Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Gra Emiratem Kordoby (DLC Era Karola Wielkiego)

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Emiratem Kordoby (DLC Era Karola Wielkiego)

    Zapraszam do dyskusji.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Jak dla mnie, to fajnie się prezentuje logo (herb?) tej frakcji, bez zbędnych dodatków, a idealnie pasuje. Do tego jeszcze dali odpowiedni kolor na mapie (zielony - barwa islamu).

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Emirat Kordoby to pierwsza frakcja na jaką się zdecydowałem. Patrząc na ich pozycję na mapie myślałem, że będzie to raczej kampania w stylu Sasanidów

    Zostałem bardzo szybko wyprowadzony z błędu.
    Na początku musimy się zając problemem niepokojów społecznych i buntów co wynika m.in z silnej obecności chrześcijaństwa w miastach. Problemy wewnętrzne początkowo uniemożliwiły mi próby ekspansji.

    Na razie udało mi się podbić Emirat Toledo i na tą chwilę zająłem się rozwojem ekonomicznym w myśl doktryny NSDAP*




    * Niskie Składki Daniny Akcyzy Podatki

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Zagrałem i trafiła się, jak na razie, najmniej ciekawa kampania w tym dodatku. Po ustabilizowaniu początkowych prowincji nie działo się już praktycznie nic. Iberię mogłem zająć bez większych problemów, bo wszystkie frakcje biły się między sobą ignorując moje podboje. Dopiero pod koniec kampanii toczyłem normalne walki we Francji z armiami Karola.
    Sama armia Umajjadów jest całkiem dobra. Największym plusem jest mocna jazda, w dodatku dostępna dość szybko. Szermierze, łucznicy i włócznicy też dają radę. Procarzy, i oszczepników (konnych i pieszych) jakoś nie używałem praktycznie wcale.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  5. #5
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    A tam, może i pozornie niezbyt ciekawa ale klimacik jest. Chaak, dużo to masz gier gdzie możesz kierować ISIS (Islamic state in Spain ) ścinając przy tym łby niewiernym Frankom na drodze dżihadu

    A tak na poważnie, armia na warunki Charlemagne całkiem zacna, zwłaszcza konni oszczepnicy - najlepsi chyba w tej kampanii. Najgorzej jest zacząć, ale jak zniszczymy konkurencyjne emiraty to - co jest bolączką całej kampanii, może poza Sasami - jesteśmy niepokonani.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Najłatwiejsza Frakcja z DLC jak dla mnie (przeszedłem kampanie wszystkimi frakcjami na poziomie bd.trudnym) Mamy dość sporo osad bogatych w surowce w tym jedna z kopalnią złota, ziemie niestety nie urodzajne, ale mamy dostęp do portów. Faktycznie nasza Religia państwowa może sprawować małe problemy ale tylko w pierwszych turach.Jeśli chodzi o sytuacje polityczną Asturia na skutek rebelii podzieliła się, wchłonięcie innych państw islamskich z Iberii jest banalne. Praktycznie od samego początku nikt nie może nam zagrozić nie licząc państwa Franków z którymi nawet nie miałem wojny gdyż kampanie przeszedłem w 80 tur (na spokojnie da się ją przejść w mniej niż 60) podbijając półwysep iberyjski, atak na Karola Wielkiego nie był wymagany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •