Strona 56 z 58 PierwszyPierwszy ... 6465455565758 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 576

Wątek: Dyskusje ogólne

  1. #551
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Potestowałem porządnie wersję od Noyana, grałęm na odznaczonym wyzwaniu i bez niego, pograłem kilkoma nacjami i podzielę się teraz wrażeniami.

    -Na odznaczonym wyzwaniu kampania jest sporo trudniejsza, na starcie idzie cięzko, prblemem są pieniądze i osamotnienie. Mało kto podpisze z nami choćby pakt o nie agresji, umowa handlowa to spory sukces o sojuszach zapomnijcie. Daje to kapitalną zabawę graczom doświadczonym, ze wszystkiego powoli i z rozsądkiem można rozbudować państwo i daje to spory fun z gry.
    Czynnikiem ujemnym jest mało logiczan agresja komputera w zaawansowanej fazie gry. Królestwo Jerozolimskie ma wojny z 80% państw katolickich, nawet te z nad Bałtyku wypowiadają Jerololimie wojny. Co ciekawe sułtanaty i kalifaty żyją z Jerozolimą w napiętym pokoju, relacje na czerwono, dyplomacja nie istnieje ale jest spokój.

    -Bez odznaczonego wyzwania jest zbyt łatwo, założyłęm kampanię Francją (poziom trudny) i po dwudziestu paru turach było po zabawie. Wystarczyło podpisać pakt o nieagresji z Flandrią (pieniądze pomogły). Potem zawrzeć pokój z Cesarstwem (znowu pieniądze), następnie rozbić desant6 Anglików i cała krucjata przeciw nam sypie się w gruzy. Tuluza i Aragonia proszą o pokój, Anglia zaraz po nich. Po zdobyciu Tuluzy mała niespodzianka - komputer daje jej 2 silne choć niepełna armie, po ich rozbiciu klapiemy już kogo chcemy.

    Zauważyłem kilka bugów w modzie:
    - W panelu dyplomacji jest od początku aktywny przycisk wasalizacji. Powiązany jest z pierwszym państwem od góry w panelu. Jeżeli państwo zniknie będzie dotyczył kolejnego, po aktywacji rozpoczynamy proces aneksji, trwa zróżnicowaną (prawdopodobnie zależną od siły i wielkości) ilość tur i powoduje olbrzymi spadek naszych dochodów.

    - Figurki generałów norweskich na mapce wyglądają jak upiory Lorda Wadera, lewitują i są pokraczne, jeżeli to kawał to nawet fajny.

    - Miałem w panelu rodowym postać, która się sklonowała, miała dwa obrazy, każdy mógł mieć inną żonę ale w drzewku z funkcjami obie postacie były pokazywane jako jedna i ta sama.

    Z drzewkiem rodowym po powiedzmy 60 - 80 turach robi się problem, staje się mało poręczne, mod umieszcza w nim postacie które weszły w mariaże z naszymi bliskimi, pokazuje nawet ich potomsto jeżeli takowe posiadali przed ślubem z naszymi ziomkami. Są to oczywiście postacie nieaktywna dla nas ale to i niesamowity przyrost w naszym rodzie powoduje, że odnalezienie potrzebnej w danej chwili postaci jest trudne i irytujące. Im dalej w grę tym bardzie drzewko się rozrasta i staje nieprzejrzyste. Winię za to system 2PTY i postaciekobiece wydane za iine rody a pozostające w drzewku z małżonkiem i czasami potomstwem.

    Wreszcie spotkałęm się z możliwością rekrutacji najemników - póki co Antiochia ma ich już zaimplementowanych.

    Sądzę, żę rozegrałem już na obu wersjach ponad 1500 tur, nie żałuję tego czasu, przeciwnie bawiłem się doskonale, co oglądam filmik z kampanii Noyana to trudniej mi się rozstać z modem. Możę jego chwilowa fascynacja Ghotickiem pozwoli mi się wreszcie od moda oderwać.

    Bardzo chciałmy w modzie zobaczyć zapożyczenia z Bellum Crucis w kwestii choćby specjalnych budynków jak Haga Sofia w Konstantynopolu, Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie, nie pamiętam nazwy epickiego budynku w Mekce. Takie miasta jak Rzym, Paryż powinny6 posiadać już swoje katedry, może kiedyś doczekamy takich perełek.

    Bardzo żałuję, że mapka jest tak "krótka" dla kampanii Zakonem Krzyżackim. Zobaczcie sobie te filmiki i też żałujcie, że ekspansja tą machiną bojową jest możliwa tylko na zachód i południe.

    https://www.youtube.com/watch?v=D9Ki...ature=emb_logo

    To już są jednak moje mrzonki, dla Was napiszę tak, jeżeli szukasz dobrej gry, takiej w której trzeba myśleć, posiadającej klimat, gry epickiej to właśnie ten mod jest dla Was.

    Edit:
    Widzę, że zrobiłem trochę błędów i palcówek, mam problem z przeglądarką, do tego przy dłuższych postach muszę się logować ponownie, nie będę niczego poprawiać, wybaczcie.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gnejusz za ten post:


  3. #552
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Jeszcze kilka ciekawostek dla zainteresowanych:

    - Państwa komputera czasami zmieniają wyznanie, oniemiałem dostając informacje, że mój lennik Aragonia przeszła na islam.

    - Czasami parcie komputera do mariażu małżeńskiego jest tak silne, że przynajmniej dwukrotnie zgodził się na wasalizację za mariaż. Zawsze jednak chodziło o pozyskanie kobiety z mojego rodu.

    - Postacie żyją raczej krótko, 43 - 54 lata to okres największej śmiertelności. Natrafiłem jednak w trakcie dyplomacji na króla Cylicji (już nie pamiętam w 100%) który miał ... 120 lat. Dla śmiechu zaproponowałem mu mariaż podsuwając prześliczną 19-latkę ale nie był zainteresowany.

    - W ver. testowej znacznie łatwiej jest zaprowadzić ład w podbitych miastach, o obniżonych dochodach pisałem we wczesniejszych postach.

    - W późniejszej fazie gry pojawia się problem z wpływowością męskich postaci w naszym rodzie. Mam wrażenie, że te punkty wpływów na turę które wnoszą im małżonki komputer przyznaje jednak własnie kobietom. Coś tutaj wyraźnie nie działa jak powinno, jednak bałagan w drzewku rodowym wzrastający z upływem tur może powodowć, wspomniany problem.

    - W ostatniej mojej kampanii Anglia została unicestwiona około 70 tury, zupełnie nie przyłożyłem do tego ręki, komputer poradził sobie sam.

    - Jeszcze powrócę do mariaży - czasami bierzemy sobie młodą żonę 17 - 19 lat a tutaj... W pakiecie dostajemy jeszcze dzieciątko, taki miły akcent.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  4. #553
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Z tą Anglią bardzo ciekawe, mi się nigdy nie zdarzyło, że z ręki komputera została podbita

  5. #554
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Ano dziwne, bo Anglia poza tym wyjątkiem zawsze była w top 3, Francja znikała z mapki a Angole pchały się na Iberię. Ich ulubioną ofiarą na Iberii była Portugalia, w kampanii z zagładą Anglii grałem własnie Portugalią. Miałem pakty z Anglikami, padli po ciosach Francji i Walii - poziom b. wysoki - bez trybów lucky i wyzwania - czysta kampania.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  6. #555
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Potrzebuję pomocy jeśli chodzi o grę na modzie Medieval Kingdoms Total War 1212 AD

    Długo czekałem na aktualizację, która ukazała się 12.12.
    Wreszcie okazja żeby trochę odpocząć od gry w Wiedźmina 3

    Na początek kampania Księstwem Małopolskim.
    Kraków od początku katolicki więc chyba modyfikacja zaktualizowana.
    Szybkie natarcie na Grodno. Zwycięstwo nad Jaćwingami. Okupacja osady.

    Kilka tur później wojnę wypowiedział mi Poznań.
    Bitwa w polu - zwycięstwo
    Zdobycie Poznania i...
    No właśnie i co dalej?

    Dochody do skarbca prawie żadne.
    Budować nic nie można
    Nie mówiąc o rekrutacji nowych oddziałów.
    Miałem dwie armie - królewska na 16 oddziałów
    I w Grodnie generał plus dwa oddziały do tłumienia ciągłych buntów.
    W Krakowie i Poznaniu również problemy z nastrojami społecznymi.
    Musiałem cały czas armię królewską przerzucać między osadami żeby obecność wojska trochę poprawiała sytuację.
    Klikałem tylko NASTĘPNA TURA i za bardzo nie wiedziałem o co mi chodzi w tej kampanii więc ją przerwałem z powodu braku perspektyw.

    Następna frakcja, którą wybrałem to Zakon.
    Tutaj moja kampania skończyła się jeszcze szybciej...
    Rekrutacja 3 oddziałów.
    Skarbiec od razu na minus.
    Uderzam więc na Wilno.
    Oblegam je.
    Odnoszę zwycięstwo na armią przywódcy Litwy i garnizonu Wilna.
    I to samo co wyżej.
    Stagnacja...
    Dochody na minusie
    Rozwiązałem parę oddziałów, ale niewiele to dało.
    Ryga i Wilno nastroje -100.
    Kampania przerwana.

    A teraz najlepsze - Włączyłem kampie Anglia bo było napisane, że bardzo łatwy początek i co?
    Parę tur i skarbiec na zero, dochody na poziomie ok 100-150
    Nic nawet nie zdążyłem wybudować.
    Wszystko chyba przez to, że Londyn się zbuntował.

    Jakieś podpowiedzi jak wy zaczynacie grę i prowadzacie państwa przez pierwsze tury?





  7. Użytkownicy którzy uznali post Bronti za przydatny:


  8. #556
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Małopolska i Zakon mają teraz b. trudny start. Spore odległości do najbliższych miast, niechęć innych państw do podpisywania umów handlowych (przynajmniej poziom b. trudny z wyzwaniem), bieda i brak respektu u sąsiadów. Kampania państwami położonymi w Europie wschodniej jest raczej dla doświadczonych już w MK 1212 graczy.
    Anglia to jednak bajka, łatwiej o handel, masz respekt u sąsiadów i bezpieczeństwo za słoną wodą.

    Nie wiem na jakim grasz poziomie, czy masz odznaczone wyzwanie i czy masz doświadczenie w T.W.

    Zacznij możę ponownie Anglią (poziom nie większy niż trudny - na mniejszych poziomach szybko kampanie przejdzie w zwykłą klepankę).

    Podpisz jak najwięcej paktów z państwami na kontynancie, najcenniejsze będą z tymi z którymi sąsiadujesz.

    Nie bierz wojny z Francją ( niehistorycznie i trochę pójście na łatwiznę ale sam wiesz...)

    Podpisz Kartę Swobód

    Zoptymalizuj gospodarkę:
    - handel (jak najwięcej umów) ale nie zacieśniej więzó z Walią i Szkocją, proponuję je na pierwsze ofiary, wyczyścisz sobie północne granice.
    - na tym etapie nie postawisz wiele budynków - brak technologii - zachowaj pieniądze na naprawę/przebudowę podbitych miast na wyspie
    - poprzydzielaj gubernatorów i wydaj właściwe edykty (ja daję najwięcej wag miejskich)
    - poprzydzielaj urzędy ale pamiętaj, żę dla gubernatoró są korzystniejsze inne niż dla dowódcó armii
    - porządek w drzewku rodzinnym, nie pamiętam jak Anglia startuje z młodzieżą gotową do mariaży małżeńskich ( z państw przyjaznych pozyskasz znaczący dochód za małżeństwa)
    - pilnuj opracowywania właściwych technologii - na początek opacowywuj cywilne
    - przydzielaj z głową pomocników

    Potem udzerz na Walię, najlepiej żeby nie miałą sojuszy ze Szkocją lub Irlandią, nie daj Panie Boże z obu krajami.

    Skarbiec powinien Ci szybko urosnąć ale nie przesadzaj z rekrutacją, najlepiej podbijaj wyspy tym co masz na starcie - wykonalna rzecz.

    Małopolska i Zakon mają jeszcze tą niekorzystną cechę, że ich najatrakcyjniejsze kierunki podboju (zwłaszcza Zakon) to innowiercy, ład w podbitych miastach będzie trudniejszy do utrzymania.

    Co Ci jeszcze napisać... Nie stawiaj zbyt wielu budynków do rekrutacji, wiele dadzą Ci tutaj mury miejskie - forty, zamki ale mury nie oddzielne budynki.

    Reszta to właściwa żąglerka tym wszystkim.

    Kampania Anglią daje Ci spokó z religią na wiele tur, jak dorwiesz się do miast islamskich poczujesz różnicę. Ale do tego wiele tur przed Tobą.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  9. Użytkownicy którzy uznali post Gnejusz za przydatny:


  10. #557
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Tak jak Gnejusz napisał, Anglia to dobry wybór na start, ale polecałbym także zagranie jakimś państwem członkowskim Świętego Cesarstwa Rzymskiego (niekoniecznie nim samym). Raz, że mają w miarę spokojną pozycję, dwa - mają genialny system św cesarstwa, w którym są elekcje (możesz stać się nowym cesarzem), dekrety i edykty, zatem polecam

  11. #558
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    System Cesarstwa jest niesamowicie klimatyczny, podnosi jednak trudność gry w momencie kiedy pokusimy się o tytuł.
    Grająć Francją gdy zdobyłem miasto startowe Brabancji (nie pamiętam już nazwy) dostałem od papieża propozycję objęcia tronu cesarskiego, poszły za tym spore kłopoty ale zabawa była kapitalna. Sądzę, żę grająć Anglią też można dostać taką propozycję, trzeba być już wystarczzająco silnym, wziąć któreś z kluczowych dla Cesarstwa miast i najprawdopodobniej - cesarz musi być ekskomunikowany lub słaby, możę muszą być spełnione oba te warunki.

    Do porady dla początkującego w MK 1212 dołożę:
    - nie spieszcie się z podbojami, najpierw porządek w zdobytych miastach, dopiero gdy możemy pozostawić je pod opieką garnizonu bez obawy buntu rozglądamy się za następną ofiarą. Wyjątkiem jest konieczność dobicia jakiegoś państwa lub odebranie mu kluczowego miasta, nie idźcie jednak "za ciosem" bo bunty cofną Was o krok, dwa w tył.
    - wybierajcie rozsądnie kierunki podboju, najlepiej żeby teren do obrony podbitych ziem nie był zbytnio rozciągnięty.
    - nim zaatakujecie jakieś państwo sprawdźcie jego sojesze, można je obejść składająć propozycję dołączenia do wojny pańsstwu z którym już walczy Wasza przyszła ofiara. Wtedy jego sojusznicy nie przystąpią do wojny z Wami, przynajmniej nie z automatu
    - dbajcie o rozwój - punkty wpływu nastęcy tronu, odpowiednia żona (dająca jak najwięcej pkt p. wpływu na turę), pomocnicy (najwięcej pojedynczy daje 4/turę), do tego odpowiednia prowincja lub armia. Oczywiście awanse w drzewku z bezwzględnym pierwszeństwem.
    - misje od papieża - róbcie ale nie za wszelką cenę, dają spory wpływ do ładu publicznego ale czasami uwikłają Was w niechcianą wojnę. Najlepiej nawracać, rozbudowywać budynki sakralne i likwidować wskazane postacie. Krucjaty na tak ale nie róbcie sobie kolonii daleko od granic bo zaangażowanie sił w obronę ich jest nieadekwatne do korzyści.
    - za każdą opcję w dyplomacji przy której szanse akceptacji są wysokie żądajcie pieniędzy, raz będzie to syboliczna kwota, kolejny już znacząca.
    - czytajcie komunikaty przychodzące na początku tury, bywa, żę przegapiamy coś istotnego

    Na tą chwilę chyba tylko tyle, może temat się jeszcze rozwinie.

    Noyan - zdobądź około 30 - 50% Azji Mniejszej i kończ kampanię, pooglądamy Mongołow od kuchni gdy założysz następną. Austrią poznaj ich słabe i mocne strony, zaprocentuje Ci to podczas gry rzeźnikami ze stepów.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  12. #559
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Witam po przerwie. Ze smutkiem zauważam, że wątek zamarł, ja poległem ze względu na sprzęt, mój PC ma około 11 lat, waloryzowałem go przez te lata ale tylko na tyle, żeby na kombinacji średnich i minimalnych ustawień gry takie jak Rome, Attila, Wot chodziły bez uprzykrzeń. W maju będę miał komputer kilkakrotnie lepszy od obecnego ale ponieważ przesiadłem się z 8.1 na 10-kę mój staruszek nie chce na nowym systemie pociągnąć bezproblemowo gier.
    Co nowego w naszym modzie?
    Dlaczego nikt nie pisze w wątku?
    Co porabia Noyan?
    Czy aktualizacje są kompatybilne ze spolszczeniem?
    Wróciłbym do moda już dzisiaj ale kto męczył się na starym sprzęcie wie, że może on obrzydzić najlepszą grę. Czekam do maja, raczej końcówka, co prawda pogoda będzie zachęcać do przebywania na zewnątrz, pozostają jeszcze późne wieczory.
    Odezwijcie się i napiszcie czy jeszcze gracie i najważniejsze czy żyjecie.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  13. #560
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Noyan produkuje się na Youtubie w kampanii Mongołami, nieraz oglądam też z prozaicznych powodów- przestarzały i nie wydolny sprzęt, więc Attylę odinstalowałem, a mam w ciągu 3 lat 1280 godzin , to był mój ulubiony TW na silnik warcsape .Czekam na możliwość zakupu lepszego sprzętu, niestety ceny podskoczyły bardzo. Ale mam nadzieję do Attyli wrócić może na ten średniowieczny mod. Natomiast z powodu że 2021 to we Francji rok Napoleona /200 rocznica śmierci/ to chciałbym zagrać coś z tych klimatów. Mam do wyboru Napoleon TW, albo świetny pod względem taktycznym ,,Scourge of War,, . Niestety najlepsza gra bitewna z tej epoki ,,Napoleon Histwar ,, jest na Steam nie dostępna , a koszt zakupu u producenta, plus przesyłka z Francji to kilkadziesiąt Euro.

Strona 56 z 58 PierwszyPierwszy ... 6465455565758 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •