Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 139

Wątek: WWmwE Patch 2.5 - propozycja

  1. #1
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    WWmwE Patch 2.5 - propozycja

    Zaobserwowałem podczas swych zmagań na naszej podstawowej modyfikacji pod KO - patologiczne zjawisko.
    Tym zepsutym elementem wypaczającym w tym wypadku ekonomie, jest współczynnik zniszczenia prowincji. Czynnik ów oddawać miał koszty obsługi kontyngentów wojskowych na rzecz każdej z obcych armii, przebywających na naszym terytorium. Straty te generują trwały, w warunkach niedoskonałej modyfikacji, spadek dochodów ze zbiorów rolniczych.

    Postuluję likwidację tego współczynnika, który ma tutaj charakter permanentny, przez co całkowicie bezzasadny i szkodniczy.
    PATCH 2.03
    Mała prezentacja problemu.
    Spoiler: 

    5 tura

    9 tura

    13 tura

    17 tura

    20 tura


    Prezentacja proponowanej zmiany.
    Spoiler: 

    5 Tura


    PATCH NIE PODMIENIA STAREJ WERSJI, FUNKCJONUJE W OPARCIU O WERSJĘ 2.02, JEDNAKŻE ODRĘBNIE. DLA KOMFORTU GRACZY DOTYCHCZASOWYCH KAMPANII

    Download:
    https://drive.google.com/file/d/0B-9TR2H1xoSwa2NYS0xEZ2dmRjA/view
    Instalacja:
    Wypakować do głównego katalogu z grą
    Uruchamianie:
    WWmwE-2.03.bat

    Mefisto zasugerował kilka punktów koniecznej zmiany, w odpowiedzi przygotowałem wersję 2.5



    PATCH 2.5

    ROZWINIĘCIE PATCHA 2.03

    Kawaleria w warunkach balansu modyfikacji jest szczątkowo użyteczna. Aby podnieść jej rangę, proponuję zwiększyć liczebność przeciętnej formacji konnej o 25%.
    Poprawiłem pozycję Genui, poprzez dodanie strażnicy miejskiej w stolicy - drugiego poziomu koszar.
    Podniosłem wyjściowe sakiewki Węgrom, Bułgarom oraz Rusinom o 1000 florenów.

    Prezentacja zmian


    Download:
    https://drive.google.com/file/d/0B-9TR2H1xoSwc2IyRlhRdDNBX0U/view
    Instalacja:
    Wypakować do głównego katalogu z grą
    Uruchamianie:
    WWmwE-2.5.bat




    PATCH 2.5 (rozszerzona)
    ZMIANY:
    - usunięta mechanika zarazy
    - usunięty współczynnik zniszczenia prowincji
    - liczebności formacji konnej zwiększona o 25%
    - Węgry, Bułgarzy i Nowogród +1000 do sakiewki na starcie.
    - Genua otrzymuje na starcie strażnicę miejską - drugi poziom rozwoju koszar milicyjnych
    - liczne zmiany cech budynków ( szczegóły niżej )
    - młyn jako niższa forma piekarni ( szczegóły niżej ), budowa młyna i piekarni wymaga pól uprawnych pierwszego poziomu.
    - Molo rzeczne, Handlowy port rzeczny, Rzeczny magazyn kupiecki jako nowe budynki skupione w gałęzi rozwoju
    - klasztor dla wszystkich frakcji ( za wyjątkiem Litwy ), budynek inaczej wygląda i nazywa się w zależności od grupy kulturowej


    PATCH NIE PODMIENIA STAREJ WERSJI, FUNKCJONUJE W OPARCIU O WERSJĘ 2.02, JEDNAKŻE ODRĘBNIE. DLA KOMFORTU GRACZY DOTYCHCZASOWYCH KAMPANII
    Download: (5mb)
    https://drive.google.com/file/d/0B-9...ew?usp=sharing
    Instalacja:
    Wypakować do głównego katalogu z grą
    Uruchamianie:
    WWmwE-2.5.bat


    Pełna wersja WWmwE 2.5
    Download: (316mb)
    https://drive.google.com/file/d/0B-9...ew?usp=sharing
    Zawiera:
    - pełna wersja WWmwE 2.0
    - mój submod na grafiki podglądowehttp://forum.totalwar.org.pl/showthr...pe%C5%82nienie

    - Patch 2.5



    NOWE BUDYNKI I CECHY - PREZENTACJA:

    Spoiler: 

    +22 do dochodu ( dziesięcina )
    x2 do nawracania





    +42 do dochodu
    x2 do nawrócneia





    +62 do dochodu
    x2 do nawrócenia






    +82 do dochodu
    x2 do nawrócenia





    +102 do dochodu
    x2 do nawrócenia

    WYMAGA RYNKU PIERWSZEGO POZIOMU
    WYMAGA DOSTĘPU DO ŚRÓDLĄDOWEJ RZEKI

    +1 do dochodu z handlu





    WYMAGA RYNKU DRUGIEGO POZIOMU
    WYMAGA DOSTĘPU DO ŚRÓDLĄDOWEJ RZEKI

    +2 do dochodu z handlu





    WYMAGA RYNKU TRZECIEGO POZIOMU
    WYMAGA DOSTĘPU DO ŚRÓDLĄDOWEJ RZEKI
    +3 do dochodu z handlu





    WYMAGA FARMY PIERWSZEGO POZIOMU
    PIERWSZY POZIOM PIEKARNI
    +1 do dochodu z handlu
    +1 do przyrostu naturalnego
    +5 do szczęścia





    WYMAGA MŁYNA
    -950 florenów kosztów





    Północnoeuropejski Klasztor
    -10 do szczęścia
    -10 do porządku
    -4 do nawrócenia
    - 6000 do kosztów





    Wschodnioeuropejski Klasztor





    Grecki Klasztor





    Islamski "Klasztor"





    Południowoeuropejski Klasztor





    +10 do szczęścia
    +900 do kosztów




    -500 do kosztów





    +5 do porządku
    -500 do kosztów





    +10 do porządku
    -1500 do kosztów
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 18-12-2015 o 13:18

  2. #2
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    A nie da się po prostu ograniczyć zniszczenia do okresu kiedy na terenie są obce wojska i ich naprawianie do 2-3 tur po?

    Co do wzmocnienia Genui, to słuszne z tego co słyszałem.

  3. #3
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Dzięki wielkie Idilla za te zmiany. A myślałeś o podsuniętym przeze mnie ograniczeniu zasięgu statków? Zasięg na całe Tyrreńskie z Rzymu jest patologiczny i analogicznie wszędzie indziej. Nie nalegam na zmianę na ten z Rome (chociaż bardzo wzbogaciłoby to rozgrywkę morską i w pełni popierałbym), ale trzeba by go zmniejszyć.

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Z konnicą dobrze by jakoś przetestować, żeby się nie okazało że jest w drugą stronę. Zmiana z Genuą świetna.

    Jak mniemam znasz się mniej więcej na takich modyfikacjach, czy wchodziłoby grę w przyszłości spróbować jakiegoś "balance" patchu? Oczywiście tutaj po jakiejś większej dyskusji, żeby nie wprowadzać nic pochopnie, ale uważam że np. przydałoby się osłabić włoską milicję(są silniejsze i tańsze od większości innych jednostek, a rekrutować można do oporu) i pomóc jakoś militarnie arabskim frakcjom(chociaż tutaj ostrożnie, bo te z reguły są bogate i jakoś to nadrabiają, nie grałem nigdy Bułgarami, oni chyba mają słabo)

  5. #5
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Bułgarzy mają paradoksalnie najlepsze wojsko ze wszystkich frakcji arabskich. Niemniej oddają każde inne pole. Dzięki patchowi troszkę nadrobią. Na pewno przydałoby się podreperować arabskie wojska, jednak każda taka zmiana to ryzyko. Nie wiemy jak gra się zachowa - czy +1 tu i tam nie zrobi z jakiejś jednostki ultra koksa. Ja bym miał inne rozwiązanie - mianowicie prócz tego, że konnica miałaby 100 jeźdźców u każdego - to arabskie konnice dostałyby obniżkę w kosztach utrzymania. Nacje północne i włoskie charakteryzują się zawsze bogatymi armiami piechoty, Arabowie wymiękają w porównaniu - tak więc uprzywilejowalibyśmy ich bardziej w stronę konnicy. Co wy na to?

    Myślę, że zwiększenie konnicy z 80 do 100 nie odbije się przesadnie w drugą stronę. Tak czy siak - jest przecie kosmicznie droga.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Racja z tą modyfikacją statystyk, myślałem trochę też w innym kierunku, jeżeli ludzie zgadzają się odnośnie Włoch i arabskich nacji, to np. podniesienie kosztów utrzymania i/lub rekrutacji włoskich milicji, a jeżeli to możliwe, to... dodanie jednostek religijnych do koszar dla arabów? np. Ghazis od 3 poziomu, a to kolejne od 4 lub wcale. Inny problem z nimi jest taki, że muszą mocno poinwestować w zwykłe strażnice miejskie w miastach żeby robic użyteczne jednostki(1 poziom to łucznicy, jak teraz obczajałem Egipt), kiedy wiele nacji od 1 poziomu ma dostęp już do milicji włóczniczej. Chociaż jakoś nie przeszkadza to być Egiptowi potęgą w prawie każdej Kampanii, to sam nie wiem.

    Co do Bułgarów, to czasem się zastanawiałem, czy da się zrobić sztuczne szlaki handlowe dla Wielkiego Bułgaru i Bagdadu, które są na krawędzi mapy i to ogólnie kiepskie prowincje, trochę takie to nieklimatyczne, ale podejrzewam że zamierzone ze względu na balans.

  7. #7
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A czemu od 3ego poziomu i 4tego? Do ostatniego trzeba nawet Cytadeli. Jak już to analogicznie 2 i 3 - żeby w ogóle były w koszarach dostępne te jednostki. Co więcej, obniżyłbym to tak, żeby ghazis byli od pierwszego meczetu i mutatawata od drugiego. Chociaż może to już przesada. Można też obniżyć koszty budowy tych meczetów w zamian, wszak drogie bardzo.

    A Avasil co sądzisz o ograniczeniu zasięgu okrętów?

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Chodzi mi normalnie o koszary, nie meczety, jeżeli się nie pomyliłem to do 3. poziomu wystarczy zamek, 4. forteca, chociaż jest akurat sens żeby było i od 2. bo wtedy też europejskie nacje mają silniejszych Spieszonych Rycerzy, a arabowie mają... Chłopów i jakieś kawalerie.

    Co do okrętów mam mieszane odczucia, bo wydaje mi się że to dość duża zmiana w mechanice

  9. #9
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Tak. Pomyliłem nazewnictwo. Myślę, że powiązanie tych jednostek z meczetami jest bardzo klimatyczne. Jeżeli w miastach robi się je w meczetach, to chyba trochę nie pasuje by powstawały w zamkowych koszarach. A jeżeli iść twoją drogą to też od drugiego i trzeciego poziomu koszar. Nie są to takie cyborgi, by dawać je tak wysoko, nie sądzisz?

    Co do statków: chodzi ci bardziej o "plan twórców"? O zaplanowane zasięgi pierwszych tur każdej KO - jak twórcy przewidzieli balans rozwoju terytorialnego frakcyj? Co masz na myśli ze zbyt dużą ingerencją w mechanikę?

  10. #10
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Statki zostawcie w spokoju!!!

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •