Strona 53 z 58 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 576

Wątek: Dyskusje ogólne

  1. #521
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Odnośnie aktualizacji do Medieval Kingdoms, dzisiaj został zaktualizowany script pack wersji testowej, i do ogłoszenia został dodany komentarz : "Uploaded another version of the test script pack. There's a lot of really small changes, bug fixes, and code refactoring that aren't really worth listing. This is probably the last test script pack before the update released on workshop though unless some major bugs come up."

    Istotne jest ostatnie zdanie, które w tłumaczeniu oznacza, że "jest to prawdopodobnie ostatnia wersja testowego script packu przed aktualizacją moda na warsztacie, jeśli oczywiście nie pojawią się kolejne bugi"
    Można więc wnioskować, że aktualizacja pojawi się niebawem Nie chcę tutaj nic spekulować, ale osobiście celował bym, że nastąpi ona jeszcze w sierpieniu

  2. Użytkownicy którzy uznali post Noyan za przydatny:


  3. #522
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Przez brak prowincji niektóre budynki tracą swoje bonusy.
    Czy 6 slotów w mieście to max?
    Jeżeli tak, to trochę mało. W praktyce wygląda to tak, że jak wybudujemy np. jakąś katedrę to na uniwersytet już miejsca nie starczy. Wspomniałeś o jakiś elementach realizmu, a te 6 slotów zaburzają realizm.
    No chyba, że da się uzyskać w mieście więcej niż 6 slotów...

    Ja bym to rozwiązał w ten sposób, że ilość slotów byłaby zależna od np. technologii, które odblokowywałyby sloty np. rolnicze, wojskowe, przemysłowe itd. A na każdy budynek, aby go zbudować, potrzeba by mieć dostępną pewną pulę niezagospodarowanej ludności (jakby ich jeszcze podzielić na 3 stany: plebs/szlachta/arystokracja, to już w ogóle byłoby super).
    I wtedy takie pola wymagałyby głównie sporo chłopów, a katedra powiedzmy trochę plebsu/szlachty/arystokracji (to tylko przykład).

  4. #523
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Dzisiaj ukazała się nowa wersja testowa, w której limit budynków został zwiększony do 10, dodano słonie z armatami, poprawiono statystyki jednostek, oraz wiele rosterów jednostek zostało ogarniętych.
    Dodatkowo twórcy napisali, że jak wszystko pójdzie dobrze, to za tydzień/dwa aktualizacja będzie publiczna na warsztacie
    Poniżej screen z ogłoszenia:
    https://prnt.sc/uc4n17

    Nie patrzcie na zdjęcie, bo nie mogę go usunąć, zatem wejdźcie przez link
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. Użytkownicy którzy uznali post Noyan za przydatny:


  6. #524
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Czy mógłby ktoś umieścić listę i kolejność modów jaka powinna być, aby to wszystko razem działało? Bo albo mam buga, albo niewłaściwie dodane mody (lub nie w tej kolejności co trzeba).
    Mam np. dalej 6 slotów w mieście - zmieniło się natomiast ich ułożenie tzn. w poprzedniej wersji były po 3 sloty umieszczone w dwóch liniach. Obecnie mam tak, że 5 slotów jest w górnej linii, a 1 w dolnej, czyli:

    pierwotnie:
    X X X
    X X X

    obecnie:
    X X X X X
    X

    Wygląda to tak, jakby układ dostosował się, że może być 10 slotów, ale wyświetlanych jest tylko 6. A może jakaś technologia/poziom rozwoju jest wymagana/wymagany?

  7. #525
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Witam po długiej przerwie. Pograłem już trochę w tego super-moda, co mnie uderzyło na samym początku - jest klimat. W Attylii zupełnie mi go brakowało, potem grałem w "Upadek Orłów frakcją Bizancjum i jakoś też był z nim kłopot.

    Nie wiem czy poknociłem coś przy instalacji ale w mojej kampanii (grałem kilkoma nacjami) nie mogę rekrutować:
    -flot
    -najemników.
    Z flotami kombinowałem tak, żę trzeba zbudować port wojenny ale zbudowanie niczego nie zmieniło.

    Kolejna rzecz to niepełne drzewko technologiczne, widziałem na youtube filmik z kompletnym ale nie znam angielskiego więc nie wiem co spowodowało jego kompletność.

    Kapitalne jednostki, w kompletnych (dopracowanych) nacjach ikonki portretów wgniatają w fotel. Świetnie wyglądające figurki generałów na mapce kampanii, no ... 10/10.

    Z rzeczy które są nieprzyjemnew w Total War już tradycyjnie:
    -AI nadal daje priorytet grze agentami. Te hordy starych dziadów z kijami i zakapturzonych albo ryczących postaci nadaj rzucają się na mnie zaraz po rozpoczęciu wojny... Czasami mam wrażenie że to więcej RPG niż strategia.
    Usiłowałem rozwiązać to instalująć submody na pasywność agentów ale nie znalazłem dobrego a ten, który okazał się najskuteczniejszy ma sporo ujemnych ston. Zawsze byłem zwolennikiem pasywnych i jedynie takich zastosowań dla agentów. Nie powinni mieć możliwości interreakcji z miastami, armiami czy flotą.

    -Pomimo braku flot AI gra na morzach i podobnie jak w DeI zaokrętowane armie robią sobie wakacje wędkarskie trwające po kilka tur.

    -Pomimo braku umowy o dostępie wojskowym moje terytorium nawiedzane jest często przez spacerujących sąsiadów lub nawet przez armie krajów z którymi nie graniczę.

    -Państwa odległe wypowiadają mi bezsensowne wojny - zwłaszcza na początku rozgrywki.

    -Kampania ma zbyt mało tur na rok, zainstalowałem submod na 12 (dedykowany pod Kingdoms 1212 AD) ale nie obejmuje wszystkich aspektów gry.

    -Jest kilka nacji w tym Zakon Krzyżacki w których zabugowane są statystyki niektórych włóczników - atak 5 zamiast 15, na początku kampani jest to znaczne okaleczenie.

    -Większość kampani traci urok po rozegraniu 80 - 120 tur. Dalsza gra zmienia się w mozolną klepaninę podbijania kolejnych osad.

    -Brak dyplomacji z papieżem, widzę że chłopaki łatają to możliwościami które są pod ikonką z wiosłem? Jednak tęskni się do choćby poczciwego Mediewala i możliwości poproszenia o krucjatę.

    Niektóre misje od papieża mają zbyt krótkie terminy na wykonanie - 3 tury na postawienie lub ulepszenie budynku sakralnego to często zbyt mało - brak miejsca w osadzie a wyburzanie trwa niestety długo.


    Miłą niespodzianka to evenciki które występują w kilku nacjach zaraz na początku rozgrywki - Anglia, Francja, Aragonia, no - mistrzostwo świata.

    Nie wiem dlaczego Sega zrobiło mapkę do Attyli brzydszą niż w Rome 2, może dlatego nie przylgnąłem do ATW. Kingdoms 1212 AD naprawił to nieprzylgnięcie klimatycznością, śwait gry stał się przyjemny, jest spolszczenie... Czekam na kolenje patche, kolejne wersje, póki co dla całości - 9/10. Trzeba mić świadomość, żę niektóre rzeczy w grze są niemożliwe do zmiany, szkoda, że to nie moderzy pracują nad kolejnymi produkcjami Total War.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  8. #526
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Podpisuję się pod niektórymi uwagami dotyczącymi minusów dodatku '1212' jak np.
    długie postoje na morzu czy niemożliwe do wykonania zalecenia papiestwa. Brak realizmu odnośnie czasu podróży morskich (kilka lat podróż morska !?) i lądowych. W shogunie 1 ciekawie to było rozwiązane - można było przenosić jednostki z portu do portu w ciągu 1 tury (niezależnie od odległości portów - w 1212 można by dodać blokadę szlaków lub regionów przez flotę tak, aby ktoś w przypadku obecności naszej floty nie robił nam desantów)

    Interakcje 'postaci' z obiektami na mapie czy innymi 'postaciami' jest ok, szpiedzy otwierający bramy, zabójcy, wzniecanie rebelii, plag itd (nie wiem czy te co tu wymieniłem występują w 1212).

    Gnejusz, miałeś możliwość postawienia 10 budynków w mieście?

  9. #527
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Niestety nie, 6 budynków i ani jednego więcej.
    Dobry numer wycięli mi Niemcy, grając Hrabstwem Tuluzy przystąpiłem do marażu małżeńskiego z Cesarstwem i ... Żona owszem ładna, młoda, dała mi same dodatnie cechy ale w pakiecię był jednoroczny synek - Radbot. No cóż, wychowam jak swoje.
    Wracając do dziesiąciu budynkó w mieście - nie mogę znaleźć takiej aktualizacji, gram na tej z 9.12 2019 r .
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  10. #528
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Edit: Ver Steam, nie wiem czy jest na nim nowsza aktualizacja, u mnie i tak zadecyduje spolszczenie, bez niego będzie męka jak w DeI, część tekstó znika z opisów, tracę ciekawe kruczki.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  11. #529
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    można z discorda dociągnąć i wgrać samemu nowsze wersje. Zerknij tu na forum, jest gdzieś w ostatnich postach zaproszenie na discord, a tam są linki do plików, instrukcje co i jak.
    Nowsza lepsza wersja, poprawia niektóre błędy, dodaje kilka fajnych rzeczy. Będzie Pan zadowolony

  12. #530
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Czyli w nowszej wersji jest już 10 slotów na budynki? Kiedy ma być oficjalnie wydana? i jak z jej kompatybilnością z spolszczeniem ?

    A tak wracając do wad moda to ja mam straszny problem z ładem publicznym ( grałem tylko polską kilkadziesiąt tur ) i kraków widocznie za nic w świecie nie chce być chrześcijański ;/

Strona 53 z 58 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •