Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 139

Wątek: WWmwE Patch 2.5 - propozycja

  1. #31
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Mnie nie podoba się opcja podróżowania przez rzeki, bo trochę zniszczy/spłyci to zabawy fortami + podejrzewam, że mocno utrudni przeprowadzenie symulacji, być może w niektórych sytuacjach uniemożliwi albo straci ona sens, a to przecież główna część zabawy.

    Jeśli chodzi o dochody, to moim zdaniem właśnie takie małe zyski są ok, gdyby było więcej, to mogłoby całkiem zaburzyć balans. Pograłbym kampanię na tym co mamy teraz i właśnie jednocześnie możemy zwracać uwagę na rzeczy które można by wprowadzić i jak się sprawdza to co już jest.

    W ogóle przez to wszystko przychodzi mi masa koncepcji do głowy, damn

  2. #32
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach
    to pisz te koncepcje Przecież nic się nie stanie, jak zostaną odrzucone, a przynajmniej będzie można na czymś bazować albo nakreślić kierunek zmian na lepsze.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  3. #33
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Gdzie konkretnie to wypakować?

  4. #34
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A i w ogóle: Gramy na wersji pierwszej czy drugiej? Wprowadzamy od razu te nowe klasztory itd? To wtedy postulowałbym z tymi meczetami. A jeżeli zostawiamy ten podstawowy to ok, resztę rzeczy dopieści się na następną KO.

  5. #35
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Nie zdecydowałem się rewidować balansu zaproponowanego przez twórców modyfikacji. W istocie strategiczny balans jest nieznacznie tylko skorygowany. Dlaczego? Bo jest to system naczyń połączonych, znaczące różnice zainicjowałyby proces domino. Mod zmieniłby swoje oblicze.
    Klasyczna wersja została gruntownie zweryfikowana i okiełznana, jest sprawdzona i pewna. Nie bez niedoskonałości, i tu koncentruje się mój wysiłek.
    Poprawienie i wzbogacenie rozgrywki to mój cel.
    Jako, że się co nieco wie o modyfikowaniu, to zakasałem rękawy. Mam nadzieje, że finalnie uda mi się zaproponować coś rozsądnego.

    Ale interesują mnie zmiany dotyczące Zajazdu i Klasztorów. Otóż nie wydaje ci się, że pozostały dalej nieatrakcyjne?

    Pamiętaj, że współczynnik szczęścia jest skorelowany ze wzrostem ludności (
    ). Zależność +1 do wzrostu/10 szczęścia. W związku z tym, zajazd może uchodzić za odpowiednik młyna/piekarni pod względem wpływu na wzrost. Ale i wpływ na porządek w osadzie może w specyficznych warunkach konkurować z bonusem do handlu, jeśli prowincja boryka się z niepokojem, co ma przełożenie na opodatkowanie.
    Zaproponujcie jakieś rozwiązania czym miałby być "klasztor", czy i w jaki sposób jego funkcja miałaby być rozszerzona. Jak dotąd nie znalazłem optymalnego zastosowania.Właściwie to czasu nie miałem na dywagacje.

    Wszystkie specjalne budynki w mojej ocenie mają charakter dodatkowy i uzupełniający. Takie w założeniu miały zastosowanie, jak spekuluję. Dlatego też, koszt ich budowy z zasady winien być wygórowany. Jeśli trzymać się kurczowo tego prawdopodobnego scenariusza.
    Dlaczego? Otóż, specjalna infrastruktura zaburza balans. Budowa sądu, piekarni, zajazdu czy klasztoru pozwala uzyskać ponadmiarowe efekty np. dla porządku osady. W normalnych warunkach, mogłaby zachodzić konieczność obniżenia opodatkowania.
    Klasztor wyróżnia się z tej puli. Ma on charakter raczej formy polityki asymilacji, w swym pierwotnym kształcie zwłaszcza.
    Te budynki przyspieszają grę, są formą skrótu przeznaczonego dla charakteru rozgrywek KO.

    Brakuje bardzo za to zmian w meczetach, analogicznych do tych z kościołów
    Sparafrazowałbym mem Jizya b**** ( *bracie ) Meczety otrzymują podatek od niewiernych, no i powiedzmy zakat na cele socjalne.

    @Avasil
    Ręce do pracy jak najbardziej się przydadzą. Jak będę rozplanowywał pracę nad konkretnymi elementami czy edycją batch file, a będzie jej wiele, to poproszę o wsparcie. W obecnej chwili zasypujcie mnie uwagami co do możliwych zmian. Ja wiedząc co można zrobić będę to rozpatrywał.

    burząc rynki zyski praktycznie nie spadały
    Czasem trzeba zresetować wskaźnik dochodu, zmieniając stopień opodatkowania, aby uaktualnić zmiany dochodów. Dla przykładu zrywając prawa handlowe tak jest.

    Trzeba by to i tak sprawdzić w praktyce. Kastylii np przydałoby się to bardzo, bo bieduje.
    Jutro rozpocznę prace nad kolejną propozycją z mojej strony. Będzie to system ośrodków handlu. Historycznie to właśnie Sewilla była jednym z ważnych punktów wymiany towarów. Chcę aby konkretne ośrodki przynosiły więcej aniżeli prosty dochód różnego typu.
    Dla przykładu:
    Ośrodek handlu w Nowogrodzie umożliwiać będzie budowę faktorii produkujących drewno, w otaczających ten ośrodek prowincjach. Co wpłynie na koszt budynków opartych o drewno.

    Nie spieszmy się z rozpoczynaniem kampanii, a może uda się wypracować rozsądne zmiany.

    Btw przypomniał mi się kolejny pomysł na urozmaicenie rozgrywki. Żeglowne rzeki.
    Mógłbym to wykonać.


    Ważna informacja: Zapomniałem zmienić starej cechy klasztoru, wskutek czego nawet madrasa nawracała na katolicyzm.
    Załadowałem aktualną wersję!

  6. #36
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Mogłem nie zajarzyć. Załadowałeś analogiczne zmiany względem meczetów czy nie?
    Względem klasztoru odniosłem się do jego poprzednich właściwości tj: 8% nawracania i 20% porządku społecznego. Generalnie obniżka do 4% nawracania, bez 20% porządku za 4000 florenów miast 10000 to jakby wciąż brak uatrakcyjnienia tej pozycji. A co do tego co mówiłeś o reszcie specjałów: Otóż nie wydaje mi się, żeby twórcy mieli w założeniu wygórowane ceny tychże budynków. Przede wszystkim chcieli, by były budowane - niemniej prócz piekarni, która zawsze jest bardzo cenna - inne się po prostu nie opłacały i nikt ich nie budował. Walka z korupcją umacnianiem prawa się nie kalkulowała. Zmieniłeś to jednak nieco, wbrew założeniom swojej tezy. :d

  7. #37
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Jeżeli chcę zainstalować patch 2.5 to muszę mieć wcześniej 2.2 i 2.3?

  8. #38
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Załadowałeś analogiczne zmiany względem meczetów czy nie?
    Tak

    Generalnie obniżka do 4% nawracania, bez 20% porządku za 4000 florenów miast 10000 to jakby wciąż brak uatrakcyjnienia tej pozycji
    Zaproponuj coś, wciąż nie wiem czym finalnie klasztor miałby być. Cechy pprzedniego klasztoru, zostały przesunięte do zajazdu, sądu i świątyni. Tak aby zachować balans strategiczny, nie szafując bonusami.

    Jeżeli chcę zainstalować patch 2.5 to muszę mieć wcześniej 2.2 i 2.3?
    Potrzebne:
    - wersja podstawowa "tuorial o KO"
    Instalacja:
    - wypakować do katalogu głównego

  9. #39
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Mi nie działa jak wypakuję.

  10. #40
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    @Soplica
    Jak zainstalowałeś? Użyłeś WWmwE 2.5.bat?

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •