Strona 179 z 368 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189229279 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 781 do 1 790 z 3671

Wątek: DLC/FLC/Legendarni Lordowie - spekulacje, dyskusja.

  1. #1781
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Są, ale nie jest to ciągła nieprzekraczalna ściana drzew jak na stepach w Rome 2 czy Attyli.

    A co takiego GW zrobiło z Tileą? Śledzę od jakiegoś czasu temat Warhammera po różnych redditach i wydawało mi się, że Tilea jest pozostawiona sama sobie
    Co do Tilei (z tego, co się orientuję, urodziłem się w latach 90.tych ubiegłego wieku, nie znam więc do końca sprawy) chodziło o to, że gracze nie wiedzą, skąd powstał taki myk jak Tilea, figurki były drogie, przez co nie były one grane - AB ostatni i pierwszy zarazem mieli właśnie w czasie 5 edycji i na tym zakończyli mimo, że mogłeś armiami z nich grać jeszcze w szóstej i siódmej. I o ile Krasie Chaosu po podobnym myku wróciły w 8 edycji, tak Tilea na zawsze została pogrzebana. Zwłaszcza po wątkach z White Dwarfach, gdzie Skaveni w czasie przed Burzą Chaosu, a po śmierci Borgio Oblężyciela najpierw palą Miragliano, a potem rzucają na kolana całą Tileę.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  3. #1782
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Co do Tilei (z tego, co się orientuję, urodziłem się w latach 90.tych ubiegłego wieku, nie znam więc do końca sprawy) chodziło o to, że gracze nie wiedzą, skąd powstał taki myk jak Tilea, figurki były drogie, przez co nie były one grane - AB ostatni i pierwszy zarazem mieli właśnie w czasie 5 edycji i na tym zakończyli mimo, że mogłeś armiami z nich grać jeszcze w szóstej i siódmej. I o ile Krasie Chaosu po podobnym myku wróciły w 8 edycji, tak Tilea na zawsze została pogrzebana. Zwłaszcza po wątkach z White Dwarfach, gdzie Skaveni w czasie przed Burzą Chaosu, a po śmierci Borgio Oblężyciela najpierw palą Miragliano, a potem rzucają na kolana całą Tileę.
    Dzięki za rozjaśnienie sprawy, ja również jestem z ostatniej dekady ubiegłego milenium i też nie wiedziałem w czym rzecz

    No ale nadzieja umiera ostatnia, ale że będzie szło na Tilei zarobić $, to może jeszcze CA ugada się z GW o przywrócenie tej nacji do życia - a szansa jest, bo Miragliano ma unikatowy budynek w rozwoju osady

  4. #1783
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    W ogóle z tego, co pamiętam to całościowo Warhammer od 6 edycji wzwyż zaczął być robiony pod względem armybooków już nie przez graczy, a czysto marketingowców - do 7 edycji było jakoś spoko, potem to już wszystko trafił szlag.

    Co do Tilei to sądzę, że dojdą, podobnie jak Estalia i Arabia - są to zbyt łakome kąski dla potencjalnych graczy, by takie rasy zignorować. Swoją drogą mogliby zrobić dużo większy podział osad w Tilei i Estalii - w obu tych "królestwach" było po kilka księstw, samodzielnie się zwalczających - ba, nawet Borgio Oblężyciel "zjednoczył" Tileę, aż do pamiętnej śmierci w łaźni, na styl Marata. I swoją drogą najlepsze jest to, że nie wiadomo, kto go do końca zabił - albo Lukrecja, która chciała zwalić winę na Vespera, albo Skaveni tego dokonali.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #1784
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Estalia? Wątpię. Arabia, jeszcze jest pewna szansa - armia w Warmasterze.

    Co do powiększenia ilości miast, na pewno powinni dodać do mapy Sartosę, póki co jest to tylko kawałek lądu. Co do większej ilości miast w Tilei, tu może dało by się jeszcze jedną osadę wcisnąć, ale podzielenie Tilei na dwie prowincje sprawiłoby, że byłoby tam zbyt ciasno.

  6. #1785
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Estalia o ile wiem to w 3 edycji (hohoho, dawno temu) miała z parę figurek A co do Tilei... nie sądzę, mogłoby CA przeskalować mapę z połączonej kampanii i wepchnąć 2-3 prowincje w Tilei i by było pełno wojen domowych.
    GW dało tyle zalążków o rasach i frakcjach poza bitewniakiem, a nie pokusili się nawet o zrobienie jakichś konkretnych armii dla nich - mowa tu o Norsmenach, Albionie, Estalii, Księstwach Granicznych, Arabii (nie licząc Warmastera ), Sartosy, Amazonek, Cathayu, Indu i Nipponu. A szkoda, bo to też był dobry potencjał na potężne armie do bitewniaka/Total War: Warhammer

    PS. Jak ktoś mógłby mi podesłać fizycznie (książkę) armybooka Skavenów z 7 edycji po polsku, byłbym wdzięczny po tysiąckroć

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #1786
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Koszalin
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Jeśli już drążycie temat Tilei, to ja co najwyżej spodziewałbym się jakieś minor-race packa zbiorczego dla Estalii, Tilei, Border Princes, gdzie każda z tych nacji mialby wspólny rooster z paroma odstępstwami. Trochę bardziej rozbudowane niż to było w M2TW jeśli o Milan, Venice, Papiestwo i Sycylię szło.

    Lepsze takie rozwiązanie niż ctrl+c, ctrl+v z Imperium.

  8. #1787
    Chłop Awatar Gobbla
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Tym niemniej za górami jest tylko mgła wojny (nie ma ściany z lasu jak w Rome II na stepach) - czyli jakieś tereny na wschodzie kiedyś dostaniemy - kiedy? Prawdopodobnie właśnie w III.
    Kolego! Nawet mnie nie strasz, że moje ukochane i wyczekiwane Ogry dostaniemy dopiero w III .

  9. #1788
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gobbla Zobacz posta
    Kolego! Nawet mnie nie strasz, że moje ukochane i wyczekiwane Ogry dostaniemy dopiero w III .
    Obawiam się, że jednak w III.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #1789
    Asuryan
    Gość
    Od dawna wiadomo że Królestwa Ogrów w III. Co prawda według tamtej zapowiedzi miały być ze Skavenami, a II tylko z elfami i jaszczuroludźmi.

    Tilea była opisana w AB Dogs of War, Estalia czy Arabia nie były opisane w żadnym AB (nie licząc fanowskich).

  11. #1790
    Cześnik Awatar ares354
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Od dawna wiadomo że Królestwa Ogrów w III. Co prawda według tamtej zapowiedzi miały być ze Skavenami, a II tylko z elfami i jaszczuroludźmi.

    Tilea była opisana w AB Dogs of War, Estalia czy Arabia nie były opisane w żadnym AB (nie licząc fanowskich).
    Jednak Arabia jest w Warmaster, plus będzie dość pusto bez nich dla TK mimo wszystko.

  12. Użytkownicy którzy uznali post ares354 za przydatny:


Strona 179 z 368 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189229279 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •