Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 180

Wątek: MG

  1. #21
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    "Nigdy nie wysunąłeś takiej propozycji"
    Bezczelne kłamstwo bądź konsekwencja porządkowania skrzynki. Życzliwie zakładam to drugie. Wszelako, nie mogę tego udowodnić, gdyż zrezygnowałem z opcji archiwizowania wiadomości wysłanych.

    "
    Trzymanie kupców w armii, żeby przeciwnik nie mógł podjąć wobec nich żadnej akcji "
    Oczywiście, że jest to dopuszczalne. Zgodne z regulaminem i uzasadnione strategicznymi możliwościami, które pozwalają na podobną grę tylko w ściśle określonych warunkach. Utrzymując nieaktywizowanych kupców, uniemożliwiam swobodne zagospodarowanie zyskownych rynków w okolicach moich sił zbrojnych i miast.


  2. #22
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Jest również możliwość ustawienia na zasobie handlowym jednego oddziału wraz z 20 kupcami i każdy z nich będzie generował dochód, a ruszyć ich się nie będzie w żaden sposób dało. Chyba że wojskiem. To też jest Twoim zdaniem fair, bo regulamin tego nie zabrania?
    Nie pomagam na pw

  3. #23
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Jest również możliwość ustawienia na zasobie handlowym jednego oddziału wraz z 20 kupcami i każdy z nich będzie generował dochód, a ruszyć ich się nie będzie w żaden sposób dało. Chyba że wojskiem. To też jest Twoim zdaniem fair, bo regulamin tego nie zabrania?

    e) Zakaz używania tzw. „armii kupieckich” lub „fortów kupieckich” czyli tworzenie fortu lub postawienie armii na surowcu tak by na jednym surowcu mogło działać nawet do 20 kupców.

    Nie rozumiem tego histerycznego napięcia. Nie sądziłem, że wywoła to takie reperkusje ( zakładając pewną irytacje z twojej strony ). Dbam o swoje interesy, i w tym celu będę stosował dowolną - legalną politykę. Wkroczyłeś do Aleppo, ja przypuściłem odwet, rekwirując 3 tyś. florenów twoim kupcom i ich eliminując. Tak nawiasem, jeden z moich handlarzy - pokrak finansowych, pozostał na surowcu.

    Paradoksalnie taka forma konkurencji jest uczciwa, przeciwnie do konwencjonalnej aktywności kupca. Mając na uwadze, możliwość wyeliminowania konkurencji, mechanizmem szybkiego zapisu.
    Tutaj elementami rywalizacji są, zaplecze ekonomiczne - możliwość płynnej rekrutacji, militaryzacja - asekuracja, błyskotliwe pozycjonowanie czy czynnik nieopłacalności akcji.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 28-09-2015 o 18:22

  4. #24
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Rafi, mam nadzieję że twoja nieświadomość istnienia nowych zasad (w sprawie tych szemranych "faktorii handlowych") nie sprawiła że się do nich nie zastosowałeś. Jeśli tak to MG chyba będzie musiał coś z tym zrobić :p

  5. #25
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Nie, nie robiłem tak. Aczkolwiek czy gdybym w "armii kupieckiej" miał zaledwie jednego kupca, czy byłoby to sprzeczne z ideą, która zakazuje tych praktyk?
    Nie pomagam na pw

  6. #26
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Przykra sprawa Rafi, ale nie pomogę w obu kwestiach.
    Ten "drewniany zamek" w zasadzie Joopitera oznacza także kamienny gród. Po prostu pierwszy poziom zamku.
    Nie mogę też niczego zrobić z kupcami. Tak bardzo szczegółowy nam wyszedł ten przepis, że nie mogę go nagiąć do tej sytuacji. Kupcy nie stoją na surowcu.

  7. #27
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Kupcy mogą być tak w armiach poza surowcami/towarami, jak w miastach - gdzie są rekrutowani. Wyobrażasz sobie reżim natychmiastowego ich wysyłania do akcji? Kiedy jest to np. nieuzasadnione lokalna sytuacją.
    Nie, nie robiłem tak. Aczkolwiek czy gdybym w "armii kupieckiej" miał zaledwie jednego kupca, czy byłoby to sprzeczne z ideą, która zakazuje tych praktyk?
    Taka dywagacja nie ma zastosowania, do istoty sporu. Z żadną bowiem armią kupiecką nie mamy do czynienia.

  8. #28
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    No, akurat w mieście można kupca przejąć.

  9. #29
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Z zamkiem definitywnie się nie mogę zgodzić, ponieważ osada, którą zdobył Matisek była na drugim poziomie.
    Pierwszy poziom zamku to "Gród", a ulepszenie możliwe do wybudowania jako standardowa budowla to "Drewniany Zamek".
    Drugi poziom zamku to jest natomiast "Kamienny Gród" i ja tam właśnie taki już miałem. Co prawda nie wybudowałem ulepszenia czyli "Zamku", ale jeśli mówimy właśnie o poziomach to ta osada była już na drugim, a nie pierwszym poziomie rozwoju.
    Nie pomagam na pw

  10. #30
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    W jaki sposób? Szpiegiem, zdobywając wcześniej informacje o jego biesiadowaniu w danej osadzie? Sprawdziłem na szybko, i nie było to możliwe. hmm

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •