Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Anno 2205

  1. #1
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Anno 2205

    Gra która trafi do sklepów w listopadzie bieżącego roku jest już szóstą częścią całej serii Anno.Zwiastun robi ogromne wrażenie ale to tylko zapowiedż.Niemniej mam chrapkę na tą pozycję:
    http://anno-game.ubi.com/anno-2205/p...ome/index.aspx





    Przy okazji miał już ktoś styczność z wcześniejszymi częściami?Jakie wrażenia,wnioski,zastrzeżenia?
    http://www.gry-online.pl/gry-z-serii...bne.asp?ID=165


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Jak grałeś w stare gry w stylu Zeusan Olimpu czy Cesarz:Narodziny Państwa Środka to poczujesz się jak w domu w serii Anno.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    Stary nick: Drakensang

  3. #3
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Ja grałem prawie we wszystkie - w sumie główna wada jest taka, że są do siebie bardzo podobne ;-) To taka typowa gra ekonomiczna w stylu pierwszych Settlersow - budujemy budynki, wydobywamy surowce, dobudowujemy kolejne, wydobywamy nowe surowce i tak to się kręci. Niemniej jak ktoś lubi tego typu gry to seria Anno jest jedną z lepszych - zobacz sobie gameplay z A2070 w necie, bo chociaz 2205 ma miec nowe pomysly w stylu laczenia map (w 2070 tez to bylo czesciowo, bo mozna bylo budowac pod woda), gameplay bedzie zapewne podobny.
    Poza tym ważna uwaga dla tych którzy lubią wojnę - w Anno praktycznie nie ma walki a jednostek wojskowych jest kilka. W 2205 podobno to jeszcze poprawili i walka zaczyna się tylko kiedy wybierzemy ręcznie odpowiednią opcję.

  4. #4
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Myślę że do czasu pojawienia się kolejnego DLC dla Attila znajdę te kilka godzin w tygodniu żeby sobie poklikać w tą grę gdyż z pobieżnych oględzin dokonanych przez moją skromną osobę dochodzę do wniosku że chyba połknąłem bakcyla .



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #5
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    To daj znać co i jak - podobno w najnowszej części dużo się zmieniło w porównaniu do poprzednich (m.in. nie ma już swobodnej gry, nie ma już budowy magazynów). Zdania na forach i metacriticis są jak to zwykle bywa w takich sytuacjach - podzielone

  6. #6
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Grałem na WGW, tam był samouczek. Wrażenie: powielenie schematu z poprzednich części. Zmieniły się surowce, budynki, ale system pozostał ten sam. Ktoś grał po wyjściu? Moje wrażenia są prawdziwe?



  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    Grałem na WGW, tam był samouczek. Wrażenie: powielenie schematu z poprzednich części. Zmieniły się surowce, budynki, ale system pozostał ten sam. Ktoś grał po wyjściu? Moje wrażenia są prawdziwe?
    Zmieniło się bardzo. Dawniej miało się do zarządzania tylko jedną mapę, teraz masz trzy na każdą strefę. Doszło coś co się nazywa siła robocza i o ile na niższych poziomach trudności, nie ma kompletnie znaczenia to na trudnym jest dużym problemami. Są te moduły, które mają gigantyczne znaczenie, dobrze użyte znacząco obniżają koszta budynku, albo znacząco podwyższają jego wydajność.

    Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
    Stary nick: Drakensang

  8. #8
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Dla mnie ta gra to absolutne novum z którym jednak po wstępnych wpadkach i niepowodzeniach dość szybko się zaaklimatyzowałem.Tutaj nie ma miejsca na bezsensowne stawianie budynków produkcyjnych oraz siedzib dla pracowników gdyż wszystko jest ze sobą ściśle powiązane i nieustannie należy pilnować rozrost populacji,poziom energetyczny a zwłaszcza produkcję żywności oraz surowców.Zapomnijcie o stawianiu iluś tam fabryk bo w danej chwili Was na to stać.Gwarantuję że za kilka minut tym ruchem wpadniecie w spore kłopoty.
    Ciekawą sprawą są misje dzięki którym otrzymujemy możliwość dostępu do rzadkich artefaktów niezbędnych do odblokowania wyższych technologii przy jednoczesnym wzroście doświadczenia naszej "floty"(na początku to zaledwie trzy okręty) z możliwościami jej udoskonalania co ma wymierny wkład w pózniejsze starcia zbrojne z wrogiem.
    Menu gry bardzo czytelne i pomocne dla graczy,grafika na przyzwoitym poziomie a muzyka po godzinie się nudzi i lepiej samemu coś sobie puścić w tle.Reasumując polecam Anno 2205 na te kilka wolnych godzin w miesiącu:



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Dla mnie ta gra to absolutne novum z którym jednak po wstępnych wpadkach i niepowodzeniach dość szybko się zaaklimatyzowałem.Tutaj nie ma miejsca na bezsensowne stawianie budynków produkcyjnych oraz siedzib dla pracowników gdyż wszystko jest ze sobą ściśle powiązane i nieustannie należy pilnować rozrost populacji,poziom energetyczny a zwłaszcza produkcję żywności oraz surowców.Zapomnijcie o stawianiu iluś tam fabryk bo w danej chwili Was na to stać.Gwarantuję że za kilka minut tym ruchem wpadniecie w spore kłopoty.
    Ciekawą sprawą są misje dzięki którym otrzymujemy możliwość dostępu do rzadkich artefaktów niezbędnych do odblokowania wyższych technologii przy jednoczesnym wzroście doświadczenia naszej "floty"(na początku to zaledwie trzy okręty) z możliwościami jej udoskonalania co ma wymierny wkład w pózniejsze starcia zbrojne z wrogiem.
    Menu gry bardzo czytelne i pomocne dla graczy,grafika na przyzwoitym poziomie a muzyka po godzinie się nudzi i lepiej samemu coś sobie puścić w tle.Reasumując polecam Anno 2205 na te kilka wolnych godzin w miesiącu:

    Dla mnie to Anno jest najlepszą częścią tej genialnej serii. Jedyne czego mi tu bardzo brakuje to wybierania jaka gałąź må mieć najwyższy priorytet.

    Sent from my SM-T815 using Tapatalk
    Stary nick: Drakensang

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •