Strona 57 z 58 PierwszyPierwszy ... 74755565758 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 576

Wątek: Dyskusje ogólne

  1. #561
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jaki masz sprzęt? Cienie wystarczy wyłączyć i gra śmiga.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #562
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Od wczoraj jestem już posiadaczem nowszego komputera.
    Stary ma: procesor Phenon 4x 2,4
    Płyta - nie pamiętam oznaczenia ale ma staruszka ponad 10 lat i nie przyjmie już lepszego procesora niż ten prądożerny Phenon
    Pamięć 3x 4G
    Grafika: Gigabyte 7970
    Grafika była duszona przez płytę i procesor, myślę, że miała jeszcze rezerwę mocy obliczeniowej.
    Problemy z tym sprzętem były już od kilku lat, zwłaszcza tnący się dźwięk na skype czy discord-zie ale jedynie pod grami i jednoczesną konwersacją.
    Zużycie procesora nawet w stanie bezczynności potrafiło dojść do ponad 60% (kaspersky i hosty). Tutaj jednak zaszkodziło przejście z 8.1 na 10-tkę.

    Teraz mam komp. używany ale 2-3 razy lepszy od staruszka:
    Procesor i5 4670 4x 3,4G
    Płyta... sam nie wiem, muszę jakiś program diagnostyczny zainstalować. W każdym razie gamingowa.
    Pamięć 2x 8G
    Grafika Gigabyte 5700

    Jestem na etapie instalowania programów, mam już steam a Attilę i Rome 2 mam właśnie w ver Steam.

    Pisałem już chyba wcześniej, że na Attili gra zrywała mi nieco obraz podczas przewijania kamery, tury wczytywały się długo a to wszystko na ustawieniach średnich i niskich, jedynie tekstury jednostek i budynków ustawiałem na wysokie.
    Win 10 dodatkowo pogorszył wydajność, procesor po prostu nie wyrabiał.

    Teraz zainstaluję wszystko od nowa ale nie grałem kilka miesięcy i nie wiem co zmieniło się w Kingdoms 1212?
    Czy spolszczenie jest aktualne?
    Dodali już floty?
    i czy Wy jeszcze gracie?
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  3. #563
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Mam pytanie do osób które grały na Medieval Kingdoms 1212 AD Ułusem Tołuja --> Jakie porady na początek rozgrywki?


    Na MK 1212 Mongołami można się osiedlić? Czy są jak Hunowie na Attyli?

  4. #564
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Czy mod jest już skończony? Czy zwiększa on wymagania systemowe gry?
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

  5. #565
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    W modzie brakuje jeszcze sporo rzeczy:
    - Flot
    - Najemników
    - Skryptu Papieskiego
    - Balans jest niedopracowany
    Sporo jest jeszcze do poprawienia, da się już jednak grać i zabawa jest fantastyczna głównie ze względu na klimat.

    Ja wróciłem po miesiącach przerwy, widzę, że gracze wykruszyli się lub przerzucili na inne mody.
    Noyan cały czas pogrywa bo obserwuję jego kanał, jakoś lubię pooglądać jego kampanie. Czekam niecierpliwie na wersję ostateczną moda, boję się jedynie czy ktoś jeszcze pokusi się o spolszczenie.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  6. #566
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Przecież spolszczenie zrobił już dawno Noyan. Ja w tego moda nie gram, te braki które wypunktowałeś mnie zniechęcają. 6 lat robią moda i dalej jest dla mnie nieniegrywalny.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #567
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    wino... Przeczytaj mój #565 jeszcze raz. Martwię się o to, czy będzie spolszczenie do ostatecznej wersji moda.

    Pograłem sporo Cesarstwem Łacińskim, fajna kampania, jak zwykle w terenie, gdzie rdzenna ludność wyznaje islam, bardzo trudno jest zachować ład w podbitych miastach. Mijają dziesiątki tur nim można takie miasto zostawić bez opieki wojska. To bardzo spowalnia kampanię, ale klimatyczność jest niesamowita. Chorobą serii Total War, jest to, że jak już mocno spotężniejemy to dalsza gra traci na uroku, przypomina żmudną klepaninę. Około + 260 porzuciłem kampanię.

    Teraz gram po raz kolejny już Księstwem Małopolskim. Początki są trudne, nie aż tak jak Zakonem ale jest ciężko. Trzeba zdradziecko napadać na miasta bez ochrony wojska i jak najszybciej zająć Halicz, Wrocław i Poznań. Później jeszcze Gdańsk i Branderburgia i dopiero wtedy okrzepniemy na tyle, że nie straszna nam wojna z żadnym sąsiadem.
    O ile Polska (scalamy państwo zajmując Wielkopolskę, Śląsk i Pomorze) ma średnią armię, to budynki dali nam kapitalne.

    Nie wiem dlaczego ale w moich kampaniach gra nie widzi złota jako surowca handlowego. posiadam miasta ze złożami, wybudowałem kopalnie i ... W panelu handlowym nie figuruje taki kruszec. Jest żelazo, srebro miedź, złota nie widać.

    Miło jest wrócić po miesiącach i ponownie poczuć ten średniowieczny klimat, czekam na dokończenie moda i mam nadzieję na spolszczenie ostatecznej już wersji.
    wino - pozdrawiam Cię, Noyana i każdego fana serii z naszego forum.
    Ostatnio edytowane przez Gnejusz ; 25-08-2021 o 15:01
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  8. #568
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Spolszczenie jest zrobione, a Noyan je aktualizuje. Kolejne wersje moda poprawiają różne aspekty, ale raczej tekstu dużo nowego nie dochodzi, więc akurat o spolszczenie bym się nie obawiał

    Ja póki co ogrywam standardowego Attylę z modami poprawiającymi bugi. Dzięki za pozdrowienia i również pozdrawiam
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #569
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Pograłem Zakonem na poz. b. trudnym, początki są koszmarne, jedno maleńkie miasto, wrogo nastawiona ludność, beznadziejny ład, nikt nie chce podpisać z nami umowy handlowej, nic nie możemy wybudować. Do ok 50 tury nie podpisałem żadnego traktatu z innym państwem.
    Bardzo przydałby się kapłan już na starcie, przebudowa fortu zakonnego na kościół pozbawia nas możliwości rekrutacji, wyjście z wojskiem z miasta jest w początkowych turach szaleństwem, bunt mamy po kilku turach, odległości pomiędzy miastami są na min 2 - 3 tury marszu, nim wrócimy armia rebeliancka jest już pokaźna.
    Brak najemników bardzo daje się we znaki podczas gry zakonem, sytuację ratuje przystąpienie do krucjaty i możliwość rekrutowania jednostek krucjatowych, trzeba tylko przez kilkanaście tur odkładać pieniądze na w miarę przyzwoitą armię.
    Kierunek podboju to niestety ziemie polskie, decyduje religia, dużo łatwiej zaprowadzimy ład w podbitych prowincjach, potem dopiero ruszmy na pogan (jeżeli się jeszcze utrzymali) i znowu niestety idziemy na chrześcijan - teraz Rusini.
    Po około 100 turach gra zmienia się w klepankę, AI jest zbyt mało agresywne, zbyt łatwo zajmujemy kolejne prowincje, to powiewa niestety nudą.

    Przydałoby się przebudować znacząco sztuczną inteligencję komputera, poziomy trudności różnią się od siebie chęcią lub niechęcią komputera do podpisywania traktatów i częstotliwością wypowiadania nam wojen w początkowej fazie gry. Tutaj znowu niestety - Nawarra wypowiadająca wojnę Zakonowi... Iberia i Inflanty... Takich kwiatków jest więcej.
    Oby AI nie wypowiadało bezsensownych wojen ale za to jak już wypowie to walczyło i sprawiało kłopoty.
    Zakon jest to totalnej przebudowy, od rekrutacji szlachty po system ekonomiczny, zamiast małżeństw i dzieci powinien dostawać w zależności od? (sam jeszcze nie mam pomysłu czego) kandydatów do służby w zakonie.
    Niechęć państw z Cesarstwa do podpisywania umów z Zakonem jest zupełnie niezrozumiała.
    Budynki Zakonne mogłyby mieć inne bonusy od budynków państw świeckich. Relacje z Papiestwem też mogłyby być inne niż obecnie.

    Nie chcę być uznanym za stękacza i roszczeniowca, rozegrałem w MK 1212 AD pomiędzy 2500 - 3000 tur. Mod wgniata w fotel, ale przynosi też refleksje. Potencjał jest w nim olbrzymi, to co chłopaki zrobiły do tej pory to artyzm, do perfekcji brakuje oprócz dokończenia, szlifu i odejścia od monotoni serii TW.
    Wiele przełomowego wniosło Bellum Crucis, to był na tamte czasy perfekcyjny mod, warto wziąć z niego wiele zapożyczeń, póki co zachęcam wszystkich szukających czegoś na tą psią pogodę do zagrania w MK 1212 AD. Pomimo Braku:
    - flot
    - najemników
    - niedokończonego balansu i kilku nacji
    zabawę będziecie mieć kapitalną.

    Teraz do Noyana - jeżeli jeszcze przeglądasz nasze forum - daj znak życia w tym wątku, ja pewnie za kilkanaście dni znowu zniknę na miesiące ale Ty jesteś chorążym tego moda, jak zniknąłeś wątek się posypał. Zawsze wspominam z wdzięcznością Twoje spolszczenie, instrukcje instalacji i podpowiedzi techniczne. Salut Noyanie.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  10. #570
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Witam witam, postanowiłem wrócić do przeglądania wątku Medieval Kingdoms na forum
    Długo tu nie wpadałem, ale lepiej późno niż wcale
    Możliwe, że w grudniu pojawi się duży update do moda, na dniach wszystko się okaże.

Strona 57 z 58 PierwszyPierwszy ... 74755565758 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •