Strona 1 z 230 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2294

Wątek: Kościół Katolicki

  1. #1
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Kościół Katolicki

    Mamy już kilka tematów o religii, ale brakuje właśnie o tej sympatycznej instytucji, która z niewiadomych mi przyczyn chce decydować nie tylko o swoich wiernych, ale i o wszystkich obywatelach.

    http://wyborcza.pl/1,75478,7345298,K..._in_vitro.html

    Broszurę otwiera tekst "Egzamin z dekalogu", w którym abp Józef Michalik napisał: "Żadne racje naukowe, żadne ludzkie trudności czy szlachetne pragnienia posiadania dziecka nie usprawiedliwiają łamania praw naturalnych i Bożych"
    A te "prawa naturalne i Boże" to niby kto ustala? Aaa, papież i ferajna...niezłe mi naturalne prawo.

    Broszura ocenia projekty ustaw o in vitro pod kątem zgodności z nauką Kościoła.

    Za w pełni zgodny uznano (odrzucony już w pierwszym głosowaniu, ale wniesiony ponownie przez grupę posłów) obywatelski projekt komitetu Contra in Vitro zakazujący tej metody i czyniący z niej przestępstwo z karą do trzech lat więzienia.
    Ciemnogród? To jest sto razy za mało powiedziane.

    Ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego": - Chcieliśmy pokazać, że mówimy jednym głosem. I że spór o in vitro to nie spór Kościoła z poglądami laickimi, ale spór na temat granic eksperymentu genetycznego.
    Dupa nie eksperyment, skoro z "probówki" narodziło się grubo ponad milion osób. Rzeczywiście, eksperyment jak cholera.

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    która z niewiadomych mi przyczyn chce decydować nie tylko o swoich wiernych, ale i o wszystkich obywatelach.
    nie chce decydować a jedynie wpływać na Twoje wybory. To tak jak z demokracją - każdy ma prawo wypowiedzieć, się na każdy temat To nie GW i jej teksty o tym, że niektórzy są równiejsi mają prawo się wypowiedzieć - maja. zatem z tego prawa korzystają, Ty tez. Ciechan miodowy tez

    A te "prawa naturalne i Boże" to niby kto ustala? Aaa, papież i ferajna...niezłe mi naturalne prawo.
    mistrzu te prawa naturalne zapisane są także w rożnego rodzaju deklaracjach etc, zatem nie tylko papież.

    Ciemnogród? To jest sto razy za mało powiedziane.
    Myśl potem pisz. Będzie lepiej. katolicka broszura będzie rozpatrywać zgodność takiej metody pod względem zgodności z nauka kościoła to oczywiste, buddyjska pod względem nauk Buddy itd. coś w tym nowego? Socjalistyczna pod względem zgodności metody in vitro z nauka socjalizmu itd etc itp. {Po chorobę używać określeń, emocjonalnych, obraźliwych wręcz? Po to by od razu uszeregować coś i nawet nie zastanawiać się jedynie nienawidzić?

    Dupa nie eksperyment, skoro z "probówki" narodziło się grubo ponad milion osób. Rzeczywiście, eksperyment jak cholera.
    Poczytaj trzy razy to co sam wkleiłeś, a potem komentuj mowa o eksperymentach genetycznych akurat TP, popiera z tego co kojarzę in vitro, a samemu ks. chodzi o eksperymenty genetyczne wszelkiego typu np. klonowanie.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Kościół katolicki... Świństwo ale i tak wolę żyć w kraju w którym rządzi niż w kraju Muzułmańskim.
    A o in vitro większość księży wie tylko "ŻE JEST TO ZŁO I DZIEŁO SZATANA"! Myślicie że tak mi si.ę powiedziało? O nie. Ja wiem że tak myślą. I jeszcze mi ksiądz na religii udowadniał że inkwizycja nie zabijała ludzi tylko oddawała ich władzy świeckiej! Przecież to była wymówka, a ONI zabijali ludzi!
    Ksiądz tłumaczył mi też jak to chrześcijanie ratowali Indian!

    Boże widzisz a nie grzmisz?! (O ile istniejesz...)

    Albo Radio Maryja. Jakaś babcia ostatnio na antenie zaczęła wrzeszczeć że Żydzi to diabły (czy coś takiego) a ksiądz prowadzący nawet tego nie sprostował, tylko na koniec powiedział:
    -Dawajcie pieniądze na Radio, bo ksiądz Rydzyk ma kłopoty finansowe. To chyba znaczy że mu się Audi A8 już znudziło i chce sobie kupić coś "godnego księdza".
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    A o in vitro większość księży wie tylko "ŻE JEST TO ZŁO I DZIEŁO SZATANA"! Myślicie że tak mi si.ę powiedziało? O nie. Ja wiem że tak myślą.
    Wiesz bo... wiesz? Nie znam wielu księży, nie znam ich nawet na tylu wielu by móc wysnuwać jakieś ogólne wnioski o ich poziomie intelektualnym. Poza tym z ich punktu widzenie to to jest zło....

    I jeszcze mi ksiądz na religii udowadniał że inkwizycja nie zabijała ludzi tylko oddawała ich władzy świeckiej! Przecież to była wymówka
    która inkwizycja?

    a ONI zabijali ludzi!
    W tym rzecz, że oni tworzyli podstawę, ale nie zabijali
    Skala mordów dokonanych we współudziale przez instytucję jaką masz zapewne na myśli jest mocno przesadzona.

    Jakaś babcia ostatnio na antenie zaczęła wrzeszczeć że Żydzi to diabły (czy coś takiego) a ksiądz prowadzący nawet tego nie sprostował, tylko na koniec powiedział:
    Paranoicy i wariaci są wszędzie wystarczy wejść na youtube i zobaczyć żulików pitolących o pier*** bandzie decydentów etc. RM nie słucham więc nie oceniam.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  5. #5
    Witia
    Gość

    Re: Kościół Katolicki

    Kościół katolicki... Świństwo ale i tak wolę żyć w kraju w którym rządzi niż w kraju Muzułmańskim.
    Ja wolałbym żyć w kraju świeckim, w którym nikt nie będzie w miejscach publicznych propagował swoich wyznań i przekonań religijnych

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Kościół Katolicki

    Ja wolałbym żyć w kraju świeckim, w którym nikt nie będzie w miejscach publicznych propagował swoich wyznań i przekonań religijnych
    Ja wolałbym żyć w kraju, w którym ludzie są normalni i każdy ma gdzieś przekonania religijne innych ludzi. Nie ma ani przymusowej laicyzacji, ani innych pierdół.
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    166
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Boniek
    a ONI zabijali ludzi!
    .
    GROZA!

    Bo tak mówili w TV? Nawet Monthy Python pokazywał kapłanów inkwizycji jako raczej miłych panów (których nikt się nie spodziewał!) Radzę zaznajomić się z historią tej organizacji a potem się wypowiadać na jej temat.

    edit: A o swoich marzeniach to ja już nie będę pisał

  8. #8
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    nie chce decydować a jedynie wpływać na Twoje wybory. To tak jak z demokracją - każdy ma prawo wypowiedzieć, się na każdy temat To nie GW i jej teksty o tym, że niektórzy są równiejsi mają prawo się wypowiedzieć - maja. zatem z tego prawa korzystają, Ty tez. Ciechan miodowy tez
    wybór ma się zawsze. niech i uznają, że in vitro to grzech- spoko, ale co z pozostałymi obywatelami? dlaczego mają podlegać karze wymierzanej przez panstwo?

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Wiesz glaca, satanizm w pewnych przypadkach uznaje zabójstwo za normalne, to nie znaczy, żeby zdepenalizować takowe dla nich bo w końcu czemu "inni mają decydować". Są pewne wartości, które trzeba otoczyć ochroną prawną państwa. Nie mówię, że jest to konkretnie in vitro, bo za mało wiem na temat tego zabiegu, ale tłumaczenie, że ma być legalne, bo Kościół mówi, że jest złe, jest trochę dziwne.

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    wybór ma się zawsze. niech i uznają, że in vitro to grzech- spoko, ale co z pozostałymi obywatelami? dlaczego mają podlegać karze wymierzanej przez panstwo?
    Bo żyjemy w demokracji i jeśli większość uzna coś za słuszne (np prawo) to w demokracji to obowiązuje? Patrz przykład ostatnich działań Szwajcarii.
    Nie oceniam tego, tak po prostu jest w demokracji (czy tez powinno być).
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

Strona 1 z 230 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •