Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Uniwersum Metro 2033

  1. #1
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Uniwersum Metro 2033

    Jest Stalker, a Metra nie ma.

    Jestem po lekturze M2035 i to mnie natchnęło by założyć chociaż temat. Teraz będę sobie powoli trawił wspomnianą książkę tworząc opinię.



  2. #2
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Metro świetne uniwersum ja osobiście przeczytałem 2033 i 2035 ale 34 przeszedłem w grze Ale gorąco polecam, a specjalnie czytanie wieczorem.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  3. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    2034 to nie to samo co Last Light. Akcja Last Light toczy się między 2034, a 2035.



  4. #4
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Wiadomo gra by musiała być 2x dłuższa żeby wszystko w niej zamieścić, ale te ważniejsze rzeczy były myślę umieszczone.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Właśnie nie. M34 to opowieść o Hunterze, Homerze, Saszy i Leonidzie. Nie ma w niej Artema.



  6. #6
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Metro jest dobrze i ciekawie napisane, więc wciąga zwłaszcza ten jego mroczny, post apokaliptyczny klimat pełen bestii, mutantów, konfliktów.

    Jakiś czas temu czytałem "Otchłań" Szmidta czyli polską wersję metra tyle, że miejsce akcji są wrocławskie kanały i muszę przyznać, że przeczytałem w ciągu jednego dnia otwarte zakończenie jest plusem tego tytułu.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    To mnie Samick zaskoczyłeś bo byłem przekonany że będzie o Artemie i jego walce z czerwonymi. To ja widzę że muszę sobie zakupić 34 Dzięki za info, żył bym w niewiedzy
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  8. #8
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Akurat Szmidt przywrócił mi wiarę w tę serię. Facet napisał już kilka rzeczy, świetną "Samotność anioła zagłady" czy "Apokalipsa wg. pana Jana". Przywrócił, bo po "Dziedzictwie przodków" czy "Mrówańczy", a nawet tak zachwalanym bo pierwszym polskim w UM2033 - "Dzielnicy obiecanej", czułem spadek jakości treści na psy. Swoją drogą M2034 jest bardzo średnie, więc polecam bibliotekę, a później ocenienie czy rzeczywiście warto wydawać pieniążki.



  9. #9
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach
    Zbieram się do przeczytania tego Metra 2035, ale po 34 martwiłem się. 34 stało się dla mnie niesamowicie nużące, a historia nie wciągała tak jak w poprzedniej części.
    Popraw podpis

  10. #10
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Doradzam przełknięcie pigułki i doczytanie M34, przejście Last Light i dopiero wtedy można usiąść do M35. Zawsze możesz zignorować Moskwę i zobaczyć co słychać w Leningradzie, Rzymie czy Wrocławiu.

    "Prawo do użycia siły" to czternasta książka z serii UM2033 wydana w Polsce przedwczoraj. Podobnie jak "Ciemne tunele" Antonowa, do "Prawa..." jest dokładana książeczka z polskimi opowiadaniami pt.: "Echo zgasłego świata". Książki w drodze do moich rączek, więc ocenię czy nadają się do czytania. Po "Otchłani" Schmidta mam wielkie nadzieje i drugie tyle obaw.

    Poprzedni zbiór opowiadań był nierówny, warto było przeczytać te trzy, pozostały przerażały dłużyznami i schematem.



Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •