Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Dyskusja o mapach do Total War: Arena

  1. #1
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach

    Dyskusja o mapach do Total War: Arena

    Nie miałem jeszcze okazji zagrać na nowej mapie Germania ale z chęcią poznam Waszą opinię.

    Jak Wam się podoba ta mapa? Faktycznie jest mocno zalesiona? Są drogi? Jak ze wzgórzami i wieżami?
    Ostatnio edytowane przez mackoff ; 10-07-2015 o 17:16
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  2. #2
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Na pierwszy rzut oka, mapa wygląda fajnie. Lasy, wzgórza, mury, rzeki i wieże w strategicznych miejscach dają dużo taktycznych możliwości, ale po rozegraniu kilku bitew, doszedłem do wniosku, że w obecnej wersji gry i przy inteligencji większości graczy, o zwycięstwie decyduje to kto komu szybciej bazę przejmie. Wszyscy lecą na pałę do przodu i z powodu ograniczonej widoczności i wielkości mapy, większość mija się z przeciwnikiem i biegnie zajmować bazę.

  3. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zaś przeciwnik wbija pale na wejściach, ustawia skorpiony i masakruje wszystko co próbuje podejść.



  4. #4
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Grałem jedną bitwę, z perspektywy obozu barbarzyńców. Tak jak napisał Wybo - na pierwszy rzut oka mapa wydaje się być ekscytująca. Dużo przestrzeni do walki, ogromne zróżnicowanie (lasy, polanki, mosty, rzeczki, małe wzniesienia i wąwozy). W praktyce - ponownie jak napisał Wybo - bez zgranej drużyny jest totalna improwizacja, bez ładu i składu. Bardzo duże pole działania dla kawalerii z racji wielkości mapy. A na koniec jest obóz świetnie ufortyfikowany i przy 2-3 ogarniętych graczach - łatwy do obrony (2-3 małe wyłomy w murach, łatwe do zastawienia palikami, a poza tym wzniesienia z tyłu obozu idealne dla łuków i proc). Na ten moment wydaje się, że najsensowniej po prostu kampić w swoim obozie.

    Mapa może być świetna na drużynowe 10/10. Na chwilę obecną nie za bardzo się nadaje.

  5. #5
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    CA stworzyło potwora, druga bitwa jaką na tej mapie zagrałem i już 3 nobkom tak się ta baza spodobała że postanowili z niej nie wychodzić przez całą bitwę i pozwolić pozostałej 7 zginąć na froncie w nierównej walce. Jeszcze te mury przy bazie można wybaczyć bo tuż przy nich są górki na których można ustawić łuczników i mieć w miarę równą wymianę ognia. Ale jeśli przeciwnik dotarł pod twoja bazę to drużyna, która na to pozwoliła powinna być ukarana a nie nagradzana murami. I tak w mojej pierwszej bitwie zacząłem na lewej flance, zepchnąłem wroga za rzekę i tam kontynuowałem pościg. Ścigałem go całą mapę aż do prawej flanki i potem do bazy. WSZYSCY uciekali do tyłu jak tylko zaczęli lekko przegrywać i potem mega kampa za murami. Na szczęście miałem ogarniętych kolegów w kompanii i razem tą obronę rozmontowaliśmy.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wiesz, to nie tylko na tej mapie (Germanii) wróg może się skryć w obozie i campić. Tu kłania się teraz również mapa Termopile, w której obóz jest ze wszystkich stron obrąbany palami.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Wiem, ale rozmawiamy o Germanii. Poza tym na Termopilach można jeszcze od tyłu wjechać z górki na bazę i fajnie wykorzystać las.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  8. #8
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Nic nie stoi na przeszkodzie rozmawiać o wszystkich mapach, wystarczy zmiana nazwy tematu.



  9. #9
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Zrobione - Samick słusznie, taki temat się przyda.

    Aby nie było offtopu to czy ktoś może wrzucić jakieś screeny tej mapy plus najlepiej widok taktyczny?

    Nie możemy zapominać że część użytkowników nie ma dostępu do Areny a być może chciałoby zobaczyć/zapoznać się.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  10. #10
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=kwwxIM350_8
    Rubikon nadchodzi. Nowa mapa już 24 września.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •