar Revolt w Bellum Crucis, ale zabrakło determinacji, czasu i chęci, a skrypt ten był zacny i miał potencjał. Zrobiłem dużo przeróżnych przy The Last Kingdom, umiem robić muzę. Od 2 lat porzuciłem Medka II i przerzuciłem się na Attylę. Tu już też trochę ogarniam i zasadniczo widzę, że można bardzo dużo zmieniać i do tego wiele rzeczy się robi łatwiej niż w Medku II. Tylko że modowanie AI w Medku było dla mnie czarną magią. W Attyli też AI się nie zajmuję, aczkolwiek wydaje mi się, że można dużo zmienić.

    Zmierzam do tego, że jeśli ktoś jest uznanym moderem, to wcale nie znaczy że zna się na modowaniu wszystkiego. Jeśli ci panowie których wymieniłeś wiedzą dużo o modowaniu AI, to dalsza dyskusja nie ma sensu, bo zapewne wiedzą co mówią i zapewne jest tak jak piszesz. Ale być może jest tak, że są dobrymi moderami w swojej dziedzinie, którą niekoniecznie jest akurat AI Tego nie wiem, więc nie oceniam. Piszę tylko, że widzę, iż na kilkaset tabel db jest np. kilka dotyczących autoresolve bitew, a tych do AI kampanijnego jest kilkadziesiąt, więc widzę na prawdę duży potencjał. Jednak żeby to ogarnąć, to trzeba zmieniać i testować, a tu trzeba dużych zasobów ludzkich i czasowych

    Także nie oceniam, bo nie wiem co tam ci moderzy umieją w kwestii AI. Rzuciłem tylko hasło, że nie zawsze rzeczywistość jest taka jak nam malują Na pozór modowanie AI w Attyli wydaje się dość łatwe. Ba, mógłbym się podjąć grzebania w nim. Tylko po pierwsze - jeśli oni już w AI grzebali i nic z tego nie wyszło, to znaczy, że nie ma co odkrywać koła na nowo, a po drugie jeśli jednak nie zajmowali się za bardzo AI, to daj mi 5 osób, które będą testować moje zmiany Niestety tak jak w Medka II robiłem zmiany dla Aravena, bo nikt już w Medka II nie grał, tak dla Attyli popełniłem moda i jedną kompilację i nikt ich nawet nie skomentował, pobrało kilka osób, więc jak sam widzisz, nie jest łatwo Ci co mają chęci robią przy 2-3 dużych produkcjach, a to forum praktycznie nie żyje jeśli chodzi o modowanie
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #138
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    marko, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź w #130, chyba w TW AI już tradycyjnie będzie pozostawiało sporo do życzenia. Nadal jestem napalony na AE, nadal pozostaje mi jedynie czekać na spolszczenie. Właśnie szukam czegoś z serii TW do zatopienia się na kilka tygodni, najlepszym kąskiem byłby świetny mod, najlepiej taki, w którego jeszcze nie grałem, póki co AE jest dla mnie nie do ogarnięcia, coraz mniej powstaje spolszczeń do modów ale widzę, że sporo gier w ogóle nie posiada spolszczenia.

    Wasza dyskusja o modowaniu czy naprawie AI jest bardzo ciekawa ale też nie bardzo potrzebna. Nie znam się na modowaniu, w MTW 2 potrafiłem zmieniać statystyki jednostek, ilość miesięcy na turę, pieniędzy w skarbcu i wpływy co kolejne tury. Potrafiłem zmienić wielkość i stopień zaawansowania budynków w miastach, było to jednak amatorstwo wśród ... amatorstwa.
    W Attyli nie potrafię zrobić niczego, żałuję tego, ba tradycyjnie już nie pasują mi:
    -statystyki jednostek
    -ilość miesięcy na turę
    -relacje startowe pomiędzy większością państw i kilka podobnych rzeczy.

    Szczęśliwym trafem na steam jest sporo submodów spośród których można wybrać panaceum na niedomagania vanilli lub moda. Pamiętam jednak, że kilka lat wcześniej był po prostu wysyp takich submodzików, dzisiaj zauważam sporą tendencję spadkową.

    Czekając na spolszczenie lub łudząc się, że takie powstanie szukam i nie znajduję niczego dla siebie. Mam ochotę zagrać w Saga of Troy, jednak te mityczne potwory, bohaterowie powodują, żę nie zdecydowałem się na zakup najnowszej odsłony. Wiem, że jest wersja historyczna Sagi ale nie wiem czy przypomina stare dobre produkcje historyczne z TW czy tylko mami gracza takim podobieństwem.

    Może wrócę do DeI, sam jeszcze nie wiem, AE jest w fazie rozwojowej, pomimo skopania automatycznego rozstrzygnięcia bitew i "genetycznego" upośledzenia AI mod prezentuje się fantastycznie. Oby poprawiono bolączki a kto wiem może za kilka miesięcy na takim choćby steam pojawi się ver. pl moda.

    Edit:
    Dla podtrzymania w sobie chęci zagrania w tą jakże zacną modyfikację oglądnijcie sobie ten filmik/filmiki. Rewelacyjnie podana historia starożytnych państw, ludzi, wydarzeń. Świetny kanał.

    https://www.youtube.com/watch?v=gGK1JicbgC8
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  9. #139
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Co do zmian statystyk to jest to banalnie proste. Instalujesz RPFM (Rusted PackFile Manager), otwierasz w nim plik data.pack, potem wybierasz land_unit_tables i zmieniasz to co chcesz. Statystyki broni z kolei to projectiles_tables (dla strzelców) lub melee_weapons_tables. Jak zobaczysz ja łatwo i przyjemnie się zmienia statystyki jednostek to zobaczysz, jak łatwo się też zmienia inne rzeczy w tej grze Relacje startowe (i wszystko co dotyczy sytuacji startowej) w przypadku Attyli to grubsza sprawa, bo to już plik startpos.esf. Podobnie ilość tur - to już wymaga dłuższego grzebania.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #140
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez marko1805 Zobacz posta
    Panowie w takim razie do dzieła wszak nie słowa a czyny pokazują nasza wartość. Piter pokaż co potrafisz. Grałeś chociaż w Rome II lub Attylę nie wspominam o DeI ? Osoby o których wspomniałem zrobiły kawał dobrej roboty dla tych dwóch tytułów, a mówienie o lansie z ich stromy jest żenujące. Piter Twoją twórczość pod Medka znam i szanuję, niestety co do Twoich dokonań pod Rome II i Attyle niestety nie mogę nic powiedzieć.
    Teraz to czasem pogram w Heroes III. Nie chce mi się grać w ogóle ostatnio i nie mam czasu ale w medku 2 tak było, że też goście dużo pracy włożyli i podobno się nie dało i rozwiązanie o których pisali, że nie należy ich używać, bo są najgorsze były najlepsze. Niesamowite ile ja czasu na to włożyłem wtedy, strasznie mnie to wkręciło żeby rozwiązać tą zagadkę no ale AI i tak w medku nawet moje będzie słabe, bo taki silnik, a te inne spece od AI to stwierdziły, że to bezsensu i to nie może działać, i dowidzenia mimo, że wielu ludzi pisało, że w życiu nie grali na takimi AI i to niesamowite jak dobrze działa. Np. w temacie o AI w EBII takie były posty, to potem po latach przeglądałem ten temat i chyba te chwalące posty jakiś moderator wywalił, bo żadnego nie mogłem znaleźć. Taka do zazdrość No ale to ludzkie, normalne.

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •