Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 230

Wątek: 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download

  1. #101
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    214
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    @ Samick

    Lisowczycy nie służyli w tej wojnie jako polska jednostka, lecz jako POLSCY NAJEMNICY, a to różnica, Polski udział w tej wojnie to raczej walki ze Szwedami i Ruskimi(który byli w sojuszu ze Szwecją) a także sojusz z Cesarstwem .


  2. #102
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Prośba. Proszę o zrobienie screenów terenów RON ( w tym Prus, Inflant ) oraz Śląska ( mnie wychodzi czarny ekran... ). Chce napisać trochę o naszy miastach i możliwości ich zamiany na inne. Ze screenami bedzie mi łatwiej określić na jakie okoliczne i ważne w tamtym okresie miasto można zamienić taką Łódź czy Pabianice.
    Mile widziana też pomoc w określeniu wojewodów poszczególnych prowincji.

    PS: Dobra, mam już te screeny, ale pomoc nadal mile widziana.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  3. #103
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Rzeczywiście te nazwiska co Niemcy wrzucili do moda to nic mi nie mówią
    Wypisałem nazwiska najważniejszych, dokładnie sobie je jeszcze sprawdź:
    Jan Gostomski - wojewoda inowrocławski, kaliski, brzesko-kujawski
    Wacław Leszczyński (więcej tych Leszczyńskich można wpisać-poszukaj) - Wacław był m.in. woj. kaliskim od 1620 podkanclerzym koronnym a potem kanclerzem wlk. koronnym.
    Wojewodami mazowieckimi w tym czasie byli Tomasz Gostomski potem Andrzej Górski
    W pomorskim stanowisko wojewody piastowali i mieli silną pozycję - Wejherowie, Denhoffowie (też w woj sieradzkim), Działyńscy, też możesz wrzucić ich do woj. malborskiego.
    stanowisko woj. poznańskich piastowali b. znani Lukasz, Krzysztof Opalińscy też Przyjemscy
    No a w Krakowie to już najbardziej znani - (po kolei od 1618) Mikołaj Zebrzydowski (2 lata) Jan Magnus Tęczyński od 1620. Od 1638 S. Lubomirski potem W. D. Zasławski. Należy też wspomnieć o Firlejach, chociaż wtedy nie pełnili funkcji woj. ale byli w tym okresie rodem magnackim b. silnym sprawowali inne urzędy centralne - marszałków, kasztelanów itp.
    Z tego co pamiętam Żółkiewski tam jest, ale przydałby się też S. Koniecpolski i Jerzy Ossoliński.
    Można też dać jakichś rotmistrzów koronnych - pułkowników (w medieval - generałowie) np Stanisław Potocki, jakiś Sieniawski, Działyński (wielu z członków tych rodów pełniło funkcję rotmistrzów, chorążych koronnych, można dać Aleksandra Lisowskiego, Stanisława Czaplińskiego, Walentego Rogowskiego (wszyscy 3-ej dowódcy lisowczyków)

  4. #104
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Cytat Zamieszczone przez inquisitor
    @ Samick

    Lisowczycy nie służyli w tej wojnie jako polska jednostka, lecz jako POLSCY NAJEMNICY, a to różnica, Polski udział w tej wojnie to raczej walki ze Szwedami i Ruskimi(który byli w sojuszu ze Szwecją) a także sojusz z Cesarstwem .
    Ale ja nie napisałem, że nie walczyli jako oddziały zaciężne, chociaż nie napisałem te iż w takiej formie walczyli. Skoro muszę uściślić, to trzeba powiedzieć, że bez oficjalnej zgody Zygmunta na szukanie chętnych do walki w Rzeszy, Habsburgowie straciliby możliwość szerokiego najmowania najemników w Koronie.
    Taka mała rzecz, prawda? A jednak mogła subtelnie wpłynąć na bieg wydarzeń (inna sprawa, że pozbycie się lisowczyków było na rękę Wazie ).

    Cała moja wypowiedź miała pokazać, że Zachód jakoś nie może zrozumieć, że ten konflikt był zakrojony na szerszą skalę niż się wydaje.



  5. #105
    Podstoli Awatar Poliorketes
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    497
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Wiele sobie obiecywałem po tym modzie, ale teraz jestem nieco zawiedziony. Nie grałem w niego za wiele z powodu braku czasu, jak i długości tur ( mój leciwy komp słabo sobie daje radę ). Ale mam parę spostrzeżeń. Po pierwsze mapa jest jakaś nieczytelna i brzydka, ciężko znaleźć na niej własne miasta. Jak zauważyli przedmówcy, wybór niektórych miast w Rzeczpospolitej jest mocno kontrowersyjny. Brakuje postaci historycznych w RON. Bitwy zaliczam na plus, fajne efekty dymu na polu walki, dźwięki wystrzałów muszkietów i artylerii bardzo mi się podobają. Szkoda że we własnej bitwie jest tak mało jednostek do wyboru. To tak ma być, czy to po prostu niedoróbka ?
    Ogólnie mod ma potencjał, ale jak na mój gust jest jeszcze niedopracowany. Czekam aż coś zrobią z bitwami gracza, jak będą już dostępne wszystkie jednostki to z chęcią wrócę do tego moda.

  6. #106
    Chłop
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    witam mam problem z tym modem zainstalowałem wszystko ale jak próbuje włączyć to wyskakuje, ze nie może znaleźć pliku kingsdom.exe podobnie jak u innych. Czytałem w poprzednich postach, że problemem jest avast, tylko, że ja nie mam avasta...

  7. #107
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2011
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Panowie mam pytanie, czy u was tura też trwa tak dlugo tj. u mnie ponad 2 minuty... Troche mnie to irytuje Dodam ze kompa mam mocnego
    Co do Ciebie red dragon to ja nie jestem w stanie Ci pomoc.

  8. #108
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    214
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Witaj

    Tak u Nas też tury trwają długooo ;/


  9. #109
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Ja tylko czekam na to zangielszczenie i moge pykac, bo po niemiecku to slabo, mam takie pytanie wie ktos na jakim stadium sa prace w celu tlumaczenia moda na angielski?

  10. #110
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: 1648 - Der dreissigjährige Krieg

    Podobno działają nad tłumaczeniem, ale kiedy zobaczymy wyniki?


    Dodałem informacje o dwóch ostatnich patchach do tego moda, zmieniające wersje gry do 1.0.012 i następnie do 1.0.030. Lista zmian, linki etc. w pierwszym poście tego tematu!

    Powodzenia!



Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 13:12
  3. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  4. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •