Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: CK2 - Nasze imperia, ciekawe screeny itp.

  1. #1
    Cześnik Awatar Ponury Joe
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Little Poland
    Postów
    204
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 112 podziękowań w 54 postach

    CK2 - Nasze imperia, ciekawe screeny itp.

    Zauważyłem, że parę osób z forum pogrywa w CK2, więc może temat będzie cieszył się jakimś wzięciem. Aktualnie pykam sobie relaksacyjne Wessexem. Nie ugrałem za dużo, ale spotkałem się z bardzo nietypową sytuacją.



    Oto kardynał-kobieta! Do tego królowa-biskup(ica?) i... następczyni papieża?!

    W tle wojna Wessexu z Mercją. Wykorzystałem powstanie chłopskie w tym państwie i podniosłem roszczenie mojego stewarda do Gloucester. W wyniku wojny powstało niezależne hrabstwo, którego tytuł sobie potem... uzurpowałem i szybko podbiłem. Mój były steward zbiegł do innego państwa, ale że miałem modyfikator +200 (za wywołanie wojny w jego interesie), to zaprosiłem go ponownie na mój dwór i nadałem ponownie hrabstwo, ale już jako mojemu wasalowi. No co? Dobry steward to podstawa. Przy okazji wojna chłopska w Mercji zakończyła się sukcesem i powstańcy utworzyli niezależne hrabstwo w Leicester. Szczęście dopisało i w miarę szybko uzurpowałem i ten tytuł, po czym przepędziłem plebs. Tym samym upiekłem trzy pieczenie na jednej wojnie - osłabiłem najsilniejszego sąsiada oraz zdobyłem w łatwy sposób dwie prowincje. Królestw Anglii coraz bliżej.



    A oto papieżyca Emma!

  2. Użytkownicy którzy uznali post Ponury Joe za przydatny:


  3. #2
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Wtf !

  4. #3
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ale jaja....., a ja myślałem że ta gra jest realistyczna a tu takie cuda, na pewno to nie jest jakiś bug? Swoją drogą jestem ciekaw czy nie ma u Ciebie więcej tych "biskupic" ?

  5. #4
    Cześnik Awatar Ponury Joe
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Little Poland
    Postów
    204
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 112 podziękowań w 54 postach
    Szczerze powiedziawszy nie badałem, jak do tego doszło. Przypuszczam, że Bawaria miała dziedziczenie agnatic-cognatic i Emma była następcą tronu. Zapewne w wyniku przegranej wojny stolica Bawarii została przeniesiona do prowincji, gdzie była teokracja (czyli świątynia jako główny holding). Widać na screenach, że tatuś Emmy zginął gwałtownie (czerwona czaszka), a gra nie uwzględniła przy sukcesji tego, że dziedzicem była kobieta. Stąd mamy kobietę jako króla-biskupa (king, a nie queen). No a potem się już potoczyło, bo skoro gra zakwalifikowała postać jako duchownego, to ta mogła dostać się do rady kardynałów i zostać później papieżem. Na tym etapie gra chyba nie sprawdza już płci postaci i opiera się na mechanizmach uniemożliwiających kobiecie otrzymanie tytułu biskupa. Zatem nastąpił tutaj rzadki zbieg okoliczności - śmierć władcy (zapewne w bitwie), przegrana wojna, przeniesienie stolicy do holdingu z teokracją (warto zauważyć, że tatuś Emmy nie był biskupem) i brak męskiego potomka. Dlatego też feministyczna rewolucja w CK2 raczej nam nie grozi.

  6. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Skończyłem moją długą kampanię Irlandczykami.






    Złapię trochę sił, to będę kontynuował grę Cesarstwem Alby w EUIV.



  7. Użytkownicy którzy uznali post Samick za przydatny:


  8. #6
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    To i ja się czymś pochwalę. Gra zaczęta w 1066

    20170923161709_1.jpg20170923161733_1.jpg

    Może nie jest to najpotężniejsze państwo, które udało mi się stworzyć, no ale utworzyć Izrael i przetrwać między Fatymidami, Seldżukami i Bizancjum to jednak jest pewne wyzwanie Skoro żydzi "zaliczeni" to teraz przysiadam do zoroastrian

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •