Strona 55 z 58 PierwszyPierwszy ... 5455354555657 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 576

Wątek: Dyskusje ogólne

  1. #541
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Do najnowszej wersji testowej nie jest on kompatybilny, bo do zmiany systemu tur trzeba wszystko przebalansować, żywotność postaci, częstotliwość eventów itp Jak dla mnie 2 tury na rok są super, chociaż fakt z tą zimą, bo na północy bywa nieciekawie, jednakże w systemie 4 tur na rok dotarcie do XIV wieku było by cholernie czasochłonne, nie mówiąc o XV

  2. #542
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    wino - sprawdzałem i jego, u mnie z tym submodem w menagerze gra w ogóle się nie odpala. Mieli, mieli na ekranie startowym i... nie mogę zamknąć gry nawet przez menager zadań.
    Wczorej do południa i przedwczoraj wieczorem spędziłem sporo czasu testując submody na PTY ze Steam.
    Mogłem coś przeoczyć, biorę to pod uwagę, wzrok już niedomaga - w wakacje zacząłem 52 lata. Jestem z innej epoki, czasami zazdroszczę Wam młodym swobody z jaką poruszacie się w kwestiach komputerowych, dla mnie już nieosiągalna cecha.

    Noyan - Dobrodzieju. Oglądam filmiki z Twoich kampanii, idziesz jak burza, mam wrażenie, żę interesuje Cię jednak jedynie podbój. Ja preferuję porządek w państwie, staram się wszystko podomykać na ostatni guzik. - Misje od papieża, polityka wew, rozwój każdego miasta. Podbój idzie u mnie dopiero po tym. Zbyt szybko mrą mi postacie, bardzo psuje mi to szyki - zabawę. Taki jakiś fetysz mam.

    Zupełnie nie mam parcia do nowych jednostek, mogę skończyć grę z tymi z T1 i tak są rewelacyjne. Jedynie balans... Nie mogę przeżyć niższośći ciężkiej jazdy europejskiej w stosunku do ciężkiej kawalerii muzułmanów. Wszystkie źródła historyczne (mam na myśli te wiarygodne, nie te poprawne polityczne) podają zgodnie - jazda Franków rozbijała w perzynę jazdę wyznawców Allaha, nawet z 2-3 krotną przewagą liczebną muzułmanów.

    Póki co nie poddaję się szukam dalej, mam też nadzieję, żę wersja finałowa będzie jednak posiadała min. 4 PTY. Submod na 12 przyjmę z wielką radością.

    Edit:

    Co do XIV i XV wieku - czy nie będzie możliwośći wyboru podczas zakładania kampanii w której epoce chcemy się bawić?
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  3. #543
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Jak obecna kampania zostanie w pełni ukończona i doszlifowana, to w planach jest nowa kampania z datą rozpoczęcia w połowie XIV wieku Ale to dosyć odległe plany.

  4. #544
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Grając Królestwem Jerozolimskim natrafiłem na błąd - córy mojego rodu pomimo osiągnięcia wieku dojrzałego nie mogą wejść w związek małżeński z panelu rodowego. W polityce zagranicznej jest opcja mariażu małżeńskiego, w panelu rodowym w zakładce intrygi - nie. Biedaczki mają po dwadzieścia parę lat i powoli się starzeją, a tak całkiem na poważnie, to nie mają zupełnie możliwośći intrygowania, nie mogą zrobić niczego, gra traktuje jak dzieci. Jedynie jak wspomniałem mają opcję mariażu w panelu dyplomacji.

    Edit:
    Przypomniałem sobie, że w jednym przypadku dostałem informację, że jedna z moich córek pozwoliła się uwieść i dostałem wybór - akceptuję uwodziciela - ślub, odrzucam z konsekwencją uszczerbku na kontroli.

    Widać, że tylko panel zarządzania rodem szwankuje w przypadku tych dorośniętych białogłów. Jutro napiszę co z dorośniętą linią męską.

    Edit2:
    Te z kobiet, które wyszły za mąż i pozostały w państwie mają możliwość "intrygowania" - panel z działaniami jest aktywny.

    Teraz nie pamiętam jak było z tymi niezamężnymi pannami w poprzedniej wersji. Może ktoś, kto jeszcze gra na starej wersji zweryfikuje moje spostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez Gnejusz ; 17-11-2020 o 09:07
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  5. #545
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Jeśli chodzi o ilość tur na rok to jest duży problem. Bo skoro gra toczy się na przestrzeni niemal 300 lat (1212 - 1500) to daje nam 288 tur w przypadku 1 TPY, co daje nam fajną ilość. Niestety tracimy fajny aspekt gry związany z porami roku i ich konsekwencjami dla osad i armii. System 2TPY daje nam 576 tur co też jest ok, lecz mamy problem z armiami, bo jeśli zimą część frakcji ma dostawać kary za przebywanie wojsk w terenie, to jest to dramat, bo zima jest co 2 tury. System znany z vanilki, czyli 4 pory roku, jest w tym zakresie idealny, ale z kolei gra wydłuża się nam do 1152 tur, co jest już jakimś dramatem Oczywiście można skończyć grę wcześniej, ale pytanie wtedy po co dzielić grę na 3 epoki, skoro doczekanie do jednostek z tier 3 jest jakimś chorym wyzwaniem i wymaga rozegrania aż 752 tur. Ba, nawet tier 2 mamy dopiero po 352 turach, co też wymaga wytrwałości. Tak więc nie ma wyjścia idealnego

    Dla mnie idealnym wyjściem by było zrobienie 4 TPY, bo ten system lubię i stworzenie 3 kampanii: pierwsza zaczynająca się w 1212, druga w 1300, a trzecia w 1400 roku. Oczywiście każdy mógłby zacząć w 1212 i dograć do tego 1500 roku bez ograniczeń, ale mamy też możliwość startu w późniejszych czasach.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #546
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Zgadzam się z wino. 4tpy jest najlepszym rozwiązaniem, choć 3tpy też byłoby ok. Trzeba by poprawić prędkość przemieszczania się armii, bo z realizmem to nie ma nic wspólnego. W rzeczywistości 1 wyprawa krzyżowa doszła w 2-3 miesiące z Francji do Konstantynopola - w grze zajmuje to około kilka lat samego marszu. Nie powinno być strat w zimie, jeżeli armia jest zaopatrzona (a przynajmniej nie takie duże te straty. Co innego w przypadku chorób i głodu).
    Idealny byłby system RTS z możliwością pauzy. Coś jak w niektórych grach paradoxu (hearts of iron itp).

  7. #547
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Ja też myślałem o takim samym rozwiazaniu jakie zaproponował wino, w jednym z modów do Medievala 2, chyba w SS jest możliwość wyboru epoki na starcie gry. W samym Medieval Kingdoms 1212 AD jest zakładka późniejszej epoki, więc twórcy pracują nad przynajmniej dwoma wyborami epok na starcie.
    4 PTY które pojawiły się w DeI zrewolucjonizowały Total War-a, późniejsze łatki w R2 wychodziły jyż właśnie z 4 PTY.
    W modzie już jest możliwość wyboru rzeczy takich jak Ironman / Lucky Nations, Judgement day, możę bez wielkiego nakładu pracy da się zaproponować graczom wybór PTY na starcie kampanii?
    Ilość PTY powinna być raczej podzielna przez 2 a najlepiej 4.
    Do tej pory po zagraniu blisko setki tur na wer. testowej daję modowi 9,5/10. Poza rzeczami niedokończonymi - floty, najemnicy, brakuje mi już jedynie:
    - możliwośći głębszego rozwoju postaci - obecne za szybko mrą. Po zdobyciu Jerozolimy mój król dostał tytuł krucjatora (czy jakoś tak) z kapitalnymi bonusami, niestety był już starcem, nie nacieszyłem się tym długo.
    - bliższego historyczności balansu jednostek (bez poprawności politycznej)
    - lepszego balansu politycznego - doceniam wyzwanie ale Królestwo Jerozolimskie ma ujemną wartość relacji z Państwem Kościelnym... To samo Pańśtwo Kościelne nakazuje krzyżowcom oddawanie zdobywanych miast w/w Jerozolimie... Tutaj jest sporo do poprawy, nie muszą być to relacje na "zielono" ale z taki Cesarstwem na "czerwono" trochę nie pasuje.

    Oczywiśćie wszystko to są nasze życzenio-marzenia, nie mamy żadnego prawa wnościć jakichkolwiek roszczeń. Z drugiej strony takie uwagi pomagają twórcom dokonywać korekt lub wprowadzać zmiany.
    Obok DeI to najwyższa półka moderska w jaką grałem w całej swojej przygodzie z Total War. Rozegrałem przez te wszystkie lala dziesiatki tysięcy tur na tej serii. Niestety gry które wypuszczają w org. wersji to często gnioty. Bez pracy moderów po kilkudziesięciu turach mam niesmak. Po wejściu Rome 2 obiecałem sobie nie kupić już niczego z Total War. Złamałem to postanowienie i kupiłem Attilę - rozczarowałem się jak zwykle. Teraz nie żałuję ale to nie zasługa producenta który zgarnia pieniądze. Moderzy ratują skórę partaczom z Sega, partacze nawet narzędzi moderskich im nie udostępnią...

    Do tego czywiśćie nie mogę pominąć pracy ludzi tworzących spolszczenia - tutaj noyan... Będę Ci Dobrodzieju jeszcze długo dziękował za umożliwienie zabawy tą perełeczką.


    Bawiąc się Castylią znalazłem 2 błędy/przkłamania?:
    - rycerze willanos (konnica) mają ikonkę konnych oszczepników
    - milicja włócznicza ma ikinkę pikinierów.

    A tak na wesoło - król Portugalii wygląda jak Herod, od razu z nim mi się skojarzył.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  8. #548
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Też uważam ten mod za najlepszy z modów jaki widziałem w TW. A gram od shoguna 1 (co nie znaczy, że sprawdziłem wszystkie mody). Attilę kupiłem tylko ze wzg. na mod 1212.

    Nie chcę rozwijać dyskusji o tpy, ale wcale nie musi być podzielne przez 2 czy 4. 3 wg mnie jest jak najbardziej ok, nawet lepsze niż 2. Też nie lubię poprawności politycznej i związanej z nią absurdów oraz zakłamań historycznych, szczególnie w odniesieniu do średniowiecza (taką wolnością jak w średniowieczu w państwach katolickich ludzie nie cieszyli się nigdy).

    Uznanie dla moderów za ich pracę, wg mnie dodatek mógłby być płatny, gdyby to przyspieszyło prace.
    Gnejusz, a skąd Ty wiesz jak wyglądał Herod?

  9. #549
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Póki co krótko - mam 158 turę, kampania nadal jest wciągająca, nie zmieniła się w klepankę, nadal trzeba wkładać wysiłęk w utrymaniu się na powierzchni. Bardzo dużo zmieniła ekonomia, teraz przychody są słabe, nie rozpoznając wszystkich technologii, dochód + 2000 z miasta jest dobrym wynikiem. Bardzo ważną rolę odgrywa handel, niestety odznaczenie wyzwania na poczatku kampanii mocno komplokuje dyplomację, umowy handlowe są trudne do osiągnięcia.
    Póki co kwestia 2PTY daje możliwości pozyskiwania pienięcy z mariaży małżeńskich. Mój ród jest niezwykle płodny, po pewnym czasie mam tyle młodzieńców i młodek do wydania, żę z pięniędzy związanych z (nazwijmy to) wianem mam spore dochody. Dostałem od Kastylii 10 000 za córę Jerozolimy. Komputer płaci zarówno za panów młodych jak i za panny młode, no... trochę dziwnie ale któż by nie skorzystał.
    Teraz mając 14 regionów mam dochód jakieś 10 000 na turę, niestety nie mam kompletu armii, wybór jest prosty - albo armia albo rozbudowa. 10 slotów to bajkowa sprawa, przy obecny balansie nawet napiszę, żę absolutna konieczność.

    pixi - skąd wiem jak wyglądał Herod?...
    Ano jako dziecko miałem do oglądania czarno biały telewizor,1 lub już 2 programy, więc pozostały książęczki i teatrzyki w szkole, szopki w kościołach i na rynku. Herod zawsze był w nich pucułowaty, brodaty i wąsiaty, no i jeszcze kudłaty - wypisz, wymaluj król Portugalii ze startu kampanii.
    Nawiązująć do ilości PTY - jeżeli system pogodowy ma mieć prawo bytu to mamy 4 pory roku - stąd najlepsza podzielność PTY to właśnie "4". Kto nie wie o co chodzi odsyłam do epickiego DeI.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  10. #550
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    3tpy:
    1 tura: marzec, kwiecień, maj, czerwiec,
    2 tura: lipiec, sierpień, wrzesień, październik
    3 tura: listopad, grudzień, styczeń, luty
    Oznaczenie 3 tury wyglądałoby przykładowo 1235/1236. W ten sposób mamy mniej więcej 2 razy dłuższy czas, gdy armie mogą operować, a całkowita ilość tur spada o 25%, w stosunku do 4 tpy.

Strona 55 z 58 PierwszyPierwszy ... 5455354555657 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •