Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 139

Wątek: WWmwE Patch 2.5 - propozycja

  1. #21
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach
    No dobrze, z tymi statkami masz większe doświadczenie, więc niech Ci będzie
    Co do Egiptu, to pisałem właśnie tylko o nim, bo Maurowie rzeczywiście są słabą nacją (o Turcji nic nie wiem ). Bułgarzy nie nadrabiają czasem dyplomacją?

    Jeżeli chodzi o zarazę, to można spróbować ograniczyć ją innymi środkami- pierwszy to wspomniane już zezwolenie na deptanie agentów, drugi- budynki "leczące".
    Tak po prostu kojarzę, że chyba ratusz miasta (w podstawce albo wwmwe) miał jakąś premię do czystości, w Rome były chyba też łaźnie. To zmniejsza (przynajmniej wedle opisów) szanse na wystąpienie zarazy i może efekty? Jeżeli ktoś mógłby pójść tym tropem i sprawdzić czy takie budynki wpływają na czas trwania i skutki zarazy, to można je przecież podrasować albo dodać coś nowego, jak dodano piekarnię.
    Taka luźna myśl.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  2. #22
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A co masz na myśli z nadrabianiem dyplomacją? Ich umiejscowienie nie daje zbyt wielu możliwości.
    Turcja często dostaje w ciry też położeniem. Wojska słabe. Gdyby tę milicję halabardniczą i piechotę janczarską mieli wcześniej, a szczególnie tę drugą nie z... RATUSZA 3 poziomu, to by jakoś nadrobili, ale tak to bieda straszna. Zamek straszy tak jak w Egipcie. Tu Avasil mógłby się wypowiedzieć też sporo.
    Ja bym dalej namawiał do pójścia drogą obniżek w kosztach dla konnicy. Nie trzeba testów, bezpieczne zmiany - nie ryzykujemy robienia niestabilnych ultrakoksów.

    Pomysł z podrasowanymi szpitalami ciekawy. Jakby je solidnie podrasować i udostępnić szybciej - zarówno w zamkach jak miastach - mogłoby to zdać egzamin. Bez likwidowania czegoś co także tworzy rozgrywkę rozmaitą.


    EDIT:

    Pomyślałem, że jak już zaproponowałem zrobić konnicę dla Arabów tańszą, to to samo powinniśmy zrobić z naszą ojczyzną, aby to wreszcie oddawało naszego ducha. Polska zresztą nie przoduje w żadnym polu, a armią odstaje od czwórki sąsiadów.

    Ponadto pomysł Matiska co do bonusów anty-zarazowych rozwija temat zwiększenia i innych. Moglibyśmy poprawić bonusy "+ do prawa" ratuszom, torturom, sądom, bo obecnie niespecjalnie opłaca się je budować. Podobnie z kościołami/meczetami - ewentualnie obniżyć ich koszty. Przydałoby się też zwiększyć dochodowość punktów handlowych wzwyż. To by pomogło wspomnianym: Bagdadowi czy Wielkiemu Bułgarowi, jako nie tylko morskie miasta mogłyby być bogate. Wydaje mi się, że punkt handlowy dający 40 dochodu to nieporozumienie. Ale może w ostatnim się mylę. Dochody z handlu to rzecz złożona, nie jak z kopalniami.
    Ostatnio edytowane przez Mefisto7 ; 15-12-2015 o 02:05

  3. Użytkownicy którzy uznali post Mefisto7 za przydatny:


  4. #23
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Chciałem tylko powiedzieć że podrasowanke handlu lądowego jeżeli w ogóle to musiałoby być bardzo ostrożne. Wszak to w średniowieczu to miasta portowe były najbardziej rozwinięte i najbogatsze właśnie dzięki handlu.

  5. #24
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Z podnoszeniem dochodów z rynków trzeba mieć na uwadze, że to podniesie dochody każdemu miastu, czyli generalnie każdy będzie miał więcej pieniędzy, nie wiem czy dobre wyjście. Co do Bagdadu, "fabularnie" powinien być najbogatszą prowincją na mapie, ale po przemyśleniach, z uwagi na to, że jest na skraju mapy, to nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.

  6. #25
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Okej, czyli Idilla proszę jeżeli jest taka możliwość o wywalenie zarazy. Najlepiej by było żeby po prostu osłabić jej działanie ale nie wiem czy tak się da. Ktoś jest przeciw?

  7. #26
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Nie mam wiele czasu na przemyślenia koncepcyjne, niemal całość zajęła mi praca nad dokładnym wykonaniem. Dokonałem sporej liczby zmian, delikatnie tylko naruszając balans.
    MTW 2 można modulować w bardzo szerokim spektrum.
    Myślałem nad wprowadzaniem specjalnego systemu handlowego, który by opiewał o inspirującą ( przynajmniej mnie ) mechanikę. Otóż chciałem umiejscowić na całej mapie kilka historycznych centrów handlowych, których posiadanie w zależności od liczby, wiązałoby się z możliwością budowy pomniejszych ośrodków handlowych, tym razem we wszystkich osadach.
    Dla przykładu:
    Posiadanie centrum handlowego w Andaluzji, pozwałoby na budowę za darmo małych faktorii handlowych, przynoszących marginalny dochód. Z kolei posiadanie trzech bądź pięciu, wiązałoby się z możliwością rozszerzenia tych faktorii o odpowiednio wyższe poziomy.
    Koncepcja szpitala jest możliwa do zrealizowania w praktyce, tutaj jednak potrzebowałbym znacznie więcej czasu.
    Podobnie sprawa ma się z prozaicznym zasięgiem ruchu jednostek. Nie mówiąc wiele o kuchni moderskiej, powiem że nie jest to prosta sprawa. Nie można w łatwy sposób różnicować zasięgu oddziałów lądowych w stosunku do okrętów na morzu. Ponadto, dlatego, że modyfikacja jest pod podstawkę nie mogę zastosować mechaniki silnika kingdoms. Mógłbym przygotować specjalne cechy dla admirałów, które jednak uniemożliwiałyby łączenie okrętów. etc. etc. Więcej wymagałoby to szeregu testów.

    Jesteście zdecydowani zmienić ruch szpiegów, zabójców etc.?

    Dochód z handlu rzeczywiście nierzadko jest na tyle mały, że budowa rynku bardziej uzasadniona jest możliwością maksymalizacji limitu kupców. Wyszedłem jednak temu na przeciw, postanowiłem zaimplementować port rzeczny. Porty rzeczne będzie można stawiać tylko w prowincjach z dostępem do rzeki ( choćby minimalnym ). Budowa portu rzecznego uzależniona jest od poziomu rozbudowanego rynku. Port rzeczny we współpracy z lokalnym rynkiem, łącznie podwaja premie do handlu. Z tym, że każdy poziom rzecznego portu handlowego jest tańszy od swego lądowego odpowiednika o połowę, co powinno zwiększyć atrakcyjność samego rynku.
    Ważna informacja: Porty rzeczne są dostępne tylko wewnątrz kontynentu, prowincje nadmorskie nie mają możliwości budowy portu rzecznego!

    PATCH 2.5
    ZMIANY:
    - usunięta mechanika zarazy
    - usunięty współczynnik zniszczenia prowincji
    - liczebności formacji konnej zwiększona o 25%
    - Węgry, Bułgarzy i Nowogród +1000 do sakiewki na starcie.
    - Genua otrzymuje na starcie strażnicę miejską - drugi poziom rozwoju koszar milicyjnych
    - liczne zmiany cech budynków ( szczegóły niżej )
    - młyn jako niższa forma piekarni ( szczegóły niżej ), budowa młyna i piekarni wymaga pól uprawnych pierwszego poziomu.
    - Molo rzeczne, Handlowy port rzeczny, Rzeczny magazyn kupiecki jako nowe budynki skupione w gałęzi rozwoju
    - klasztor dla wszystkich frakcji ( za wyjątkiem Litwy ), budynek inaczej wygląda i nazywa się w zależności od grupy kulturowej


    PATCH NIE PODMIENIA STAREJ WERSJI, FUNKCJONUJE W OPARCIU O WERSJĘ 2.02, JEDNAKŻE ODRĘBNIE. DLA KOMFORTU GRACZY DOTYCHCZASOWYCH KAMPANII
    Download:
    https://drive.google.com/file/d/0B-9...ew?usp=sharing
    Instalacja:
    Wypakować do głównego katalogu z grą
    Uruchamianie:
    WWmwE-2.5.bat



    NOWE BUDYNKI I CECHY - PREZENTACJA:

    Spoiler: 

    +22 do dochodu ( dziesięcina )
    x2 do nawracania





    +42 do dochodu
    x2 do nawrócneia





    +62 do dochodu
    x2 do nawrócenia






    +82 do dochodu
    x2 do nawrócenia





    +102 do dochodu
    x2 do nawrócenia

    WYMAGA RYNKU PIERWSZEGO POZIOMU
    WYMAGA DOSTĘPU DO ŚRÓDLĄDOWEJ RZEKI

    +1 do dochodu z handlu





    WYMAGA RYNKU DRUGIEGO POZIOMU
    WYMAGA DOSTĘPU DO ŚRÓDLĄDOWEJ RZEKI

    +2 do dochodu z handlu





    WYMAGA RYNKU TRZECIEGO POZIOMU
    WYMAGA DOSTĘPU DO ŚRÓDLĄDOWEJ RZEKI
    +3 do dochodu z handlu





    WYMAGA FARMY PIERWSZEGO POZIOMU
    PIERWSZY POZIOM PIEKARNI
    +1 do dochodu z handlu
    +1 do przyrostu naturalnego
    +5 do szczęścia





    WYMAGA MŁYNA
    -950 florenów kosztów





    Północnoeuropejski Klasztor
    -10 do szczęścia
    -10 do porządku
    -4 do nawrócenia
    - 6000 do kosztów





    Wschodnioeuropejski Klasztor





    Grecki Klasztor





    Islamski "Klasztor"





    Południowoeuropejski Klasztor





    +10 do szczęścia
    +900 do kosztów




    -500 do kosztów





    +5 do porządku
    -500 do kosztów





    +10 do porządku
    -1500 do kosztów
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 18-12-2015 o 00:57

  8. Użytkownicy którzy uznali post Idill`a (MZ) za przydatny:


  9. #27
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Świetna robota.

    Ale interesują mnie zmiany dotyczące Zajazdu i Klasztorów. Otóż nie wydaje ci się, że pozostały dalej nieatrakcyjne? Zajazd może nawet bardziej. Poziom szczęścia w WWMWE nie jest znowu aż tak znaczący (np jak w Brytanii) Z taniego budynku stał się dość drogim, a oferującym niezbyt ekwiwalentny bonus. Klasztor za 10000 to generalnie opcja nie do ruszenia, niemniej kosztujący 4000 a oferujący tylko 4% nawróceń, bez innych bonusów - dalej jest mało zachęcający. Szczególnie, że kościoły dostały odpowiednie bonusy.

    Brakuje bardzo za to zmian w meczetach, analogicznych do tych z kościołów. To właśnie muzułmanie mają problem z ziemiami chrześcijańskimi, jako że tych drugich jest znacznie więcej.

  10. #28
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Wow, sporo zmian, ale może być ciekawie.
    Jak wygląda modyfikowanie wwmwe w praktyce? Umiem programować w C/C++, Javie i Adzie, może byłbym w stanie jakoś pomóc i można by spróbować zrobić jakiś większy patch, trochę eksperymentując z nowymi systemami, jak ten wspomniany handlowy, może jakoś pobawić się religią(żeby stosunki u Papieża miały znaczenie i można było zostać liderem religijnym, dawałoby to jakieś tam bonusy) i innymi rzeczami, mam całkiem sporo koncepcji, ale nie mam pojęcia co da się zrobić, a czego nie.

  11. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach
    Spróbowałem sobie pograć Polską i zaproponowałem jej od każdego sąsiada prawa handlowe.
    Okazuje się, że budując w trzech miastach (Toruń, Kraków i Wrocław) punkty handlu żywnością, rynki i porty rzeczne do maksymalnego poziomu (odnośnie wielkości prowincji) Wrocław wzbogacił się o 100, Kraków o 350, Toruń o 250.

    Podsumowując- w turze około 10, po wybudowaniu jeszcze dróg brukowanych w Krakowie (ale nie budując tego dużego rynku co 4 tury się robi), mając prawa handlowe z każdym sąsiadem, zyski z handlu wynosiły 2900. Kiedy zburzyłem porty rzeczne i rynki w w/w miastach, zyski spadły do 2200.

    Wydaje mi się, że wzrost o 100 dla takiego Wrocławia to strasznie mało. Najlepsze jest to, że burząc rynki zyski praktycznie nie spadały <lol> Dopiero burząc porty rzeczne spadło o te 100. Tak samo przy budowie- molo daje 100 na turę, rynki nadal nic.

    Co i tym myślisz Idilla? Może jakbym miał 8 miast (a nie tylko 3) z portami, to byłoby lepiej?

    Btw przypomniał mi się kolejny pomysł na urozmaicenie rozgrywki. Żeglowne rzeki. Co myślicie, żeby taką Wisłę czy Dunaj zrobić zdatną do żeglugi morskiej?
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  12. #30
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    O nieeeee, chyba nie myślimy o terytorialnych zmianach na mapie kampanii. Chyba zbyt duża ingerencja. Co jak co, ale teren jest idealnie zaprojektowany pod to KO i osobiście nie wyobrażam sobie zmian w tym względzie.

    A co do portów rzecznych. Nie wyjdzie ostatecznie, że część frakcji naprawdę rzecznych będzie faworyzowana względem tych mniej? Popatrzyłem na mapę, to i tak świetnie pomyślane, że w zasadzie prócz Danii i Szkocji wszyscy dostęp do rzek mają, niemniej Francja to ich królestwo. Trzeba by to i tak sprawdzić w praktyce. Kastylii np przydałoby się to bardzo, bo bieduje.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •