Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: problem -wasalizacja

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    problem -wasalizacja

    Witam. Posiadam CK2 wersję ze wszystkimi DLC. (Kiedyś grałem w podstawową tylko.) Mam problem mianowicie nie wiem jak posiadać wasali. Mam 6/5 domen więc chciałbym przekazać włość osobie aby została moim wasalem. Ale widzę tylko opcję "Grant landed title" i w momencie jak przekazuje mu włość to on jest jej władcą a nie moim wasalem. Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez dawid321 Zobacz posta
    Witam. Posiadam CK2 wersję ze wszystkimi DLC. (Kiedyś grałem w podstawową tylko.) Mam problem mianowicie nie wiem jak posiadać wasali. Mam 6/5 domen więc chciałbym przekazać włość osobie aby została moim wasalem. Ale widzę tylko opcję "Grant landed title" i w momencie jak przekazuje mu włość to on jest jej władcą a nie moim wasalem. Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc
    Otóż system działa tak: kiedy klikasz prawym na portrecie swojego wasala/dworzanina/podwładnego, który może władać prowincją masz przy nim opcję Nadaj ziemię ( czy coś w tym rodzaju ). Kiedy jesteś hrabią, logiczne jest to, że dając twojego podwładnego inne hrabstwo nie możesz go kontrolować ponieważ jesteście na równi tytułem. Tak samo król nie może władać innym królem ani cesarz cesarzem ( ale nie ma wyższego stopnia od cesarza ) dlatego logiczne jest, że na przykład cesarz może władać królem, książę hrabiom, król księcem.
    Nigdy nie mów nigdy

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Aha czyli najpierw mając kilka hrabstw mam możliwość utworzyć księstwa. Zostanę księciem a tego co rozumiem dopiero wtedy będę mógł nadać ziemię wasalowi. Mam rację?

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tak, hrabia może władać tylko tymi co władają miastami w hrabstwie więc kiedy będziesz księciem tworząc księstwo, będziesz mógł mieć wasali hrabiów
    Nigdy nie mów nigdy

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękuję za pomoc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •