Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 237

Wątek: Nora MG

  1. #21
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Jeśli o mnie chodzi to było tak - Domen zrobił w zastępstwie za Polskę, wstawił save na forum o 17:30. Ja sobie ściągnąłem save i już później nie wchodziłem na forum. Zrobiłem turę do 21:50 (zresztą samo robienie długo mi zeszło bo miałem skomplikowaną sytuację w wojnie z Bizancjum). Po zrobieniu ładuję plik na przeklej.org, wchodzę na forum o 21:55 żeby dać turę dalej - patrzę, o 18:30, jakiś nieznany mi gostek Rafi wstawił save... Mówię sobie: "Oooo [niecenzuralne], na pewno nie będę tracił czasu żeby drugi raz wszystko od nowa robić". I to by było na tyle. Aha, i jeszcze dostałem informacje o mapie z tamtego rejonu - patrzę, a Polska kupiła od Turcji Bagdad i Mosul! Patrzę do regulaminu, nic nie ma o kupowaniu prowincji od frakcji sterowanych przez komputer. Więc pomyślałem, że też tak spróbuję i sobie kupiłem, tyle że od Nowogrodu.

    Jeśli to problem, to najwyżej zbuntuję te prowy - no ale przecież nic nie ma na ten temat w regulaminie

    Co nie jest zakazane, to jest dozwolone, prawda

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefisto7
    dając frakcjom AI propozycje ogromnych trybutów w zamian za te miasta; oczywista trybutów, których płacić nie będą. Było już tak kiedyś i jednogłośnie zrobiono larum. Zabroniono takiej praktyki. Szkoda, że nie podkreślono w regulaminie.
    Ano nie podkreślono. Nie pamiętam też żadnego podobnego precedensu (może to było zanim dołączyłem do KO?). Polska to nie moja frakcja, jedynie robiłem za nią w zastępstwie, więc stwierdziłem pod koniec robienia tury, że nie zaszkodzi wypróbować sobie jak to działa.

    Następnie rzeczywiście wstawiłem tak zrobioną turę na forum... ale tylko na chwilę. Jakieś 15 minut później podmieniłem ją na wersję bez tych eksperymentów, bo stwierdziłem, że to może zostać odebrane jako przegięcie (co prawda nie moja frakcja, ale zawsze).

    Najwyraźniej Xardas zdążył już ściągnąć ten poprzedni zapis gry...

    Później na ostatnią chwilę wakat po Mopku objął Rafi i zrobił turę, więc puściłem tę kwestię w niepamięć.

    Byłem przekonany, że Xardas zrobił z sejwa od Rafiego, a jeśli nawet z mojego, to z tego drugiego - już po podmianie.

    Cytat Zamieszczone przez blackhand
    No więc, wygląda na to, że te dwie prowincje są faktycznie polskie. Nawet jest tam polska rodzina królewska
    To w wyniku adopcji po wygranej bitwie. W sumie to wszystko dla żartu zrobiłem. Jakieś 15 minut później się rozmyśliłem i podmieniłem sejwa - nie spodziewałem się, że Xardas tak szybko ściągnął turę (ten zapis gry był na forum przez stosunkowo krótki czas).

    W każdym razie proponuję doprecyzować w tej kwestii regulamin.

    Przy czym z jednej strony jest to ewidentne żerowanie na głupocie AI (Mefisto, nazywaj to "błędem gry" jeśli chcesz - w rzeczywistości chodzi po prostu o idiotyzm komputera), ale z drugiej strony byłoby dużo dobrej zabawy, gdyby tej praktyki nie zakazywać...

    Cytat Zamieszczone przez Rafi
    I co ja mam teraz zrobić z tą moją turą?
    Ja proponuję, byś normalnie zrobił turę. Rozwiąż tylko oddziały pod Bagdadem i Mosulem i zostaw puste miasta by się zbuntowały.

    Jeśli chodzi o stan skarbca to nie wyszedłeś na tym ani na minus ani na plus, bo koszty utrzymania pochłonęły zyski z uzyskanych miast.

    Członka rodziny nie rozwiążesz, ale możesz tym Czarnieckim spróbować wrócić się do Poznania przez morze...

    Zburz też kościół katolicki w Bagdadzie, bo to ja go zbudowałem (nie pamiętam natomiast, czy coś budowałem w Mosulu, chyba nie).

    Wyszkoliłem też kilka oddziałów, ale zyski z miast raczej pokryją (do momentu buntu miast) koszty szkolenia.

    Podsumowując - rozwiąż wszystkie wojska w tamtym rejonie i miasta zostaw puste by się zbuntowały (chyba po zbuntowaniu się będą znów tureckie, jeśli nie to Turcja je sobie zajmie). Xardas zrobi to samo, przepraszam że moja zabawa wprowadziła go w błąd.

  3. #23
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Przepraszam, ale rezygnuję z tej kampanii. Miłej zabawy
    Nie pomagam na pw

  4. #24
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach
    Cwaniaki. Nie jest zakazane, więc co Węgry i Polska dostaną z kupienia miast to ich. Jeżeli Xardas wydałeś na to jakąś fortunę to nawet papież może coś zwrócić. Ale prosiłbym o zbuntowanie tych prowincji, bo to po prostu głupie.

    Swoją drogą, można dać do regulaminu po prostu zakaz dyplomacji z kompem.

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Ok zbuntowałem (tzn. zostawiłem puste).

  6. #26
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Potrzebna jest zgoda na Przekazanie Cesarzowi Bolonii i Mediolanu przez Maurów.

  7. #27
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Katana - przecież masz dużą przewagę, nie daj się omamić propozycjami pokojowymi.

    Kto pomści śmierć duńskiej księżniczki Ingrid jeśli nie nasi germańscy bracia Dojcze?

    To Saraceni Mefistofelesa ją zamordowali.

  8. #28
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Tak jest katana, nie daj się. Nie pozwól sunnickiej zarazie rozpanoszyć się w Europie.

  9. #29
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    >Powiedziała sunnicka zaraza.
    Co to za fałszywe oskarżenia?! Kalifat jest niezadowolony, śledztwo ONZ z łatwością starło by ten fałsz z gęb jątrzących jad żmij.

  10. #30
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Egipcjanie od niedawna są szyiccy, nie wiedzieliście

    Nie cierpią Maurów tak jak Kurdowie nie cierpią ISIS.

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •