Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: The Italian Wars

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    The Italian Wars


    Modyfikacja ta przenosi do okresu wojen włoskich 1494-1559. Mod koncentruje się na ziemiach Italii, w tym Adriatyku i Alp. Ma mnóstwo skryptów, które możemy sobie włączyć, by umilić grę. Do tego mamy dym z broni palnej, rodem z moda o wojnie 30-letniej.
    Dział moda na TWCenter
    Strona moda na MODDB


    The Italian Wars - 5.0 - Beta
    - MODDB


    Oryginalny post:
    Spoiler: 
    Nie wiem, czy już ten mod był u nas zapodawany, ale wydaje mi się, że nie było. Odkryłem go przypadkiem, ściągnąłem i zacząłem grać. Generalnie mod dotyczy wojen włoskich od 1494-1559 i koncentruje się na półwyspie Apenińskim (rozbudowana mapa prowincji na tymże półwyspie), mapa moda jednakże obejmuje także północno-zachodni skrawek Afryki na wybrzezu dzisiejszej Tunezji, południowo-zachodnią Francję, Szwajcarię, południowe Niemcy, Austrię, zachodnią część Węgier i obszar dzisiejszej Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry. W modzie można zagrać państwami rywalizującymi wtedy na półwyspie Apenińskim, a także Turcją i Węgrami. Mode wg mnie jest bardzo stabilny, gram aktualnie Turcją i mam 200 turę i nie miałem żadnych wywaleń z gry.

    Jednostki podobają mi się ( choć nie sa dla mnie najważniejsze), są dość zróżnicowane i chyba dobrze zbalansowane. Mogę się przyczepić trochę do mapy. Prowincji jest dużo, ale twórcy gry- jeżeli dodali do moda Turcję i Węgry- mogli chociaż poszerzyć te dwa państwa o dalsze prowincje. Turcję na przykład o obszar Serbii, Grecji , a także Kreta i wyspy na M. Egejskim, Bułgarii i aż po Istambuł. Z kolei Węgry o ziemie wschodnie tego państwa. Mozna byłoby tez dodać Hospodarstwo Wołoskie i Mołdawskie, jak przeciwników i cel dalszej ekspansji tureckiej. Do tego - skoro jest w modzie ten skrawek Afryki- mozna byłoby poszerzyć Afrykę o północno-wschodnie wybrzeże i może az po Kair. Dlatego bez tych ziem Turcja i Węgry, tak trochę średnio pasują mi do tego moda, ale właśnie moja pierwszą kampanię w tym modzie gram Turcją.

    Turcją gram na poziomie normal/normal. Ai na mapie kampanii początkowo wydawało mi się trochę za mało agresywne, ale z czasem wydaje się być ok (mozliwe ze na hard i v.hard jest bardziej agresywniejsze). Na mapie bitewnej ai kompa działa wg mnie dobrze, i oddziały kompa- nawet jak są to gorsze jednostki- to nie stoją jak barany na rzeź. Grając Turcją jestem już na wielkim minusie , mam ok. minus 1,5mln . Nowe jednostki mam tylko, jak wyskoczy event, że władza w Stambule dosyła mi jakieś wojsko, albo przez inne eventy dla Turcji (np. jest event o ataku tureckim na obszar Austrii), a także jak wykonam jakąś misję, to w nagrodę dostaję nowe jednostki.

    Ogólnie mod bardzo mi się podoba( no może troche z tą wiekszą mapą byłoby jeszcze lepiej) i fajnie się gra. Mod jest niemiecki, ale jest też wersja angielska. Tutaj temat do moda http://www.twcenter.net/forums/forum...e-Italian-Wars, a stąd bez problemu sciągałem mod http://www.moddb.com/mods/the-italian-wars/downloads
    Ostatnio edytowane przez Sara Temer ; 30-10-2017 o 00:15

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pan Toranaga za ten post:


  3. #2
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Modyfikacja ta przenosi do okresu wojen włoskich 1494-1559. Jak poprzednik wspomniał, mod koncentruje się na ziemiach Italii, w tym Adriatyku i Alp. Mod ma mnóstwo skryptów, które możemy sobie włączyć, by umilić grę. Do tego mamy dym z broni palnej, rodem z moda o wojnie 30-letniej. Aktualna wersja to 4.1, w drodze jest wersja 5.0, która wprowadzi mnóstwo nowych nacji do gry.
    Główne nacje póki co:
    Francja
    HRE
    Węgry
    Turcja
    Hiszpania
    Papiestwo
    Liga Szwabska
    Wenecja
    Mediolan
    Neapol
    Szwajcaria
    Signoria Florencji.
    Póki co zaczynam grać w tego moda, ale już wiem, że mi się on podoba. Przede wszystkim ze względu na długość starć i jednostki.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  5. #3
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Witam panowie zainteresował mnie ten mod zassałem Ver 4.0+Englih text 4.0 i patcha 4.1 zainstalowałem i po odpaleniu i wybraniu Frakcij daje dalej a tu cofa mnie do menu i nic i dalej mogę od nowa wybierać a Kampania nie chce się wczytywać
    Co zrobiłem nie tak?

  6. #4
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Coś skopałeś podczas instalacji najwidoczniej.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #5
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Ok raczej tak odinstalowałem i jeszcze raz zainstalowałem i na razie jest ok
    Dzieki

  8. #6
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Proszę jak cofa z menu wyboru frakcji, to zawsze znaczy, że coś skopało się podczas instalacji
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #7
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Nie, chochliku - trzeba tylko map.rvm usunąć.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #8
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ja przeważnie instalowałem od nowa , mam takie pytanko w sprawie moda. Z sreenów wnoszę, że mod jest po niemiecku i jest do niego zaangielszcznie. Czy jest całkowite? Bo raz jak wgrałem takie, okazało się, że brakowało opisów czy nazw jednostek.
    I takie jeszcze pytanko - rekrutacja opiera się na poziomie religii w danej prowincji?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #9
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Mało w niego jeszcze grałem, by móc powiedzieć odnośnie rekrutacji, ale opisów nie brakowało u mnie, a raczej było połączenie niemieckiego z angielskim

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  12. #10
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    To jak się skuszę, bo pewnie tak będzie, to zostanę przy oryginalnej wersji językowej.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •