Strona 4 z 230 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 2294

Wątek: Kościół Katolicki

  1. #31
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Odwiedzam to forum już tak ponad dwa lata ale wciąż nie przestaje mnie ono zadziwiać. Ja dotychczas uważałem Glacę za człowieka inteligentnego, potrafiącego logicznie i kulturalnie uzasadnić swoje poglądy. Te kilka postów przekonało mnie, że bardzo się myliłem.
    Pomijam fakt, że Glacy nikt nie każe postępować według nauki Kościoła Katolickiego, ewentualnie zwracać jakąkolwiek uwagę na słowa hierarchów Kościoła. Wydaje się jednak, że irytuje Go nawet to, że Kościół o swoim zdaniu choćby piśnie. Cóż tam fakt, że żyjemy w kraju oficjalnie demokratycznym, cóż, że Kościół ma określone zdanie na kwestie społeczne, że do tej instytucji przyznaje się 89% Polaków (za wikipedią), wiec w konsekwencji do tego zdania chyba też.
    Kościół zdanie wyraził bo w demokratycznym kraju może to robić. Lecz niektórzy wolą postawę "Moja prawda jest najmojsza i tylko moja prawda jest prawdziwa".
    Co do samego in vitro. W tej kwestii się nie wypowiem bo mam o niej zbyt małą wiedzę.
    "Aut vincere, aut mori"

  2. #32
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    w takich kwestiach jak narzucanie swojego zdania innymi przy pomocy aparatu panstwa i grożenie więzieniem tym co mają inne zdanie niż Kosciół, wyłazi ze mnie taka podła nonkonformistyczna świnia
    (inni reagują tak w przypadku PO lub Unii, to i ja chyba mogę?)

  3. #33
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    w takich kwestiach jak narzucanie swojego zdania innymi przy pomocy aparatu panstwa i grożenie więzieniem tym co mają inne zdanie
    Glaca a gdzie Ty to widzisz w tekście od którego zacząłeś dyskusję? Tam tego nie ma no ale każdy zobaczy co chce zobaczyć, widać wszędzie chcesz widzieć zły KK włażący na twoja wolność, swoją wolnością.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #34
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Broszura ocenia projekty ustaw o in vitro pod kątem zgodności z nauką Kościoła.

    Za w pełni zgodny uznano (odrzucony już w pierwszym głosowaniu, ale wniesiony ponownie przez grupę posłów) obywatelski projekt komitetu Contra in Vitro zakazujący tej metody i czyniący z niej przestępstwo z karą do trzech lat więzienia.
    na szczescie cała sprawa już mnie mniej bulwersuje niż podczas pisania i zakladania tego tematu... nie można oszołomów traktować poważnie i tracić nerwy ;]

  5. #35
    Chłop Awatar Gajusz Feniusz
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Po pierwsze to naturalne, że ludzie podchodzą do wszystkiego w sposób najpierw emocjonalny, potem racjonalny. Nie ma co się dziwić, że glaca się wqurzył - mi też się ciśnienie podniosło podczas czytania tego tekstu. To jak zareagujemy na coś, jest zależne od naszego nastroju. Gdy masz dobry nastrój i widzisz kogoś kogo nie lubisz to olejesz go. Jednak gdy masz kiepski humor i go widzisz to nastrój się pogorszy. To całkowicie naturalne.

    A po drugie to Kakashi mógłby się nauczyć abstrahowania informacji istotnych od nieistotnych, gdy o czymś pisze na forum.

    Co mogę napisać w sprawie samego tematu? No cóż, katolicy robią co uważają za słuszne. I są w tym cholernie uparci. A że to słuszne nie jest to już inna historia.
    Jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to milcz!!!

    "Wszyscy ludzie kłamią" - House MD.

    "Podział na humanistów i ścisłowców wymyślili ci pierwsi, by usprawiedliwić swą niewiedzę" - nie wiem czyje to ale w pełni się zgadzam.

  6. #36
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Boniek
    Albo Radio Maryja. Jakaś babcia ostatnio na antenie zaczęła wrzeszczeć że Żydzi to diabły (czy coś takiego) a ksiądz prowadzący nawet tego nie sprostował, tylko na koniec powiedział:
    -Dawajcie pieniądze na Radio, bo ksiądz Rydzyk ma kłopoty finansowe. To chyba znaczy że mu się Audi A8 już znudziło i chce sobie kupić coś "godnego księdza".
    Słyszałeś to?

    Pamiętam siebie kilka lat temu - Radio Maryja było dla mnie mafią. Nie miałem cienia wątpliwości, że to organizacja antysemicka, wyłudzająca pieniądze itp. Zacząłem jednak korzystać z Internetu i takich źródeł informacji, które dostarczają jakieś fakty. Krążył link do strony z "nazistowskimi tekstami" z RM. Umocnił mnie w moich przekonaniach. Potem pojawiło się zrobione przez kogoś sprostowanie do tego. Fakty były bezlitosne - jeśli chodzi o prowadzących, to wszystkie teksty były przekręcone, a nawet wymyślone. "Pewnie było ich dużo więcej, prawdziwych" - myślałem, gdy zacząłem natrafiać na kolejne linki. Szok! Po pewnym czasie przekonałem się, że również opowiastka o maybachu jest nieprawdziwa. Potem było jeszcze lepiej - na yt natrafiłem na audycję, którą Rydzyk przerwał, by zlinczować słuchacza-antysemitę!!! Przesłuchałem potem wszystko z RM, co było na YT i przez pewien czas oglądałem często telewizję Trwam. Było to niedawno - podczas wyborów w Niemczech. Dla porównania: na TVNie któryś z pseudo-dziennikarzyn zrobił typowy dla tej stacji materiał o debacie Merkel vs. lider SPD, próbując mieszać jakieś nieistotne ciekawostki z nieudaną ironią. Na stacji "nazistów od Rydzyka" debata była elegancko opisana - przebieg, poruszane wątki, odczucia Niemców, co z tego wyniknie itp.

    Oczywiście, mimo to nie przepadam za RM i zdaję mi się, że należy je porównać do GW - dwa media trafiająca w różne grupy odbiorców (czy rzeczywiście są tak różne to nie wiem, ale jak to bywa ze zwolennikami różnych odcieni lewicy - nienawidzą się) i pozwalające sobie na, nierzadko, obrzydliwe zagrania w celu utrzymania u swoich popleczników poczucia zagrożenia ze strony tych drugich. To taki klasyczny przykład robienia idiotów z własnych żywicieli: http://www.youtube.com/watch?v=tjdqa0I4jRk

    Ale sprawa wygląda naprawdę fatalnie - znam kilka osób, które pomimo zapoznania się z powyższym linkiem, nadal sprawę widzi tak, jak opisywały ją GW, TVN, ŻW.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  7. #37
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Feniusz

    A po drugie to Kakashi mógłby się nauczyć abstrahowania informacji istotnych od nieistotnych, gdy o czymś pisze na forum.

    Tzn? Boli Cię coś?

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  8. #38
    Chłop Awatar Gajusz Feniusz
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Tzn? Boli Cię coś?
    Tak, głowa gdy czytam co napisałeś. Po prostu pisz bardziej na temat i trzymaj się go. Odpuść sobie niepotrzebne dygresje.
    Jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to milcz!!!

    "Wszyscy ludzie kłamią" - House MD.

    "Podział na humanistów i ścisłowców wymyślili ci pierwsi, by usprawiedliwić swą niewiedzę" - nie wiem czyje to ale w pełni się zgadzam.

  9. #39
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Feniusz
    Tzn? Boli Cię coś?
    Tak, głowa gdy czytam co napisałeś. Po prostu pisz bardziej na temat i trzymaj się go. Odpuść sobie niepotrzebne dygresje.
    Offtop? Wielka mi sprawa. Nic nadzwyczajnego. Poza tym nie ja zacząłem temat o prawie naturalnym. Tylko wyprostowałem kilka bzdur.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  10. #40
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Tak, głowa gdy czytam co napisałeś. Po prostu pisz bardziej na temat i trzymaj się go. Odpuść sobie niepotrzebne dygresje.
    Powiedział człowiek który sam zaczął dygresję i zszedł z tematu, nie ma to jak hipokryzja, ulubiona cecha ludzkości.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

Strona 4 z 230 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •