Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 163

Wątek: COW: Beginning of The End Times - Dyskusja i download

  1. #61
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    86
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Tego akurat nie wiedziałem, ale fajnie byłoby gdyby to ogarneli i wszystkie budynki dawały jakieś profity
    Aktualnie gram tomb Kings i jest mega, bardzo fajne jednostki i wgl jak narazie to jedna z bardziej rozbudowanych frakcji

  2. #62
    Chłop Awatar Nevon
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Jak dla mnie mod w obecnej wersji jest niegrywalny. Masa niedoróbek i bugów. Pewnie posłuchali tego płaczu na TWC i ModDB żeby wydać przed TW:W, wolałbym żeby to za rok albo i dwa wydali ale, żeby było dobre a nie takie coś. Co mi przeszkadza?

    1. AI nie istnieje. O ile bitewne niczym się nie wyróżnia to AI na mapie kampanii jest po prostu tępe, a wszystkie kampanie wyglądają tak samo. Durnemu AI królują Lizardmeni. Po wybiciu Skavenów w Lustrii spamują armiami i stoją w Lustrii. Dopiero gdy przeprowadziłem na nich inwazję wybudowali 1 okręt ale i tak się nie ruszyli poza Lustrię. Nawet jeśli jakimś cudem obronią tę swoją osadę w Starym Świecie to i tak nie prowadzą ekspansji. Jeszcze inny debilizm zauważyłem u Wampirów. Testowałem to kilka razy, zawsze po zajęciu Mousillion wycofują swoje armie stamtąd do Sylvanii zamiast odbijać miasto czy prowadzić ekspansję. A armii mają od cholery - 10-15 armii przeciwko mojej jednej.

    2. Balans rozgrywki. Balans nie istnieje, po prostu. Krasnoludy Chaosu - utrzymując 5 pełnych armii złożonych z samych krasnoludów z elitami, ciągłym ulepszaniem i budowaniem bez przerwy drogich budynków w 10 turze miałem dochód na poziomie 85k. Serio? Gdy gram czymś innym zazwyczaj kończy się to spamem armii i nie wychodzeniem poza Dark Lands. Zazwyczaj stawiają po 20-30 pełnych armii przy Uzkulak i kolejnych kilkadziesiąt po reszcie krainy. Z drugiej strony przychód takiego Reiklandu to 1,5k przy 1 armii po 30 turach i zajęciu Marienburga. Inne frakcje imperialne mają lepszy przychód ale ciągną głównie z handlu, a to kwestia kilkudziesięciu tur, aż zaczną się między sobą wyżynać. W tym czasie idzie jakiś chory spam armii Chaosu(Undivided), które w 10-20 tur niszczą Kislev i połowę Imperium. Na domiar złego dostają jeszcze krucjaty... I nie piszę tego na podstawie jednej kampanii. Rozegrałem z 10 kampanii 200+ i 300+ tur. Frakcje Imperium są straszliwie osłabione, a jeszcze się między sobą tłuką, więc nie mają szans odeprzeć armii Chaosu.

    3. Crashe, crashe, crashe. Już się przyzwyczaiłem ale przynajmniej 1-2 razy na sesję mam crash spowodowany albo zbugowaniem się interfejsu albo próbie otworzenia karty jednostki/budynku. A twórcy zamiast szybko wydać jakieś łatki to wolą się chwalić kolejnymi jednostkami, które zapewne dodadzą kolejne bugi.

    4. Nierówny roster jednostek. Dla jednych nacji dali pierdyliard jednostek, a np. dla takiej Bretonii nie dość, że dali mało to jeszcze zablokowali im dostęp do najemników.

    5. Chory spam armii złych frakcji i "tylko" bardzo duży spam armii dobrych frakcji. A i tak jest o wiele lepiej po wywaleniu skryptów z respawnami i garrnison scriptu.

    Co mi się podoba?

    1. Detale! Czyli wrzucenie zupełnie nowych animacji dla niektórych formacji, masa nowych jednostek względem podstawowego CoW. Fajnie rozwiązane systemy najemników, misji i magii.

    2. Magia! Nowe animacje(np. animowane błyskawice), bardzo efektowane i efektywne, do tego duże zróżnicowanie, zwłaszcza wśród magów Imperium. Inna sprawa, że magowie są absolutnie przegięci i jeden oddział magów na dobrą sprawę przy jakiś zapychaczach do osłony potrafi rozwalić całą armię. No i AI oczywiście ich nie rekrutuje.

  3. #63
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Ja na plus dodałbym również mapę oraz fakt, że jest ciut więcej frakcji (Bretonia! Kijowo zrobiona, ale zawsze. No i Jaszczurki). Nie jestem znawcą warhammera, ale wolałbym usunąć chaos zjednoczony, a wstawić Estalię. Wolałem rozwiazanie z 1.5.1 gdzie chaos się samemu jednoczyło. Dobry money script przydałby się do tego moda. W Divide & Conquer jest całkiem niezły.

    1. Slaaneshami świetnie mi się grało. Po kilkudziesięciu turach mam jednak błąd, którego nie mogę obejść. Wywala do pulpitu podczas tury rebeliantów. Z tym mam ogólny problem, bo ten problem nasila się u mnie także w innych modach, po rozegraniu dużej ilości tur. Pomożecie?

    2. Wracając do frakcji chaosu niezjednoczonego. Gdzie i czy mogę werbować Piekielne Działo i krasnale z garłaczami?

  4. #64
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    86
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Też z miłą chęcią napisze coś o crashach. Zauważyłem grając kilka kampanii że jest podział na frakcje u których non stop wywala albo wcale. Zagrałem Vampirami i Tomb King i po ok 200 turach zero crashy. Ale grając Kislev to raz na 2 tury wywala mnie z powodu bugu interfejsu miałem tak samo z Slaneshem (jezeli zle napisałem to przepraszam ale nie jestem jeszcze zbyt w temacie warhammera) oraz Dark Elf ( bardzo przegięta frakcja pod aspektem jednostek ). Oraz błąd tak jak pisał Krystian że wywalało gre podczas końca przemijania tury. Jest to irytujące ponieważ gra jest ograniczona do frakcji ale liczę że szybko coś z tym zrobią.

    Według mnie brakuje kilku rzeczy. Powinni jak najszybciej dociągnąć niedoróbki (braki zdj jednostek,budynków itp), dobrze że dalej rozwijaja i dodają nowe jednostki bo balans jest zwalony. nie albo inaczej, tego balansu nie ma. I to co mnie najbardziej rozwaliło podczas kampani tombem. To że Vampiry z jednym miastem przy Bretonii rozwaliło całą Bretonie. Nie chce wiedzieć jak oni podbili ponad 3/4 Bretoni ale dla mnie jest to dziwne.

    Jeszcze jedną rzecza jaką powinni zrobić lub dodać ? To by każda frakcja miała porównywalną ilość budynków oraz by miały one mniej wiecej podobne efekty i byłyby naprawione.

  5. #65
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Bazując na Waszych opiniach, to jednak nie zagram, czekam na większego patcha. czasem jakąś bitwę sobie rozegram.

  6. #66
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Patrykovsky Zobacz posta
    Też z miłą chęcią napisze coś o crashach. Zauważyłem grając kilka kampanii że jest podział na frakcje u których non stop wywala albo wcale. Zagrałem Vampirami i Tomb King i po ok 200 turach zero crashy. Ale grając Kislev to raz na 2 tury wywala mnie z powodu bugu interfejsu miałem tak samo z Slaneshem (jezeli zle napisałem to przepraszam ale nie jestem jeszcze zbyt w temacie warhammera) oraz Dark Elf ( bardzo przegięta frakcja pod aspektem jednostek ). Oraz błąd tak jak pisał Krystian że wywalało gre podczas końca przemijania tury. Jest to irytujące ponieważ gra jest ograniczona do frakcji ale liczę że szybko coś z tym zrobią.

    Według mnie brakuje kilku rzeczy. Powinni jak najszybciej dociągnąć niedoróbki (braki zdj jednostek,budynków itp), dobrze że dalej rozwijaja i dodają nowe jednostki bo balans jest zwalony. nie albo inaczej, tego balansu nie ma. I to co mnie najbardziej rozwaliło podczas kampani tombem. To że Vampiry z jednym miastem przy Bretonii rozwaliło całą Bretonie. Nie chce wiedzieć jak oni podbili ponad 3/4 Bretoni ale dla mnie jest to dziwne.

    Jeszcze jedną rzecza jaką powinni zrobić lub dodać ? To by każda frakcja miała porównywalną ilość budynków oraz by miały one mniej wiecej podobne efekty i byłyby naprawione.
    Wydaje mi się, że Bretonia ma coś nie tak z przeżywalnością rodziny królewskiej. To dlatego wampiry zdobyli ich prowincje, tak mi się wydaje. No i mają mało jednostek.

  7. #67
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Dużo Bretka nie ma, ale i tak więcej niż Lizaki czy Leśne elfy.

    Ogólnie mówiąc każdej nowej rasie przydałoby się więcej jednostek

    Twórcy zaś zaczęli nowy projekt, jednak mam nadzieję, że tego za wcześnie nie porzucą i wypełnią swoje obietnice.
    Krasnalami praktycznie nie mogę toczyć bitew z Nocnymi Goblinami, ponieważ każda próba przybliżenia sobie ich wojsk kończy się powrotem do pulpitu, tak samo jak oblegam chaos. Kampanii nie skończę, choć miło, że twierdze krasi wyglądają tak jak powinny.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  8. #68
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    86
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrystianBorys Zobacz posta
    Wydaje mi się, że Bretonia ma coś nie tak z przeżywalnością rodziny królewskiej. To dlatego wampiry zdobyli ich prowincje, tak mi się wydaje. No i mają mało jednostek.
    A co ma przeżywalność rodziny królewskiej do podboju ich przez sylvanie ? Bo szczerze teraz tego troche nie rozumiem

    Cytat Zamieszczone przez Rhaegrim Zobacz posta
    Twórcy zaś zaczęli nowy projekt, jednak mam nadzieję, że tego za wcześnie nie porzucą i wypełnią swoje obietnice.
    O jakim projekcje mowa ?

  9. #69
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Król i dziedzic zginęli, nie było komu przejąć tronu i w związku z tym frakcja została zniszczona. Tak się często dzieje w mało dopracowanych modyfikacjach. Nie musisz zdobywać wszystkich prowincji przeciwnika, wystarczy wyzerować generałów albo chociaż całą rodzinę królewską - generałów można zignorować

  10. #70
    Chłop Awatar Nevon
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    (...) dobrze że dalej rozwijaja i dodają nowe jednostki bo balans jest zwalony.
    Jak dodanie nowych jednostek ma pomóc w balansie?

    (...) Vampiry z jednym miastem przy Bretonii rozwaliło całą Bretonie. Nie chce wiedzieć jak oni podbili ponad 3/4 Bretoni ale dla mnie jest to dziwne.
    Wampiry nie mają jednego miasta tylko bodaj 5, z czego z tych w Sylvanii mogą wyciągnąć 40-60k dochodu po kilkunastu turach. A ich jednostki mają też bardzo małe koszty utrzymania.

    Jeszcze jedną rzecza jaką powinni zrobić lub dodać ? To by każda frakcja miała porównywalną ilość budynków oraz by miały one mniej wiecej podobne efekty i byłyby naprawione.
    Co? O.o

    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Bazując na Waszych opiniach, to jednak nie zagram, czekam na większego patcha. czasem jakąś bitwę sobie rozegram.
    Bitwy są przednie. Mnóstwo rodzajów magii, zróżnicowane typy jednostek, ratling guny, etc.

    Cytat Zamieszczone przez KrystianBorys Zobacz posta
    Wydaje mi się, że Bretonia ma coś nie tak z przeżywalnością rodziny królewskiej. To dlatego wampiry zdobyli ich prowincje, tak mi się wydaje. No i mają mało jednostek.
    Frakcje nie rekrutują drogich jednostek. Bretonia opiera się na potwornie silnej jeździe i koszmarnej piechocie, a AI szkoli tylko piechotę.

    Cytat Zamieszczone przez Rhaegrim Zobacz posta
    Twórcy zaś zaczęli nowy projekt, jednak mam nadzieję, że tego za wcześnie nie porzucą i wypełnią swoje obietnice.
    Krasnalami praktycznie nie mogę toczyć bitew z Nocnymi Goblinami, ponieważ każda próba przybliżenia sobie ich wojsk kończy się powrotem do pulpitu, tak samo jak oblegam chaos. Kampanii nie skończę, choć miło, że twierdze krasi wyglądają tak jak powinny.
    Ta, obiecali custom settlements dla każdej nacji, kluczowe postaci dla każdej nacji z własnymi oddziałami, w dalszej perspektywie nową przyrodę. A póki co to podstawowe problemy niech wyeliminują.

    Mi też crashuje bardzo często Nocne Gobliny ale mają naprawdę fajne niektóre jednostki, np. fanatyków(chyba tak się nazywali) - kręcący się berserkerzy :

Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •