Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 139

Wątek: WWmwE Patch 2.5 - propozycja

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach
    Wydaje mi się, że im bardziej będziecie grzebać w plikach, tym bardziej mod się zdestabilizuje.
    Co jak co, ale Egipt jest jednym z najsilniejszych państw. Pamiętam wybory frakcji do dwóch kampanii i w obu jako pierwszy wybierany był właśnie Egipt. Kojarzę też, że bardzo często Egipt nie tylko daje radę przetrwać w początkowym okresie (zdarzyło się już, że został szybko zniszczony?), ale i staje się potęgą.
    Słabość jednostek nadrabia najlepszym, jakie może być, położeniem na mapie oraz dobrze rozwiniętymi, bezpiecznymi prowincjami- niewiele frakcji jest tak bogate na początku.
    Wzmocnijcie Egipt militarnie, to stworzycie wielkiego, niepowstrzymanego kolosa.

    Z Włochami sytuacja jest zgoła odwrotna. Silnymi i tanimi jednostkami nadrabiają: ciasnotę, brak naturalnego kierunku ekspansji (np. Mediolan), położenie w centrum mapy, położenie prowincji na wyspach (Sycylia, Wenecja), niewielką ilość posiadanych i możliwych do łatwego zdobycia prowincji.

    Co do statków to nie wiem... mi tam pasuje, jak jest, bo szybko można przerzucać wojsko przez co kampania nabiera tempa. Nie wyobrażam sobie wojny Maurów z Sycylią (tj. Kasantina vs Tunis) przy małym zasięgu statków. Jeden wielki pat.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  2. Użytkownicy którzy uznali post Matisek za przydatny:


  3. #12
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    A nie da się po prostu ograniczyć zniszczenia do okresu kiedy na terenie są obce wojska i ich naprawianie do 2-3 tur po?
    Trzeźwe spostrzeżenie. Niestety nie można przyspieszyć procesu reparacji prowincji. Z przyczyny przeze mnie dotąd nieokiełznanej, redukcja zniszczeń dotyczy tylko zakresu tychże - ograniczenie "plamy" dewastacji terenu do poziomu minimalnego. Bez względu na ilość ognisk, źródeł zniszczeń.
    Nie sądzę aby twórcy moda docelowo pragnęli takiego stanu rzeczy, a przy tym zignorowali ten fakt. Możliwym jest defekt silnika w obliczu takiego kształtu modyfikacji. Nie mam tu jednak pewności.
    Jednocześnie poza sporem jest szkodliwość permanentności tego czynnika.

    Wszystkie wymienione przez Ciebie Mefisto zmiany są jak najbardziej do zaimplementowania. Mając również na uwadze, a jakże mechanikę zarazy/plagi.
    Rozważałem znaczenie zarazy w rozgrywce KO, nie mając doświadczenia obserwacji ewentualnego wykorzystania jej w cynicznych gierkach. Przenoszenie zarazy poprzez agenturę niesie olbrzymie potencjalne zagrożenie. Epidemia obejmująca kluczowe armie i większość osad może wykończyć frakcje. Tutaj jak soczewce uzmysławiamy sobie niedoskonałość zasady zakazu zadeptywania agentów.
    Dopuszczenie egzekucji obcych siatek agenturalnych, w drodze sądu wojskowego, uważam za optymalne rozwiązanie. Cokolwiek skasować zarazę mogę.

    Co do zasięgu okrętów względem armii lądowych. Przetoczę dane wybranych wersji gry.
    Stosunek zasięgu armii lądowej do floty
    - Vanilla - 1:1
    - WWmwE - 1:2.9
    - Stainless Steel 1:1.4
    - Bellum Crucis 1:2.25

    Te wspomniane 25% w porównaniu do kosztów rekrutacji i utrzymania oraz statystyk i możliwości rekrutacyjnych, orientacyjnie przyjmuję jako ostrożny wariant. Jako możliwy do zastosowania/wypróbowania.
    Testy są oczywiście ostateczną i prawdopodobnie niezbędna weryfikacją, potrzeba jednak tutaj więcej czasu na odpowiedni research, a czas to pieniądz. Podejmijcie decyzję w kontekście rozpoczynanej właśnie kampanii. Jeżeli nie wprowadzamy zmian już teraz, to czas na testy się znajdzie.

    Zarys ogólnego balansu jest mi znany, ale wiedzy praktycznej nie mam. Musiałbym się temu bliżej przyjrzeć, żmudnie przetestować każdą jednostkę, aby mądrze skorygować ewentualny brak wyważenia. Moim celem w pierwszej kolejności było zwrócenie uwagi na obiektywne problemy, te pozostałe wymagają szerszej dyskusji i zaangażowania.

    a jeżeli to możliwe, to... dodanie jednostek religijnych do koszar dla arabów?
    Bezproblemowe.
    Myślę, że powiązanie tych jednostek z meczetami jest bardzo klimatyczne
    Przychylam się do tego stanowiska.


    Nie ma jakiegokolwiek zagrożenia destabilizacją. Wszystkie zmiany wykonam idealnie, bezbłędnie. Ponadto wszystko mogę zmienić przejściowo bez podmieniania starej wersji. Wymienione zmiany będą ważyć kilobajty, tyle będą zajmowały patche - uruchamiane niezależnie. W międzyczasie oczywiście przygotuję pełną nową wersję.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 15-12-2015 o 00:36

  4. #13
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta

    Nie ma jakiegokolwiek zagrożenia destabilizacją. Wszystkie zmiany wykonam idealnie, bezbłędnie. Ponadto wszystko mogę zmienić przejściowo bez podmieniania starej wersji. Wymienione zmiany będą ważyć kilobajty, tyle będą zajmowały patche - uruchamiane niezależnie. W międzyczasie oczywiście przygotuję pełną nową wersję.
    Czyli to tych dwóch patchów będą po prostu inne pliki startowe a wszystko inne pozostaje bez zmian? Da się tak w ogóle?

  5. #14
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Przecież opublikowałem dwie wersje. Ściągnij i sprawdź. Zrobiłem taką metodą, co wyjaśniłem w pierwszym poście.
    Podczas uruchamiania .bat patcha, rotacji będą podlegać określone pliki.

  6. #15
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Okej, nie doczytałem. Czyli na zmianę trzeba będzie je kopiować?

  7. #16
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Nic z tych rzeczy. Odbywać się to będzie automatycznie przez zrobiony przeze mnie .bat Ściągnij i sprawdź czy czegoś nie schrzaniłem.

  8. #17
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Nie na zmianę, bo ma inną nazwę.

  9. #18
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Okej okej, nie mam doświadczeń z takimi rzeczami, skąd miałem wiedzieć :p

    Czyli rozumiem że patch jest gotowy i zostawiamy tak jak jest?
    Zasady oblężnicze Joopitera bez modyfikacji?

  10. #19
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Aha, jeszcze jedno - zarazy zostawiamy?

  11. #20
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A co ma zasada Joopitera do patcha? :d Jeśli chodzi o mko37 to tak - jeżeli gospodarz nie zgłosił chęci na inne zasady - gramy na Joopiterowskich.

    @Matisek : Właśnie z obecnymi zasięgami to pat!!! x) Pewnie za pat uznajesz tym razem brak możliwości odbicia każdego ataku Maurów z dziecinną łatwością. Walczyłem już w tym terenie w 5ciu kampaniach, obecnie znów się zarzynam w mko35 i za każdym razem zasięgi okrętów umożliwiają załatwienie każdego ataku, trzymając statki w porcie. Z Rzymu zasięg na całe Tyrreńskie. Nie ma żadnego impulsu, by wyciągnąć te statki i zmusić do strategii, do liczenia kratek, do manewrów. Wystarczy, że Włosi potrzymają po dwie galery w porcie i nic ich nie rusza. Do tego dochodzą totalnie chaotyczne wyniki bitew morskich, gdzie 3 galery mogą sobie zatopić 13 dhowów, jak mają dobre wczytanie. Także nie można nawet pokonać tego przewagą statków.
    Ten sam problem jest na Bałtyku, Morzu Czarnym. Płytka rozgrywka, zaczopowane możliwości. Adriatyk i Egejskie to już w ogóle kałuże. Biskajska, Jońskie, wschodnie Śródziemne i trochę Północne - dają jakieś minimalne szanse do manewrów. W Rome - tam to się czuje przestwór wód morskich. Tutaj to ograniczone bajora. Przydałoby się skrócić ten zasięg no przynajmniej o te 5 kratek, jeśli większe ograniczenie już tak koliduje z dynamiką. Niemniej w drugą mańkę moglibyśmy obniżyć zasięgi piechocie i konnicy. Do tych z Rome :d

    Egipt wybierany jest przede wszystkim dlatego, że daje święty spokój i kasę. Niemniej potem spotyka znaczne problemy. "Imperiami" - które i tak zazwyczaj kończą się na Bagdadzie i Adanie, a po prostu przy stosunkowo małej ilości prowów mają dużo kilometrów kwadratowych - staje się właśnie dzięki odległości w jakiej się znajduje. Przypominam sobie wko29, gdzie Amrod napadł na Apeniński. Oblegał Rzym całą armią Nilów w złotych zbrojach, a ja i Maryniasz pokonaliśmy ją ok. 12 jednostkami złączonych sił Anglii i Francji - w czym w 70% była milicja włócznicza.
    Egipt ma przynajmniej kasę i położenie, to prawda. Ale Maurowie, Turcy, a już w szczególności Bułgarzy nie mają tego szczęścia. Zobaczcie jak wypada porównanie sortu jednostek 3ego poziomu koszar Sycylii i Maurów. Toż to niebo, a ziemia. Więc nawet jeśli Egipt tak bardzo bryluje, to nie odpowiada za wszystkich muzułmanów.

    Ciasnota ma być ujmą dla Włochów? Przecież w razie ataku działa to jako korzyść. Nie dość, że bardzo bogate to jeszcze łatwo pod ręką do obrony.

    No : co myślicie. Winniśmy wypieprzyć zarazę? Żeby nie było: wiecie - przynajmniej wy - jak się przed tym bronić. Generalnie da się. Czasem jest to drogie, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Niemniej już zbyt wiele widziałem totalnych destrukcji państw tym ustrojstwem, by nie zastanawiać się nad jego usunięciem. Szczególnie często łupem staje się Bizancjum. Jak popatrzycie na zdominowane obecnie przeze mnie mko25 i karłowaciejące Bizancjum oraz Kijów - to tak: obie te frakcje dostały najpierw solidny wpieprz ode mnie i Danii zarazą. Przed jej rozprowadzeniem - szykowaliśmy się bardziej na wojnę obronną - tak silne te frakcje były. Razem z Blackym nawet komentowaliśmy, że coś czuję oblężenie Londynu i Arhus za jakiś czas. Niemniej wykorzystaliśmy okazję i przechyliło to korzyść na naszą stronę. Też nasi wrogowie swoje zawinili, nie próbując się zabezpieczyć, ani myśląc cokolwiek przedsiębrać. (A okazji do otoczenia Konstantynopola było już za dużo) Niby sami sobie częściowo winni... ale jednak to nie tak powinno być. Przykład do waszej oceny. Żeby nie wspomnieć o Aragonii w mko23 - co w parę tur zamieniła się z PONOĆ gospodarczego mocarza - w ruinę, za sprawą kilku tur dla agentów Domena.
    Fajnie by było, gdyby po prostu dało się osłabić moc zarazy. Żeby nie powodowała -11% przyrostu, trwała ewentualnie jeszcze krócej (choć tak długo wcale nie trwa), żeby nie zabierała dochodu z całego handlu a z 60% powiedzmy.

    PS: Swoją drogą już dawno postulowałem ograniczenie zasięgu szpiegom, który na obecną chwilę jest za duży. W połączeniu ze zmianą zasady o zadeptywaniu agentów na taką, w której można zadeptywać szpiegów i zabójców --- dałoby to jakiś efekt też wobec zarazy.
    Ostatnio edytowane przez Mefisto7 ; 14-12-2015 o 22:04

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •