Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Szalona kamera w trakcie bitwy w Empire i innych Total Warach.

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Szalona kamera w trakcie bitwy w Empire i innych Total Warach.

    Hej! Mam dość specyficzny problem z ETW. W zasadzie problem nie dotyczy tylko Empire, ale także innych gier z uniwersum TW w które grałem na swoim piecu - Shogun2, Medieval 2, Napoleon.

    Zaczęło się tak: w Empiku ETW i NTW za 35zł więc postanowiłem, że biorę w ciemno (nie grałem wcześniej w żadną z nich więc stwierdziłem, że spróbuję). Gra działa elegancko, kampania miodna, bitwy genialne. Ale nagle zaczęło się dziać coś dziwnego - są takie momenty w trakcie rozgrywania bitwy gdzie gra mi kompletnie wariuje np. Kamerę mogę przesuwać tylko w przód i tył a także zoomować ale już na boki prawie wcale nie chce się przesuwać (potrafi być też całkiem na odwrót, bądź w ogóle tracę możliwość podróżowania kamerą po mapie), widok blokuje mi się "tuż przy ziemi" za plecami jakiejś jednostki, klikając w portret danego oddziału zaznaczają mi się wszystkie jednostki po kolei (z docelową włącznie), które są w HUDzie przed nią. No bitwy stają się niegrywalne. Jak wyłączę grę i włączę ponownie to już jest w porządku, ale chwile pogram i znów to samo (np. 2-3 bitwy bez zarzutu a przy 4 i każdej kolejnej bagno).

    Co najciekawsze problem nie dotyczy tylko ETW ale również wyżej wspomnianych gier (w Medievalu np. na mapie kampanii dochodzi jeszcze zablokowana funkcja tworzenia pkt. zbornych miast. W skrócie - gdzie nie kliknę na mapię to tworzy się tam pkt. zborny i nie mogę tego anulować). W Shogunie natomiast problem jest identyczny jak w Empire. Dodam tylko, że na tym samym komputerze grałem w Medka 2 bardzo dawno temu i nic takiego się nie działo. Z miesiąc temu zainstalowałem Shoguna2, potem Medka2 a potem Empire i Napoleona. Każdą kolejną po tym jak poprzednia zaczęła szaleć.

    Nie mam bladego pojęcia o co chodzi, nie znalazłem w internetach nawet wzmianki o podobnym problemie, zupełnie jakby tylko mnie on dotyczył. Podkreślę na koniec, że posiadam gry oryginalne (w zasadzie spodziewałem się z tego tytułu gry grywalnej a tu niespodzianka).

    Ktoś? Coś? Pomocy?

  2. #2
    Asuryan
    Gość
    Tak na pierwszy rzut oka wygląda jak przycinający się klawisz ctlrl lub/i myszy. Bodajże z wciśniętym ctrl (lub alt, musiałbym sprawdzić) zaznacza się kilka jednostek podczas bitwy (wszystkie przed i włącznie z klikniętym portretem oddziału). Dwuklik na portrecie jednostki zaś centruje kamerę za jej plecami.

    Po pierwsze - wyczyść klawiaturę.
    Po drugie - sprawdź spójność plików gry.

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Oczywiście sprawdź spójność plików gry, ale według mnie to co innego. Kamera ustawiająca się za plecami jednostki to jeden z trybów kamery. Włącza się go poprzez kliknięcie któregoś z klawiszy: Insert, Delete, Home, End. Musisz spojrzeć na ustawienia sterowania. W tych trybach kamera podąża za jednostką, centruje się na niej, jest na niej zablokowana, zależnie od części są też inne możliwości sterowania nią. Możliwe że przez przypadek naciskasz te klawisze, może faktycznie masz coś z klawiaturą i same się wciskają/ blokują. Żeby wyjść z tego trybu wystarczy Esc lub ten sam klawisz.

    Co do zaznaczania jednostek to wina Shift'a. Jego przytrzymanie powoduje że zaznaczasz wszystkie jednostki spomiędzy pierwszej, na którą kliknąłeś, a kolejnej wybranej przez Ciebie, albo właśnie wszystkie od początku do klikniętej. I tak jak powyżej dwuklik na portret jednostki na nią centruje, zaś Ctrl i dwuklik zaznacza wszystkie takie same jednostki. Natomiast wydawanie rozkazu z równocześnie wciśniętym Shiftem powoduje ustawianie kolejnych punktów kontrolnych podczas bitwy, w trakcie kampanii to chyba własnie ustawia punkty zborne.

    Dobrze by było gdybyś w każdej części na szybko ogarnął sterowanie bitewne, ułatwi Ci to kontrolę no i zrozumiesz co klikasz

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hej! Dzięki za pomoc, niestety ani sprawdzenie spójności plików gry, ani wyczyszczenie klawiatury nie pomogło. Pomogło co innego więc zostawiam info dla potomnych: Jakiś czas temu ogrywając AC: Black Flag z racji tego iż w serii AC korzysta sie często z klawisza Shift to wariowała mi funkcja klawisze trwałe. Pamiętam, że (to było ponad pół roku temu) nagrzebałem coś w konfiguracji klawiszy trwałych i Sterowanie w AC również się rozjechało. Wczoraj zacząłem grę od nowa i problem nadal istniał. Wyłączyłem funkcje klawisze trwałe i odznaczyłem WSZYSTKO w konfiguracjach w panelu sterowania dot. klawiszy trwałych. Zarówno Black Flag jak i Empire i Napoleon działa jak na razie bez zarzutów. Jak ręką odjął. Także dzięki za pomoc panowie! Temat do zamknięcia a was zapraszam do pomocy w innej sprawie dot. NTW - tym razem problem mojego współlokatora (zaraz pojawi się odpowiedni wątek).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •