Hej! Mam dość specyficzny problem z ETW. W zasadzie problem nie dotyczy tylko Empire, ale także innych gier z uniwersum TW w które grałem na swoim piecu - Shogun2, Medieval 2, Napoleon.

Zaczęło się tak: w Empiku ETW i NTW za 35zł więc postanowiłem, że biorę w ciemno (nie grałem wcześniej w żadną z nich więc stwierdziłem, że spróbuję). Gra działa elegancko, kampania miodna, bitwy genialne. Ale nagle zaczęło się dziać coś dziwnego - są takie momenty w trakcie rozgrywania bitwy gdzie gra mi kompletnie wariuje np. Kamerę mogę przesuwać tylko w przód i tył a także zoomować ale już na boki prawie wcale nie chce się przesuwać (potrafi być też całkiem na odwrót, bądź w ogóle tracę możliwość podróżowania kamerą po mapie), widok blokuje mi się "tuż przy ziemi" za plecami jakiejś jednostki, klikając w portret danego oddziału zaznaczają mi się wszystkie jednostki po kolei (z docelową włącznie), które są w HUDzie przed nią. No bitwy stają się niegrywalne. Jak wyłączę grę i włączę ponownie to już jest w porządku, ale chwile pogram i znów to samo (np. 2-3 bitwy bez zarzutu a przy 4 i każdej kolejnej bagno).

Co najciekawsze problem nie dotyczy tylko ETW ale również wyżej wspomnianych gier (w Medievalu np. na mapie kampanii dochodzi jeszcze zablokowana funkcja tworzenia pkt. zbornych miast. W skrócie - gdzie nie kliknę na mapię to tworzy się tam pkt. zborny i nie mogę tego anulować). W Shogunie natomiast problem jest identyczny jak w Empire. Dodam tylko, że na tym samym komputerze grałem w Medka 2 bardzo dawno temu i nic takiego się nie działo. Z miesiąc temu zainstalowałem Shoguna2, potem Medka2 a potem Empire i Napoleona. Każdą kolejną po tym jak poprzednia zaczęła szaleć.

Nie mam bladego pojęcia o co chodzi, nie znalazłem w internetach nawet wzmianki o podobnym problemie, zupełnie jakby tylko mnie on dotyczył. Podkreślę na koniec, że posiadam gry oryginalne (w zasadzie spodziewałem się z tego tytułu gry grywalnej a tu niespodzianka).

Ktoś? Coś? Pomocy?