Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pytania o modyfikowanie gry

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pytania o modyfikowanie gry

    Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

    Od czasu, gdy przy okazji DLC z Karolem Wielkim CA dodało frakcję Białych Hunów, wszystkie frakcje Wschodu (Wschodni Rzym, Sasanidzi, Tanuchidzi, Aksum, Himjaryci) zostają moim zdaniem całkowicie osaczane i rozgrywka kompletnie się psuje. Mam pytanie: gdzie i w którym miejscu należy poszperać w plikach i wywalić tą frakcję raz na zawsze? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Musiałbyś pewnie edytować plik startpos, znajdujący się tu: Steam\steamapps\common\Total War Attila\data\campaigns\main_attila. Ale jak dokładnie miałbyś to zrobić- tego nie wiem, nie znam się na modowaniu Attyli.

  3. #3
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Chciałbym wiedzieć jak modyfikować modele jednostek oraz tekstury. Zmienił bym tarcze dla burgundów.

    Zmodyfikowałem att_ger_germanic_nobles za pomocą assembley kit. jak teraz mam przenieść tą modyfikacje do gry aby sprawdzić czy działa?
    Gdy w programie wykonuje zapis, tworzy się on bez końcówki .pack ale ma końcówkę VariantMeshDefinition.

    Za pomocą PFM stworzyłem plik pack, ale teraz jest kolejny problem, manager modów steam widzi mojego moda jakby był robiony pod starszą wersje gry nie wiem dlaczego tak się dzieje.
    Zrobiłem reskin jednostki att_ger_germanic_nobles czyli Szlacheccy germanie, w menadżerze modów zaznaczyłem opcję że mimo iż jest robiony pod starszą wersję to ma się załadować do gry. Po uruchomieniu gry i po wybraniu własnej bitwy, jednostka germanic nobles dalej wygląda jak z vanilla. Tak jakby moja modyfikacja w ogóle się nie załadowała. Wie ktoś jak tutaj pomóc?



    Udało mi się jedną jednostkę zmodyfikować i sprawić aby działała, lecz problem patcha pozostał dalej, nie wiem czemu moje mody są robione na wcześniejszą wersję gry.
    Pojawił się kolejny problem, mianowicie zmodyfikowałem 4 jednostki lecz po wrzuceniu moda do folderu Data i odpaleniu gry, zmodyfikowana jest tylko jeden oddział, pozostałe 3 są cały czas w vanilla.
    Nigdy się nie spotkałem z czymś takim. Proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez JanuszFanatyk ; 17-02-2016 o 23:07 Powód: kolejne spostrzeżenie

  4. #4
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wie ktoś jak przenieść jednostkę z jednej frakcji do drugiej? Albo jak w assembly kit zrobię własną jednostkę to jak dodać ją do jakiejś frakcji?

  5. #5
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wie ktoś jak wstawić własne tekstury? chcę wstawić nowe malowidła na tarczach i nie wiem jak to zrobić, ktoś z doświadczonych podzieli się swą wiedzą?

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    73
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam serdecznie chciałbym zrobić spolszczenie do Ancient Empires i znalazłem PackFileManager .Attyle ustawiłem na eng i skopiowałem plik local_en i próbowałem majstrować przy pliku dyplomacji
    a zaczełem (PackFileManager ) od file- new-add -from- pack-local en- text-db-diplomacy_strings.loc- zmieniłem parę słów zapisałem plik ważył około 700 kb wrzuciłem do folderu dada jako mod i dupa nie działa. Proszę o pomoc

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Pytanko - mam swojego mini moda, chcę się nim podzielić z ludem, klikam w mod menagerze "Udostępnij" i kółko się kręci bez końca. Co robię źle?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    W sumie nie wiem. Powiem Ci, że udostępniałem jeszcze w tym starym poprzednim menadżerze. Sam będę jutro udostępniał swojego po długim czasie i sprawdzę jak to wygląda.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  10. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Ok, już wiem, brakowało pliku z grafiką robiącą za symbol moda
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  11. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Cały czas od kilku lat usprawniam swojego moda. Do pełni szczęścia muszę jeszcze tylko ogarnąć temat garnizonów w pliku startpos.esf, czyli garnizony startowe. Próbuję robić to poprzez EditSF, niestety gra crashuje. Prawdopodobnie można to ogarnąć poprzez Assembly Kit, ale brakuje mi gotowego pliku csv lub xml o nazwie start_pos_settlement_garrisons.

    Czy ktoś ten temat ogarnia lub może mnie skierować do osoby to ogarniającej?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •