Strona 2 z 230 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2294

Wątek: Kościół Katolicki

  1. #11
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Bardziej niż "naciski" Kościoła oskarżyłbym polityków za wiernopoddańczy stosunek wobec wszelkiego lobby - kościelnego, lewicowego, farmaceutycznego (tu ostatnio pewne sukcesy), ekologicznego etc.
    Najpierw więc obwiniałbym polityków (i wyborców którzy takich "wybrańców narodu" dopuścili do rządów) dopiero potem wszystkich innych.
    To nie jest nic dziwnego, że określona instytucja chce wpływać na władzę - sam gdybym prowadził prężne przedsiębiorstwo bym wywierał naciski. Tak było, jest i będzie. Ale to słabość polityków sprawia, że uginają się pod namowami różnych grup interesów. A dlaczego Kościołowi najbardziej się dostaje, a nie firmom farmaceutycznym czy naftowym, o których cicho-sza? Widocznie tak duża instytucja nie może się skutecznie ukrywać. Albo jej potęga jest tylko mitologiczna. Oczywiście jako kapitalista nic nie mam do szefów koncernów. Za to od polityków wymaga się czegoś więcej. Tzw. dziś patriotyzmu - ale to nie działa. Potrzeba, by politycy byli nacjonalistami. Ale nacjonalizm media mylą z szowinizmem. No ale ludzi się nie zmieni, testów na "patriotyzm" też chyba nie ma sensu wprowadzać. Co więc należy? Pogodzić się z tym. Tak jak liberałowie muszą się pogodzić z tym, że "złote lata" kapitalizmu XIX i początku XX wieku na parytecie złota już nie wrócą - tak i wszelkiej maści ideolodzy winni się pogodzić z pewnymi faktami. Fakty są takie, że Kościół dogorywa, chociaż wciąż pokazuje pazurki i się broni, jak przystało na porządną instytucję z tradycjami. A swoją laickość to wprowadzicie tylko wraz z powrotem komunizmu, bowiem inaczej miejsce katolików zajmą inne religie - np. islam. Zresztą przecież i dziś uniewinnia się osoby dopuszczające się przemocy na żonie w tak "laickich" państwach jak Niemcy czy Anglia. Na jakiej podstawie? Na prawie szariatu. I sądy tamtych krajów to uznają. No, ale lepiej walczyć z krzyżami w szkołach, z "czarnymi" i ze wszechmocną władzą Watykanu aniżeli bronić tych podstawowych wartości, których religia chrześcijańska nie neguje, a które są łamane na zachodzie.
    Szukasz winnych? Szukaj ich w tych, którzy głosują. Nie idź na łatwiznę, by obwiniać za wszelkie zło tych "innych" - religię, instytucje religijne, firmy, koncerny etc. Zło tkwi w samym człowieku, a jak na razie wyborów się nie fałszuje. Jeszcze?
    Ile dobrego byście zrobili gdyby zamiast pisać swoje wypociny na forum w celu najeżdżania na Kościół nawracalibyście trzódkę, by głosowała na tych polityków, którzy was nie wydymają! Ale to wymaga odwagi. Ja jej nie mam, ale to nie ja tu najgłośniej nawołuję "do zmian".
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  2. #12
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    niech ktoś usunie stąd Gorbaczowa.
    wstydź się Furiusz... karmić trolla

    mistrzu te prawa naturalne zapisane są także w rożnego rodzaju deklaracjach etc, zatem nie tylko papież.
    zaraz, chwylunia. "naturalne i boskie" tez po drugie jakie to niby te prawa naturalne i w jakich deklaracjach zostały zapisane "Prawa naturalne" to jest tylko konstrukt myślowy. Nie ma odwiecznych boskich czy naturalnych praw regulujących życie społeczne, które czytamy z mchu albo chemtrailsów. Więc niech kolega biskup sp...ada ze swoim wciskaniem kitu o boskich i naturalnych prawach, które są ponad prawem danego kraju itp. See my point?

    Myśl potem pisz. Będzie lepiej.
    katolicka broszura będzie rozpatrywać zgodność takiej metody pod względem zgodności z nauka kościoła to oczywiste, buddyjska pod względem nauk Buddy itd. coś w tym nowego? Socjalistyczna pod względem zgodności metody in vitro z nauka socjalizmu itd etc itp. {Po chorobę używać określeń, emocjonalnych, obraźliwych wręcz? Po to by od razu uszeregować coś i nawet nie zastanawiać się jedynie nienawidzić?
    protekcjonalnie karzesz komus myslec, a sam z sadzeniem podobnych baboli nie nasz problemu. nieladnie. To, że sobie rozpatruje zgodność to mnie malo obchodzi. Ciemnogród to ciemnogród, a propozycja karania za stosowanie metody in vitro (kara wiezenia do lat trzech) to jest już ciemnogród spotykający ku**stwo i bandę s***synów.


    Poczytaj trzy razy to co sam wkleiłeś, a potem komentuj mowa o eksperymentach genetycznych akurat TP, popiera z tego co kojarzę in vitro, a samemu ks. chodzi o eksperymenty genetyczne wszelkiego typu np. klonowanie.
    i dlatego właśnie ten postępowy TP staje w jednym rzędzie z Niedzielą, Gościem Niedzielnym i innym szitem?
    Przybij piątke księżę Boniecki!
    samo wrzucanie in vitro do jednego wora z jakimis 'esperymentami genetycznymi" to, delikatnie piszac, wyraz grubej ignorancji. a ignorant powienien raczje unikac autorytatywnych oswiadczen, bo zwyczajnie naraza sie na smiesznosc.

  3. #13
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    zaraz, chwylunia. "naturalne i boskie" tez po drugie jakie to niby te prawa naturalne i w jakich deklaracjach zostały zapisane
    Objaśni to być może cytat z wikipedia.pl teraz rozumiesz co kryje się za prawami naturalnymi?

    Prawa człowieka to pojęcie reprezentujące koncepcję, według której każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, wynikające z godności człowieka, które są niezbywalne (nie można się ich zrzec), nienaruszalne (istnieją niezależnie od władzy i nie mogą być przez nią regulowane), naturalne

    tutaj jeszcze garść linków, zajrzyj

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury
    http://www.kns.gower.pl/filozofia/prawo_naturalne.htm

    Panimaju teraz?

    To, że sobie rozpatruje zgodność to mnie malo obchodzi
    to o co ten szum wywołujesz, skoro to Cię nie obchodzi?

    Ciemnogród to ciemnogród
    Socjalizm=komunizm=gułag, pasuje Ci taki tok myślenia? Nie? to po co obrażasz innych a bo to ciemnogród...

    propozycja karania za stosowanie metody in vitro (kara wiezenia do lat trzech) to jest już ciemnogród
    To propozycja wprowadzenia zmiany regulacji prawnych taka sama jak każda inna. Jak ktos zaproponuje karalność komunizmu to tez będzie to propozycja zmian w prawie karnym etc itp itd. Mozna i trzeba nawet ją różnie oceniać, ale nie zmienia to faktu - to demokratyczna propozycja.

    i dlatego właśnie ten postępowy TP staje w jednym rzędzie z Niedzielą, Gościem Niedzielnym i innym szitem?
    nie wiem, czemu i nie interesuje mnie to, ocenę gazety wziąłem z GW, sprzed trzech czy czterech miesięcy. Nie bierzesz pod uwagę tego, że może akurat w tej kwestii ich linie są zgodne?

    samo wrzucanie in vitro do jednego wora z jakimis 'esperymentami genetycznymi" to, delikatnie piszac, wyraz grubej ignorancji. a ignorant powienien raczje unikac autorytatywnych oswiadczen, bo zwyczajnie naraza sie na smiesznosc.
    No to niech będzie śmieszny. mnie śmieszna teksty Sierakowskiego który pisze cytuję : "Manifest komunistyczny to dzieło uważane za jedno z najpiękniejszych w literaturze", koniec cytatu. Rozbawiło mnie ono setnie. Wykazuje w tekście pt łapać i wsadzać marksistów z Rzecz, ignorancję ale to demokracja i nie mam zamiaru mu tego zabronić, ba nawet przeczytałem jego argumentację by wiedzieć o czym pisze i nie śmiać się tylko dlatego, ze on ignorant, ciemnogórd etc a ja geniusz. Takie są prawa demokracji, ze każdy może (czy tez powinien) wypowiedzieć się otwarcie, nawet jeśli nie ma nic mądrego do powiedzenia.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #14
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    to o co ten szum wywołujesz, skoro to Cię nie obchodzi?
    Nie obchodzi mnie zupełnie jaka ustawa jest zgodna/niezgodna z nauką KRK, pisałem o żałosnej argumentacji biskupały, która jest wprost ze średniowiecza.
    Socjalizm=komunizm=gułag, pasuje Ci taki tok myślenia? Nie? to po co obrażasz innych a bo to ciemnogród...
    Twój pogląd, wali mnie on. I mnie nie obraża, ciekawe za to, że ciemnogród zawsze obraża katoli.
    To propozycja wprowadzenia zmiany regulacji prawnych taka sama jak każda inna. Jak ktos zaproponuje karalność komunizmu to tez będzie to propozycja zmian w prawie karnym etc itp itd. Mozna i trzeba nawet ją różnie oceniać, ale nie zmienia to faktu - to demokratyczna propozycja.
    No i ja ją oceniam. Czy ja coś pisałem, że ta propozycja jest niedemokratyczna or whatever? Może dyskutuj ze mną a nie ze swoimi projekcjami?
    prawa naturalne?

    niesmiertelny Carlin pasuje idealnie:
    http://www.youtube.com/watch?v=kR5S1EW0wxk
    no wlasnie. sami sobie wymyslilismy te prawa i kierujemy je tylko do naszego gatunku, wiec prosze, nie wpieprzajcie tam slowa naturalne, szczegolnie w domysle prawa boskiego.
    i reszta:
    Objaśni to być może cytat z wikipedia.pl teraz rozumiesz co kryje się za prawami naturalnymi?

    Prawa człowieka to pojęcie reprezentujące koncepcję, według której każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, wynikające z godności człowieka, które są niezbywalne (nie można się ich zrzec), nienaruszalne (istnieją niezależnie od władzy i nie mogą być przez nią regulowane), naturalne

    tutaj jeszcze garść linków, zajrzyj

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury
    http://www.kns.gower.pl/filozofia/prawo_naturalne.htm

    Panimaju teraz?
    rozumiem, ze to taki wysublimowany zart, kiedy zapodajesz linka (cioca wiki) gdzie koncepcji prawa naturalnego (notabene nie bardzo czaje, co rozumiesz przez pluralis, tj. "prawa naturalne", ale **uj z tym) jest plus z dziesiec sugerujac jednoczesnie, ze cos tam sie wyraznie ma komus klarowac w jedynej slusznej linii. otoz sie nie klaruje, nawet gdybys wkleil 100 pomocniczych linkow o katolickiej nauce spolecznej. koncepcja prawa naturalnego nie jest i nigdy nie byla tozsama z ta doktryna, a posugiwanie sie nia przez hierarchow sluzy tylko i wylacznie przedstawianiu swoich argumentow jako rzekomo dezdyskusyjnych. na szczescie daremny trud.

    wiec nie, nie panimaju. pozatym nie wskazales zadnych deklaracji odnoszacych sie do praw "boskich". i ide o zaklad, ze po prostu nie jestes w stanie ich wskazac. no chyba, ze masz na mysli deklaracje z portaliku kns, ale wybitnie jest on subiektywnie obciazony, nieprawdaz? owe prawa sprowadzają sie do nieweryfikowalnych tez, ze "natura" i jej prawa sa nadnaturalnego pochodzenia... poza tym księżule mogliby w końcu wyczaić, że nie ma czegoś takiego jak "prawo naturalne" w ich rozumieniu - tzn. jakiegoś *autocenzura* kodeksu, który zstąpił na ludzi z nieba i jest dla wszystkich równie uniwersalny co absolutny. nie bardzo rozumiem, co też w tym kodeksie mogłoby być zapisane (jakoś konkretnych punktów nie podają), skoro okłada się nim zarówno zwolenników antykoncepcji jak i in vitro, i jeszcze pewnie wielu innych.

    No to niech będzie śmieszny. mnie śmieszna teksty Sierakowskiego [...].
    a co mnie obchodzi celebryta sierakowski. mowa jest o dyrdymalach purpuratow i moze tego tematu sie trzymajmy - utozsamianie in vitro z eksperymentami genetycznymi to po prostu idiotyzm. w dodatku okrutny idiotyzm.

  5. #15
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Glaca: słusznie!

    prawa naturalne zostały paradoksalnie "domyślone" i są jednak mimo wszystko prawami "kulturalnymi". Może nazwiemy je bardziej "cywilizacyjnymi". Weźmy pierwsze z brzegu: mam prawo do życia, a natura praw I generacji nie pozwala się go zrzec na rzecz innej osoby. Czyli działam przeciwko tym prawom, kiedy poświęcam np. swoje ciało by wyżywić swoją rodzinę?

    Poza tym co to za naturalne prawa skoro obejmują jeden gatunek?

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    @Glaca: kurde, widać żeś inteligentny człek, ale czasem się zapędzasz w tym buncie/nonkonformizmie/kontrkulturowości (sam nie wiem jak to określić ). Mówisz, żesmy sobie wymyślili prawo naturalne. No dobra ale podobnie rzecz się ma z jakimkolwiek prawem, od Kodeksu Karnego, przez zasady ruchu drogowego, aż do Konstytucji.

  7. #17
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Hehe co tu niektórzy wypisują to aż płakać się chce ze śmiechu

    poza tym księżule mogliby w końcu wyczaić, że nie ma czegoś takiego jak "prawo naturalne" w ich rozumieniu - tzn. jakiegoś przejebanego kodeksu, który zstąpił na ludzi z nieba i jest dla wszystkich równie uniwersalny co absolutny.
    Prawo naturalne nigdy nie potrzebowało i nigdy nie będzie potrzebowało prawa spisanego jak każdy inny akt normatywny.
    Społeczeństwo dawno temu wykształciło normy postępowania ( ubi societas, ibi ius ). Bardzo proste to zrozumieć dlaczego nazywamy to prawem naturalnym. Nie potrzebujemy żadnych jego kodyfikacji, a mimo to żyjemy wg niego. Generalna zasada opiera się na idei dobra i nakazu: "należy czynić dobro".

    no wlasnie. sami sobie wymyslilismy te prawa i kierujemy je tylko do naszego gatunku, wiec prosze, nie wpieprzajcie tam slowa naturalne, szczegolnie w domysle prawa boskiego.
    Bzdura. Starożytni Rzymianie rozumieli, że prawo naturalne dotyczy nie tylko rodzaju ludzkiego.

    Wybitni prawnicy rzymscy – Gaius oraz Domicjusz Ulpian – przyczynili się do utrwalenia terminów „ius naturale” i „ius gentium”. Od Ulpiana (doradcy Aleksandra Severa) utrwalił się zapożyczony od Gaiusa (autora Institutiones) podział prawa na: „ius naturale”, „ius gentium”, „ius civile”, który został wcielony do Digestów Justyniana, wraz ze słynną definicją prawa naturalnego: „Prawem natury jest to, o czym natura poucza wszystko, co żyje: prawo to bowiem nie jest właściwe tylko rodzajowi ludzkiemu, lecz wszystkiemu, co żyje [czy to w niebie] czy to na ziemi, czy temu, co rodzi się w morzu, i dla ptaków także jest czymś wspólnym. Stąd pochodzi mężczyzny i kobiety zjednoczenie, które nazywamy małżeństwem; stąd też rodzenie dzieci i ich wychowanie: widzimy, że i inne zwierzęta, także dzikie podlegają doświadczeniu tego prawa” („Ius naturale est, quod natura omnia animalia docuit; nam ius istud non humani generis proprium, sed omnium animalium [quae in caelo], quae in terra atque in mari nascuntur, avium quoque commune est. Hinc descendit maris ac feminae coniunctio, quam nos matrimonium appellamus, hinc liberorurum procreatio, hinc educatio: videmus enim cetera animalia, feras etiam, istius iuris peritia censeri” (D. Iustiniani Sacratissimi principis institutionum, II, Prooemium)

    IUS - w tradycji prawa rzymskiego: ogół norm prawnych (prawa publicznego i prywatnego) oraz uprawnienia przysługujące komuś. Etymologia słowa „ius” nie jest do końca wyjaśniona (podobnie jak terminu „lex”); pierwotnie miał charakter religijny, choć z czasem oddzielono i. od „fas” – prawa boskiego; termin „ius” wywodzi się niekiedy od „Iovis”, głównego bóstwa Rzymian (yos – zbawienie, szczęście); w łac. ludowej słowo „ius” znaczyło: „pasować”, „odpowiadać czemuś wielkością”, „dostosować”, „dorównać („dicuntur enim vulgariter ea quae adaequantur iustari”); w języku ludowym „podlegać ius” (iustari) znaczyło być dostosowywanym, domierzanym, dorównywanym.

    W okresie klasycznym (Celsus) zdefiniowano ius jako „Ius est ars boni et equi” –sztuka stosowania tego, co dobre i słuszne. Akcent położono na moralność prawa (realizację dobra), jego powinność i cnotę roztropności (autorytet) jako jego źródło. Stąd prawo w sensie ius łączono z uprawnieniem (sprawiedliwością). Podmiotem uprawnień może być zarówno jednostka ludzka, jak i – w szerszym znaczeniu – inne podmioty stosunków społecznych, ale na podstawie prawa stanowionego (lex) lub uznanego przez władze świeckie (ius civile) lub władze kościelne (ius canonicum – od średniowiecza). Ius podkreśla egzystencjalny (powinnościowy) charakter treści normy prawnej. W teorii prawa rozróżniono ius cogens – przepisy bezwzględnie obowiązujące, oraz ius dispositivum – przepisy względnie obowiązujące.

    Tomasz z Akwinu napisał: „Nomen ius primo impositum est ad significandam ipsam rem iustam, postmodum autem derivatum est ad artem, qua cognoscitur quid sit iustum” („Nazwa ius oznacza po pierwsze samą rzecz prawą-sprawiedliwą, a następnie została przeniesiona na sztukę poznawania tego, co jest prawe-sprawiedliwe”). Ius oznacza więc prawo jako postępowanie zgodne ze sprawiedliwością („ius sive iustum est aliquod opus” – tamże), w odróżnieniu od lex, które oznacza regułę prawną wiążącą człowieka w jego postępowaniu.

    A moderator powinien zwrócić chyba uwagę "glacowi". To chyba nie pierwszy raz jak używa niestosownych wyrażeń.

    To mój jedyny post w tym temacie. Możecie jeździć po katolach. Wyżyjcie się do woli

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  8. #18
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    W okresie klasycznym (Celsus) zdefiniowano ius jako „ars boni ac recti”
    jedna uwaga - to szło "ius est ars boni et aequi"

  9. #19
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Zasada: "należy czynić dobro" - będzie sprowadzała się do kilku kręgów kulturowych (dominujących obecnie) i oczywiście do rodzaju ludzkiego.

    Prawo naturalne być może należy jednak postrzegać szerzej. Być możem słowami-kluczami powinny być pojęcia "instynktu" i "przetrwania". Instynkt to narzędzie w które każde stworzenie wyposaża właśnie natura.

    Aha - ciężko sprowadzać tę rozmowę do przepychanki na linii ateizm - religia. Moim zdaniem to znacznie szerszy problem.

  10. #20
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Demand
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    W okresie klasycznym (Celsus) zdefiniowano ius jako „ars boni ac recti”
    jedna uwaga - to szło "ius est ars boni et aequi"
    omg, już poprawiam dzięki

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

Strona 2 z 230 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •